Микола Палійчук оголосив конкурс на кращий символ столиці Гуцульщини

 У Верховині є пам'ятний знак, в якому увічнені слова Івана Франка: «Жаб'є - гуцульська столиця». Однак, в народі побутує думка, що цей знак позбавлений художнього смаку і є пародією, ніж дійсно твором мистецтва.Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому окрузі № 89 Микола Палійчук стверджує, що таким чином автор пам'ятки самовиразився, проте і він не в захваті від такого задуму.

 «Особисто я також не в захваті від художнього задуму і його втілення у цій композиції, - каже політик. – Втім, автор мав право самовиразитися так, як він це зробив. Інша річ, чи розділяють його смаки мешканці Верховини? Чи до вподоби їм такий символ? Адже в будь-якому разі замовником пам'ятника у селища завжди є громада. Якщо людям подобається, то - немає питань».

Втім, «ударівець» висловив ідею. Він має намір оголосити конкурс на кращий проект художньої композиції пам'ятного знаку столиці Гуцульського краю.

«Знаєте, наразі в мене виникла ідея: оголосимо конкурс на кращий проект художньої композиції, де би була найгармонійніше виражена ідея. Адже Верховина - це дійсно один із центрів краю. І якщо вживати метафору «столиця Гуцульщини» - то значить, це найвища зі столиць в Україні, вона ближча до сонця від усіх інших. Це оспіване місце - улюблене й шановане багатьма творчими людьми. Це географічний центр Гуцулії як етнотериторії, яка крім Франківської області включає землі Буковини, Румунії, Закарпаття. І це територія, де народилася і виплекана неповторна культура нашого народу. Усе це треба відобразити у концепції пам'ятного знаку... Вважаю, то буде цікавий проект», - наголосив політик.

Отож, усі бажаючі взяти участь у конкурсі можуть надсилати свої роботи на адресу благодійного фонду «Спільна праця»  - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 38.

«Ми не маємо повноважень втручатись у справи місцевих громад, але я особисто як депутат можу звернутися до Верховинської райради, райдержадміністрації, а також авторитетних у селищі громадських організацій з пропозицією взяти участь у такому проекті - увійти до складу журі, тощо. Думаю, цікавих ідей отримаємо в достатній кількості», - резюмував Микола Палійчук.

Share