В Івано-Франківську подорожчав хліб

Із 1 листопада дуже популярний серед іванофранківців «колійовий» формовий хліб, який випікає колектив ТОВ «Залізнична пекарня», продають на десять копійок дорожче.Власне, як вдалося з'ясувати газети "Галичина", самі пекарі, образно кажучи, лише обережно підвищили відпускну ціну буханця на п'ять копійок. А вже до них продавці у деяких крамницях, так би мовити, долучили й свої п'ять копійок.

 

Учора ціни на хлібобулочні вироби у фірмових магазинах ВАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат» ще залишалися незмінними. Зокрема, хліб «Дарницький» і батон, як і раніше, відпускали по 3,7 грн., а «Дарницький» — по 3,6 грн, інформують Паралелі.

Щоправда Івано-Франківський хлібокомбінат дещо раніше теж трохи підняв ціни і ще є питання, як довго зможе втримати їх тепер. Бо попри запевнення глави уряду М. Азарова та, зокрема, міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка про те, що хліб, насамперед соціальних сортів, дорожчати не буде, вартість зерна третього класу вже сягає 2,2 тис. грн. за тонну, а ще недавно не перевищувала 1,9 тис. грн.

«Борошно відповідно теж подорожчало і продовжує дорожчати. Борошномели вже попередили, що з 1 листопада підвищують відпускні ціни ще на 100 гривень за тонну, — кілька днів тому повідомив голова ради об'єднання підприємств пекарської промисловості «Укрхлібпром» Олександр Васильченко. — Те, що нам пропонує уряд у боротьбі зі зростанням цін на хліб, — це борошно з Аграрного фонду. У цьому році воно, залежно від сорту, на три-сім відсотків дорожче, ніж у минулому, і майже так само дороге, як на відкритому ринку».

Share