Іванофранківців кличуть на загальноміську толоку. Про це йшлося під час оперативної наради у міського голови Руслана Марцінківа. За словами директора житлової та комунальної політики Михайла Смушака, толока у місті проводитиметься 2,9,16 квітня та грандіозна толока відбудеться 23 квітня. До останньої будуть залучені всі департаменти, комунальні структури, депутати, освіта і інші.
Визначено 25 об'єктів, де буде проводитись толока - це всі кладовища, дамби річок, сквери, парки, міське озеро і інше.
Комунальні підприємства здебільшого є дотаційними, а то й збитковими, але попри це мерія продовжує створювати нові. Спочатку в ці підприємства вливають мільйони гривень із місцевого бюджету, потім їх бездарно (чи успішно?) доводять до ручки, розказують про дуже важкий і тривалий процес ліквідації, а на завершення – "дуля". Що з цього всього врешті лишається громаді? Хіба безнадійні борги. Однак, щоб все не виглядало трагічно, влада створює одразу нове і чисте комунальне підприємство. На такі підприємства витрачаються мільйони, створюються спеціальні посади для "своїх" людей...
Наприклад, комунальне підприємство, що займається будівництвом доріг "ДРЕУ". Його зараз збираються ліквідувати, створивши взамін комунальне підприємство "Муніципальна дорожня компанія". За 14 років підприємство зі статутним капіталом у 23 млн. грн. зуміли довести до банкрутства. А статутний капітал – це не що інше, як кошти громади внесені міської радою. Зараз у підприємство хочуть влити ще 2,5 млн. грн. Станом на сьогодні підприємство має податковий борг, два незавершених виконавчих провадження, є також постанова суду про стягнення заборгованості в сумі 2,3 млн. грн. Тобто, фактично, кошти підуть на погашення боргів, а не на розвиток.
Місто Івано-Франківськ увійшло в п’ятірку найкращих міст Європи.
Відповідний лист з повідомленням на ім’я міського голови Руслана Марцінківа зачитав сьогодні, 22 березня, його заступник Богдан Білик під час оперативної наради.
Так, разом з ним з обасним центром у п’ятірку потрапли міста Бамберг (Німеччина), Жірона (Іспанія), Люблін (Польща) та Сінзінг (Німеччина).
Щорічно Парламентська Асамблея Ради Європи оголошує конкурс на здобуття муніципалітетами чотирьох високих нагород – Європейського диплому, Почесного прапора, Почесного знака та Призу Європи. Оскільки Івано-Франківськ вже має три нагороди, то цього разу він змагався за Приз Європи.
10 березня в Івано-Франківську Ігор та Катерина Макаруки презентували книгу "Князь-Варвар". Це перший роман із серії "Прокляття волхвів" івано-франківських дослідників. Драматичні події цього роману розгортаються у період правління Великого князя київського Володимира Святославовича. Ще не прийнято християнство. Могутня Київська держава живе своїм сталим споконвічним життям. Спадкоємці Прадавньої Оріани намагаються вберегти священні символи минувшини і моляться своїм Богам. Модераторами зустрічі виступили відомі прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв та Ольга Деркачова. Також відвідав презентацію український видавець, директор і засновник видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький. "Історія України має багато цікавого, що може стати продовженням. Ми зараз повертаємося до нашої історії, але подаємо її інакше як традиційно "руським міром". Я бажаю вам, щоб на одній книзі справа не стала, щоб ваші книги були відомими за кордоном",- сказав Олександр Красовицький.
Великий Кобзар, поет, художник, просто людина, закохана в милу Україну, в «Дніпро могучий», у «садок вишневий біля хати»…Геній, посланий Богом для нас, для України.
ХVII ст. можна вважати знаковим в історії нашого народу, адже цей період пов’язаний з постаттю Тараса Шевченка. Син землі Київської, родом із села Моринці. Життя його чимось схоже до метеориту: яскраве, дивовижне, водночас коротке. Він народився 9 березня 1814р. не у розкішних царських палатах, а у звичайній хатині кріпацької родини. Його подальше життя можна окреслити латинським висловом «через терни до зірок».
Обдарований талантом, неначе паросток, що тягнеться до сонця, юний Тарас тягнувся до науки та мистецтва. Спочатку це був живопис. За збігом обставин поміщик Павло Енгельгард взяв Тараса служити до себе козачком. Це дало йому можливість відвідати Київ, Вільно, Петербург, супроводжуючи Енгельгарда. Там Шевченко побачив витвори тогочасного мистецтва і зробив перші спроби копіювати їх. В 1832 році в Петербурзі Тарас почав навчатися у майстра живопису Ширяєва. Білими ночами він ходив у «Літній сад» і змальовував античні статуї. Саме тут доля звела Шевченка з художником Іваном Сошенком, який розгледів у хлопцеві талант. 22 квітня 1838 року Сошенко з друзями-митцями викупили Тараса в Енгельгарда за 2500 рублів асигнаціями.
З приходом весни українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію – це буде третій етап запровадженого навесні 2015-го року поетапного підвищення тарифів. Протягом 2016-го року ціна на електроенергію зростатиме двічі: наступне за весняним підвищення станеться 1 вересня і триватиме до 28 лютого 2017 року - це буде 4-й, як планувалося, передостанній етап.
Поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення запроваджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою від 22.02.2015 за №220.
Державний регулятор вирішив піднімати тарифи для населення в п’ять етапів - до економічно обґрунтованого рівня. Що з того вийшло, стане зрозуміло, якщо проаналізувати вал неплатежів та зростаючі обсяги перехресного субсидіювання одних споживачів за рахунок інших.
Захід відбудеться 31 березня об 11 годині у «Зимовому саду» Інституту туризму на вулиці Галицькій, 201, Б, повідомляє прес-служба ПНУ ім. В. Стефаника.
Це буде традиційне весняне кулінарне свято, що цього року присвячене українським вареникам. Організовують захід студенти і викладачі напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа» Інституту тризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
В етно-ярмарку також візьме участь кафедра театрального і хореографічного мистецтва Інституту мистецтв.
З понеділка, 23 березня, телеканал ТВі припиняє мовлення. Цю інформацію видання«Дуся» «Телекритиці» підтвердили кілька джерел, які працювали на каналі.
Колективу повідомили, що сьогодні, 20 березня, в них останній робочий день, канал закривається і з понеділка вже не буде ефірів.
При цьому невідомо, чи будуть виплачені колективу борги по зарплаті щонайменше за три місяці.
Директор каналу ТВі Ольга Манько підтвердила «Телекритиці» призупинення діяльності каналу ТВі.
«У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні, а також з тим, що канал є дотаційним, його діяльність призупинено до кращих часів», - повідомила пані Манько.
Громадська організація Всеукраїнське об’єднання «Голос» спільно із ГО «Галицька Козацька Січ», Профспілковою організацією Івано – Франківської станції швидкої і невідкладної медичної допомоги вийшли на акцію протесту під стіни будинку облдержадміністрації.
Кілька десятків членів цих організації пікетують будівлю та вимагають у влади підвищення зарплат, відміни пільг, заборони російських товарів та люстрації, передає Фіртка.
«Ми хочемо стимулювати владу до проведення реформ та люстрації. Нам хочуть зробити субсидію по газу, але вона нам не потрібна - нам потрібні високі пенсії та зарплати, щоб ми самі могли оплачути всі ці платежі. Чому у нас такі ціни на газ і тепло? Тому, що нашими теплокомуненерго та енергетичними компаніями володіють олігархи, які перепродують нам державні газ, тепло та електроенергію втридорога», - розповів голова ВО "Голос" Ростислав Гудзінський.
У четвер, 19 березня, у залі засідань виконкому Івано-Франківської міськради відбулась нарада заступника міського голови Богдана Білика із власниками та керівниками підприємств громадського харчування.
За його словами, місто має 560 закладів ресторанного господарства. З них – 80 ресторанів, 58 барів, 17 нічних закладів, 359 кафе. Також у Франківську працюють 354 магазини із продовольчими товарами, ще 681 – із непродовольчими. А всього магазинів 1038 – разом із закладами передмістя, яке входить до міської ради, пише Репортер.
В законі України «Про статус народного депутата України» чітко зазначено, що серед основних обов’язків народного депутата України – зобов’язання бути присутнім та особисто брати участь у всіх засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано.
Отож, наше видання вирішило перевірити як виконують цей ЗУ та справляються із своїми обов’язками народні депутата від Прикарпаття.
Нагадуємо, що за результатами виборів 2014 року Прикарпаття у ВРУ 8 скликання представляють 10 депутатів - Михайло Довбенко, Олександр Шевченко, Юрій Соловей, Ігор Насалик, Анатолій Дирів, Юрій Тимошенко, Володимир Шкварилюк, Юрій Бабій , Дмитро Шлемко , Юрій Деревянко .
Як з’ясувалось, найактивнішим прогульником на сьогодні є Олександр Шевченко, який умудрився пропустити більше половини всіх засідань ВРУ. Відповідно до даних електронної реєстрації народного депутата Олександр Шевченко із 35 засідань, які вже відбулися, пропустив 19 і тільки на 16 встиг побувати.
На третій день весни до Івано-Франківська вирішила повернутися зима. Чи захотіла нагадати про себе...
Вже близько півгодини в обласному центрі Прикарпатті "гуляє хуртовина". Правда, зважаючи на плюсову температуру, сніг на довго не затримується, пише Фіртка.
Синоптики прогнозують подібні погодні умови ще на кілька днів. Зокрема сніжитеме до п'ятниці.
Народний прогноз погод: У цей день вшановується пам'ять святителя Лева, папи Римського і святителя Агапіта, сповідника. У минулі часи говорили: "Розпушилась верба, зимі немає ходу до селянського двору".
Євросоюз та Україна підписали політичну частину Угоди про асоціацію.
Під документом свої підписи поставили президент Європейської ради Герман ван Ромпей та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, а за ними в алфавітному порядку підписалися глави держав і урядів 28 країн ЄС, передає Еспресо.TV з посиланням на ИТАР-ТАСС.
Економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні, у проміжку між літом 2014 та початком 2015 року.
Низка експертів із Росії та України нагадують світові, що свого часу Микита Хрущов віддав Крим у 1954 році Україні не через якісь патріотичні міркування (нібито тому, що сам з України), яких, до речі у нього й не було, а через критичну ресурсну залежність Криму від материкової України.
Тому, як стверджують аналітики, розрахунки нової влади Криму на швидке відродження місцевої економіки дуже сумнівні, потрібні негайні інвестування у сумі не меншій, ніж 5-6 мільярдів доларів. Хто дасть це Кримові, більшість експертів у реальній найближчій перспективі просто не бачать, тим більше, що Росія має до десятка ще більш депресивних регіонів у себе вдома.
Депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Яремчук зареєстрував заяву про складання депутатських повноважень. "Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», я, Яремчук Василь Петрович депутат Івано-Франківської обласної ради обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу №56, складаю свої повноваження депутата Івано-Франківської обласної ради", - йдеться в заяві, пише Галицький кореспондент.
13 березня у франківський Штаб національного спротиву на люстрацію прийшов керівник департаменту охорони здоров’я Роман Мельник.
Перше, що його спитав керівник Штабу Василь Попович: чи знає він, хто з його управління має кличку «конверт». Той спокійно відповів: у мого заступника. Він запевнив, що той уже написав заяву на звільнення. Як підкреслив Попович, цього мало. Справу треба передавати в прокуратуру.
Ймовірно, йшлося про першого заступника Миколу Олінійчука.
Репортер
В місті Івано-Франківськ від сьогодні, 14 березня, відновлять практику віче. У п'ятницю о 18-00 на площі перед адмінбудівлею на вулиці Грушевського відбудеться мітинг.
Як прокоментували у Штабі нацспротиву, відновити віче довелося у зв'язку з тим, що влада не прислухається до думки громадськості.
Так вже відбулося кілька кадрових призначень, які пішли в розріз з думками громади. Найбільш резонансне призначення - начальника міліції Володимира Сміха - той член команда екс-керівника Фелика і під час акцій протесту був по інший бік барикад, пише Стик.
Штаб національного спротиву звернувся до голови Івано-Франківської ОДА Андрія Троценка з переліком рекомендованих погоджувальною радою осіб на посади голів районних державних адміністрацій.
9 березня коломияни урочисто відзначили 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. Святкування відбувалися у кілька стадій. Спочатку на площі Шеченка провели міжнародний флешмоб “Весь світ читає Шевченка”, у якому молодь декламувала вірші Кобзаря.
Здійснивши покладання квітів до пам’ятника українського пророка, Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ спільно із Єпископом Юліаном (Гаталою) УПЦ (КП) і священиками єпархій, відслужили Панахиду за Великим Кобзарем.
Я не знаю прикладів революцій, які би дійсно вирішували проблеми, через які ті революції починались. Проте завжди революції призводили до кровопролиття. Мирні революції відрізняються від просто революцій лише тим, що запобігають людським втратам, але наболілі питання все одно не вирішують.Причини таких наслідків криються в тому, що революційний шлях приходу до влади певних людей – нелегітимний за визначенням, бо ці люди отримують владу, не маючи на те жодних повноважень від народу.Тому порядні люди ніколи на таке не погодяться, а от негідники…Я не хочу нікого назвати негідниками…Та все-таки…
Європейський Союз дав Росії 48 годин на деескалацію конфлікту.
Про це в ефірі "Свободи слова" заявив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, передає УНН.
"Завершилися 5 годині переговори (у Брюсселі -Ред.). Росії дали 48 годин на деескалацію конфлікту", - сказав Єлісєєв.
Він наголосив, що йшлося також про наслідки для двосторонніх відносин "Росія-ЄС".
"ЄС чітко попередив Росію про наслідки для двосторонніх відносин "Росія-ЄС". До четверга у російської сторони є час, щоб врегулювати ситуацію", - сказав представник України при ЄС.
Чотирьох наших поранених земляків відправлено на лікування до Польщі, - розповів громадський активіст Ярослав Лесюк, - хочеться подякувати Польській владі, яка зробила усе можливе і неможливе, щоб наші побратими з Українськими паспортами (закордонні не було часу виготовляти) потрапили на територію сусідньої Держави, де їм буде надана допомога в лікуванні та оздоровленні. Ще одного нашого земляка буде відправлено наступного тижня"
У районному центрі Надвірна 29 березня розпочалась традиційна районна спартакіада серед працівників державних установ, органів місцевого самоврядування та державних службовців Надвірнянського райони.Змагання урочисто відкрив голова Надвірнянської районної ради Василь Попович.
При перевірці снятинського товариства, яке здійснювало будівництво житлових і нежитлових приміщень, податківці виявили, що його керівник використав сфальшовані документи, за якими фіктивним субпідрядником начебто виконувались йому роботи.
Вчора на акції «Вставай, Україно!» перед жителями Прикарпаття виступив лідер партії УДАР Віталій Кличко з своїми колегами по опозиції.В.Кличко відзначив, що три опозиційні партії мають різних лідерів, різні ідеології та різні програми, проте вони мають і дещо спільне, а саме: вони – українці і хочуть бачити Україну європейською державою. Саме тому вони разом борються проти авторитаризму.
За минулий рік 114 суб'єктів господарювання Івано-Франківщини задекларували податкові збитки на загальну суму 1,2 млрд. гривень проти 3,1 млрд. гривень 2011 року. Найбільш збитково спрацювали підприємства промисловості та будівництва, питома вага від загальної суми від’ємного значення об’єкту оподаткування податком на прибуток яких складає 87,6 та 2,1 відсотків відповідно.
Працівники Івано-Франківського міськвиконкому вирішили допомогти із збором коштів на дитячий хоспіс в Надвірній.Таку інформацію сьогодні на оперативній нараді озвучив міський голова обласного центру Прикарпаття Віктор Анушкевичус.
Тривала снігова стихія у другій половині березня захопила зненацька і птахів. Лелеки, що повернулися з теплих країв на місця літнього гніздування, мерзнуть від сильних морозів.
Днями, в Коломиї відбулася зустріч з письменником, журналістом, відомим громадським діячем Дмитром Захаруком, який завітав до писанкового міста з презентацією своїх творчих доробків. Нещодавно вийшов друком роман «Як сниться жито» та збірка оповідань «Мірка». Автор переконаний, що тема боротьби українського народу за Україну та людські стосунки у складних життєвих ситуаціях дуже актуальна у наш час. В основу роману «Як сниться жито» покладено однойменний вірш. Написаний твір про життя родини, в якій чоловіки загинули на різних фронтах, а жінка – українська мати гідно сприйняла страшний виклик долі та намагалася до кінця зберегти в своїй душі любов до Бога та України. Роман легкий в прочитанні та доступний в розумінні для всіх вікових категорій, переконує автор.
У Коломиї відбулося засідання міськрайонного Комітету опору диктатурі за участі народних депутатів України ВО «Батьківщина» Дмитра Шлемка та ПП «Удар» Романа Чернеги, а також обласних депутатів – представників ВО «Батьківщина» Олександра Левицького, першого заступника голови Івано-Франківської обласної ради, Петра Книшука та «ударівця» Ігоря Розсипайла.
Таку думку навіюють останні дії наших чиновників щодо упорядкування писанкового міста. Скільки депутати не билися і не боролися, аби малі архітектурні форми у Коломиї мали більш-менш однаковий вигляд, який би гармонійно вписувався у архітектуру міста, а все одно «зелені» вирішують все. Новий ларьок на автобусній зупинці біля першої школи – це просто вершина несмаку та знущання над архітектурою нашого міста. Я просто диву дивуюсь, як взагалі можна було допустити, щоб ця мала архітектурна форма потрапила туди!
Опозиційні сили проведуть наступні акції "Вставай, Україно!" в Івано-Франківську, Тернополі та Чернівцях.Про це повідомив заступник голови ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.Він повідомив, що 28 березня відбудеться піша хода та мітинг в Івано-Франківську, на наступний день, 29 березня, заходи опозиційних сил пройдуть в Тернополі, а 30 березня - у місті Чернівці, інформує newsru.ua.
Місією тверезості розпочали перший день Великого посту вірні храму Святого Великомученика Димитрія с. Лоєва Надвірнянського деканату. Голова єпархіальної підкомісії "За тверезість життя" о. Ярослав Стефюк прибув на парохію разом з монахинею чину Згромадження сестер Воскресіння Господнього сестрою Веронікою.
Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук провів прес-конференцію, на яку було запрошено працівників ТРК «Надвірна», газети «Народна воля», облдержтелерадіокомпанії «Карпати» за участю першого заступника і заступників голови РДА Степана Іроденка, Богдани Ковалюк, Володимира Гурея, керівника апарату РДА Василя Гуменюка, начальника інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Тараса Дем'янчука.
Із червня продовжаться роботи з відновлення колишньої астрономо-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван.Про це повідомив ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда.За його словами, торік вдалося покрити будівлю бляхою і замурувати вікна цеглою, тож було створено умови для підсушування приміщення в зимовий час.Як пише газета Галичина, нинішнього року розпочнеться друга черга робіт — очищення внутрішніх приміщень.«Найбільш серйозний етап реставраційних робіт планується на 2014 рік, де будуть сформовані основні концепції внутрішніх приміщень», — зазначив Цепенда. Об'єкт планують здати до 2016 року.
В Івано-Франківську триває міжнародний фестиваль матеріалістичної літератури «Карпатська мантикора». Проводиться він вже вдруге. Перший раз його провели у 2011 році.Цьогорічна «Мантикора» проходить під девізом «Час діяти!» і матиме на меті обговорити сучасний стан і перспективи дитячої та підліткової метареалістичної літератури.
Протягом сьогоднішнього та декількох наступних днів в Івано-Франківській області очікується різке погіршення погодних умов: зниження температури, снігопади, хуртовини, ожеледь. Про це йшлося на засіданні обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови облдержадміністрації Руслан Гусак.
22 березня 2013 року відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій, на якій було обговорене широке коло питань, починаючи з комплексної програми перспектив агропромислового комплексу та розвитку сільського та водного господарства, і закінчуючи питаннями розвитку та фінансування спорту.
З початку року в органах ДПС в Івано-Франківській області проведено 11 службових перевірок правомірності дій податківців під час виконання ними своїх посадових обов’язків. Про це повідомляє в.о. начальника відділу внутрішньої безпеки при ДПС в області, полковник податкової міліції Олександр Малець.
З початку року в органах ДПС в Івано-Франківській області проведено 11 службових перевірок правомірності дій податківців під час виконання ними своїх посадових обов'язків.
Десять медалей вибороли прикарпатські самбісти на турнірі у Миколаєві. Майстер спорту Михайло Ілитчук на Чемпіонаті України виграв чотири поєдинки. У фіналі він переміг донецького суперника, якому, до речі, торік програв право виходу до фіналу.
У січні-лютому п.р. завдяки проведеній контрольно-перевірочній роботі податківці Івано-Франківщини виявили 479 найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод зі своїми роботодавцями. Внаслідок чого до бюджету сплачено 12,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.
В м. Надвірна, як і по всій території України, багато людей в побуті використовують різноманітні батарейки та акумулятори. Після того, як вони відпрацьовують свій ресурс, їх викидають в сміттєве відро, оскільки немає спеціалізованих пунктів їх збору. Із сміттєвого відра ці батарейки та акумулятори попадають на міські звалища. Хоч частка батарейок і акумуляторів в побутовому смітті менше 0,5 % від абсолютної ваги сміттєвої маси в Україні, проте ці 0,5 % продукують близько 50 % всіх токсичних речовин, що присутні в даній сміттєвій масі. Підраховано, що 1 така батарейка/акумулятор може забруднити важкими металами біля 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води, оскільки містить в собі велику кількість різних металів (літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець та ін.). Далі з грунту ці важкі метали попадають в грунтові води, а також накопичуються в рослинах та живих організмах, що рано чи пізно призводить до їх попадання в організм людини, що наносить суттєву шкоду її здоров’ю.
На сьогодні в області зареєстровано 134 касових апарати, які підключені до системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій (РРО) через мережу Інтернет. Ці касові апарати формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби.
14 березня 2013 року в районній бібліотеці міста Надвірна на Прикарпатті відбулася презентація книжки народного депутата України, очільника Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олександра Сича "Український націоналізм: традиція і модерн".
Самбо - вид спортивного єдиноборства, а також є системою виховання , що сприяє розвитку морально-вольових якостей людини, формує твердий характер, стійкість і виносливість . Власне про спортивні досягнення Надвірнянських самбістів та плани на майбутнє йшлося на прес-конференції організованій у приміщенні Надвірнянського спорткомплексу за участю двох віце президентів Івано-Франківської обласної федерації самбо Романа Мажака та Ігоря Писклинця , а також заслуженого тренера України з боротьби самбо Володимира Наконечного. У прес-конференції взяли участь також і учасники переможці чемпіонату України по самбо, який відбувся недавно.
За попередженням гідрометеоцентру через територію Івано-Франківської області проходить активний циклон, який призвів до різкого та погіршання погодних умов. Циклон не оминув і Надвірнянський район на тереторії якого пройшли сильні снігопади, хуртовини, посилився вітер до 17-22 м/с, є снігові замети, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь.
Новим Папою Римським став аргентинець кардинал Хорхе Маріо Бергольйо, архиєпископ Буенос-Айреса.Про це щойно оголосив кардинал-протодиякон Римсько-католицької церкви Жан-Луї Торан з балкону Собору св. Петра. Він промовив знамениту латинську формулу "Habemus papam" (У нас є Папа) і оголосив, хто був обраний новим Вікарієм Христа. Також кардинал-протодиякон повідомив, що новобраний Папа прийняв папське ім'я Франциск.
За два місяці п.р. 16 підприємствам з іноземним капіталом Івано-Франківщини повернуто 194 млн.грн. податку на додану вартість, що становить 88,5 відс. загальної суми відшкодування.
Як зазначила перший заступник начальника ДПІ у м. Яремчі Дарія Василівна Мироняк, податкова служба працює на налагодження партнерських відносин з бізнесом. Саме з цією метою і створений Центр обслуговування платників податків.
За два місяці цього року податківці Івано-Франківщини провели 24 документальних планових перевірки підприємств, проти 37 в аналогічному періоді 2012 року. За результатами проведених перевірок донараховано 15,7 млн.грн.
На Івано-Франківщині податкові міліціонери виявили, що керівник одного з товариств ввозив з Європи вживаний одяг, який оформляв через фіктивні контракти з фірмами нерезидентами, зареєстрованими у Панамі та в США (штат Орегона). Підроблені документи дали можливість у два рази занизити вартість вживаного одягу при сплаті податків та митних платежів.
Міська бібліотека для юнацтва в Коломиї відчинила свої двері у березні 1985р. на вулиці І. Мазепи. Варто зазначити, що читачами бібліотеки є не лише юнацтво. Частенько на екскурсію приходять малюки з садочка №20, є чимало відвідувачів дорослого і похилого віку.
Михайле Васильовичу, минулого тижня деякі інтернет-ЗМІ оприлюднили інформацію про ваше нібито звільненння «в пакеті» з вашим львіським колегою. І дехто ці чутки сприйняв вже більш серйозно, аніж це було в попередні рази, коли розповсюджувалася подібна інформація. Відомо, що за посади голів ОДА завжди ведеться боротьба різних навколовладних угрупувань, центрів впливу. Раніше називалисяч кандидати на крісло голови ОДА – Нестор Шуфрич, Василь Чуднов, деякі силовики... Черга, чи то «лава запасних» велика... Зараз кулуарно вже був «майже призначений» Ігор Насалик. Як ви це прокоментуєте? Йде вічна закулісна боротьба?
Християнський портал КІРІОС опублікував журнали чергового засідання Священного Синоду УПЦ КП, яке відбулося 8 березня у Києві під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Синод прийняв низку кадрових рішень, визначив порядок обрання та кількість делегатів, які мають бути обрані на Помісний Собор УПЦ КП, який відбудеться 27 липня цього року, схвально оцінив підсумки візиту делегації ВРЦіРО до Брюсселю, висловив занепокоєння з приводу певних законодавчих ініціатив Кабінету міністрів України та розглянув річні звіти про діяльність низки єпархій Київського Патріархату.
Витяг з ЖУРНАЛ № 14
В Івано-Франківську податківці виявили цех з незаконного виробництва горілки та коньяку, який організував 22-х річний місцевий мешканець, в гаражі приватного господарства. Податкові міліціонери вилучили 250 ящиків фальсифікованих алкогольних напоїв на суму 168,7 тис.грн., 720 літрів спирту на 21,6 тис.грн., обладнання, яке забезпечувало масове виробництво оковитої та 12,5 тис. підроблених марок акцизного податку. Загалом вартість предметів такої злочинної діяльності для виробництва спиртних напоїв складає понад 300 тис.грн.
Депутати від опозиції знову заблокували парламент. Про це на своїх сторінках у Facebook пишуть депутати Леонід Ємець та Андрій Парубій.
"Станом на 9-ту ранку трибуна заблокована. Як ми і передбачали, вночі ніхто з регіоналів не посмів захопити трибуну", - написав Парубій, пише Малакава.
Над президією депутати знову розвісили плакат "Стоп диктатурі".
В арсеналі опозиціонерів ще була картонна фігура Миколи Азарова, з якою депутати залюбки фотографувалися, проте її вчора вкрав Нестор Шуфрич.
Минулого тижня «під шумок» звільнення голови ОДА Львівської області деякі ЗМІ до числа звільнюваних «приклеїли» і голову Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка. Цю інформації прокаметував очільник ОДА, віповідаючи на запитання журналіста.
- Михайле Васильвичу, минулого тижня деякі інтернет-ЗМІ оприлюднили інформацію про ваше нібито звільненння «в пакеті» з вашим львіським колегою. І дехто ці чутки сприйняв вже більш серйозно, аніж це було в попередні рази, коли розповсюджувалася подібна інформація. Відомо, що за посади голів ОДА завжди ведеться боротьба різних навколовладних угрупувань, центрів впливу. Раніше називалисяч кандидати на крісло голови ОДА – Нестор Шуфрич, Василь Чуднов, деякі силовики... Черга, чи то «лава запасних» велика... Зараз кулуарно вже був «майже призначений» Ігор Насалик. Як ви це прокоментуєте? Йде вічна закулісна боротьба?
Міндоходів здійснило ребрендинг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань. Нагадаємо, сервіс «Пульс податкової» було запроваджено у січні 2012 року як такий, що дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової безпосередньо керівництву служби. З цього часу «Пульс» зарекомендував себе не тільки як ефективний сервіс, а й як повноцінний консультаційний центр.
У Музеї історії міста Коломиї та в бібліотеках міста припинили газопостачання. В приміщеннях вже майже така сама температура як і на вулиці, адже 26 лютого представники Коломийського управління з експлуатації газового господарства перекрили доступ газу до приміщень установ.
Днями Державною податковою інспекцією у м.Яремчі проведено засідання «круглого столу» разом із відділом державної виконавчої служби Яремчанського МУЮ при виконанні судових рішень про примусове стягнення податкового боргу.
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк прокоментував чутки, які завзято поширюють франківські інтернет-видання.Мовляв, вслід за головою Львівської ОДА в черзі на звільнення і голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк.
На Надвірнянщині є шість підприємств з іноземними інвестиціям, які активно розширюють свою діяльність на території району. Розмір податків, сплачених ними до зведеного бюджету зріс із 8,7 млн грн у 2011 році до 14,4 млн грн у минулому році.За 2012 рік в економіку Надвірнянського району вкладено 12,3 млн дол США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).
На Прикарпатті відбулися міжнародні сертифіковані змагання з зимових видів їздового спорту «Кубок Буковелю 2013».
На гірськолижному курорті «Буковель» відбулись лижні змагання з гігант слалому для священиків і студентів навчальних закладів УГКЦ «Кубок Блаженного Йосафата Коциловського».Учасниками змагань стали близько сотні священиків та семінаристів, а також миряни Української греко-католицької церкви. Про це повідомляє прес-служба УКУ.
В Івано-Франківську триває виїзна нарада Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. В центрі обговорення її учасників, серед яких члени Національної ради, керівники структурних підрозділів, представники регуляторного органу в областях та фахівці телерадіоінформаційної сфери Івано-Франківщини, - питання впровадження цифрового телевізійного мовлення, поширення нових медіа і підходи до їх регулювання.
Яремчанщина впродовж останніх років демонструє стійке зростання економіки, залучення інвестицій та розвиток інфраструктури туризму у гірському краї.У 2012 році до бюджетів усіх рівнів Яремчанського регіону надійшло 44,2 млн.грн. податків та зборів, місцеві бюджети отримали 32,7 млн. грн., що на 13,0% більше ніж у попередньому році. Сплачували їх 2050 платників податків, з яких 1692 фізичні особи-підприємці. При цьому, минулого року зареєстровано 160 місцевих та 40 іногородніх платників податків. Уже в січні цього року свій бізнес додатково зареєстрували ще 16 фізичних осіб та одна юридична особа.
Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні придбали новий реанімобіль. Вартість авто - 998 тисяч гривень.За словами головного медика області Миколи Олінійчука, придбаний реанімобіль, обладнаний найсучаснішим медичним устаткуванням, дасть змогу покращити умови транспортування дітей з лікувально-профілактичних закладів області в ОДКЛ та спеціалізовані заклади Києва, що в свою чергу підвищить якість медичної допомоги новонародженим і сприятиме зниженню смертності дітей в області.
18 березня 2011 року відбулося перше пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання. Депутати заслухали заяви фракцій, проголосували депутатські звернення та розглянули перші шість питань порядку денного. Зокрема, депутати обласної ради розглянули питання про відзначення в області 20-ої річниці Незалежності України, затвердили склад відповідного оргкомітету та план заходів з підготовки до святкувань.
Також на першому пленарному засіданні четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради депутати обговорили підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2010 рік та проголосували відповідну програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2011 рік, заслухали звіт щодо виконання обласного бюджету за минулий рік і внесли зміни до бюджету на 2011 рік.
Четверта сесія обласної ради продовжить свою роботу 24 березня 2011 року о 10.00 год. в залі засідань (IV поверх).
На черговій прес-конференції в УМВС в області керівник прикарпатської міліції Василь Варцаба на прохання журналістів роз’яснив основні положення проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 року № 340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», прийнятого у першому читанні Верховною Радою України. Зокрема, було наголошено на тому, що заміна посвідчень водія не є обов’язковою нормою для всіх водіїв. Нові документи будуть потрібні лише тим, хто виїжджатиме транспортними засобами за межі України з 29 березня цього року.
Відповідно до програми поїздки, у м. Яремче В.Литвин проведе засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, повідомили в прес-службі ВРУ.
Учасники Консультативної ради розглянуть питання про законодавче забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні, а також про стан і перспективи розвитку туризму в Івано-Франківській області.
Голова Верховної Ради також зустрінеться з професорсько-викладацьким та студентським колективом Івано-Франківського медичного університету, дасть прес-конференцію для ЗМІ та виступить по обласному телебаченню.
11 березня об 11 год. відбудеться зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації Василя Плавюка з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Пітером Яном Волтерсом.Візит відбудеться з метою ознайомлення з економічним розвитком регіону, умовами ведення бізнесу для іноземних компаній, можливостями для залучення нідерландських інвестицій, туристичним потенціалом області.Під час перебування планується покладання квітів до обеліску військовополоненим колишнього концтабору Сталаг-371.
Хто разом з митарем бився в груди й учився від нього покори; хто з притчі про блудного сина навчився довір'я до Божого милосердя; хто в М'ясопусну неділю з розважання про Страшний Суд набрав боязни перед Божою справедливістю, яка так сильно діткнула наших прародичів, про що говорить Сиропусна неділя, — для того тепер піст не буде страшний. Він радше буде для нього потребою його серця й душі. Він тепер сам бажатиме постити й бити поклони, знаючи, що молитва, піст і жаль за гріхи найкраще приготує його душу до зустрічі світлого празника Христового Воскресення.
"Засіяла Твоя благодать, Господи, засіяло просвічення душ наших.Ось час сприятливий, ось час покаяння!Відложім діла тьми та одягнімся у зброю світла, щоб,перепливши велике море посту, ми осягнули тридневне воскресення,Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, який спасає наші душі".
У давнину в монастирях Сходу був гарний звичай: відбувати обряд взаємного прощення в Сиропусну неділю. Цей обряд виконувався ввечері після скромної вечері. Усі монахи у присутності вірних просили один в одного прощення за свої провини, обіймалися й давали поцілунок миру. Миряни також просили один в одного взаємне прощення. Подекуди при обряді прощення співали стихири Пасхи: "Пасха священная нам днесь з'явилася... ". Остання стихира закінчується закликом до взаємного прощення: "... і друг друга обіймім! Промовмо: "Браття", — і тим, що ненавидять нас; простім усе... ". Цей спів стихир Пасхи мав означати, що як у дні Христового Воскресення, так і тепер, на вступі до Великого посту, треба один одному все пробачити задля Христа, що задля нас постив, терпів і воскрес.
Сьогодні Церква встановила правило прощати одне одному образи. Спаситель наш сказав: "Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить i вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то i Отець ваш не простить вам провин ваших" (Мт. 6, 14-15).
У Великому посту всі ми повинні очистити свої душі від накопичених гріхів. А для цього нам потрібно зі смиренням каятися, щиро молитися й просити Господа простити нам гріхи наші. Молитва не може бути почутою Богом, якщо в душі палають ненависть i злоба. Тому Христос Спаситель попереджає таких богомольців. Він говорить: "Коли ти принесеш дар твій до жертовника i там згадаєш, що брат твій має щось проти тебе, залиш там дар твій перед жертовником i піди перше помирися з братом твоїм, i тоді прийди i принеси дар твій" (Мт. 5, 23-24).
Як бачите, без взаємного примирення Господь не благоволить до наших молитов. Зверніть увагу, Він говорить: "Піди перше помирися". Для нашої гордості тяжко буває змирити себе. Але це необхідно зробити.
Багато хто з нас не надає цьому належного значення. Маючи злобу проти своїх ближніх, віруючі люди моляться Богу, ходять до церкви, приймають Святі Тайни, роздають милостиню, чинять інші добрі діла й думають, що так воно i повинно бути: злоба – злобою, а добро – добром; одне одному не заважає. Такі віруючі глибоко помиляються. Від тих, хто тримає у своєму серці ненависть i злобу, Господь не приймає молитву; Він відкидає їхню милостиню, а їх самих не прощає до того часу, доки вони не викинуть із своєї душі зло i не заспокоять її.
Не забувай, якщо не простиш тих, що згрішили проти тебе, то i сам не отримаєш прощення; i простить тебе Бог тільки тоді, коли сам простиш; i помилує тебе Бог, коли сам помилуєш. Скажеш: я багато прощав моєму братові, але він знову дошкуляв мені й багато зробив мені зла, i тому не можу простити.
Не говори так, а старайся уподібнитися Стефану первомученику i молись за тих, що чинять тобі зло, i уподібнюйся своєму Господу, Який прийняв за нас смерть; стерпи докори від брата, i Господь простить тобі багато гріхів.
Тікаймо, браття, від злопам'ятства, бо всякий гріх швидко минає, а злопам'ятство часто переходить у пристрасть, що з'їдає серце; оскільки злопам'ятний чи ходить, чи лежить, чи встає, а зміїний яд постійно носить у собі. Той, хто має цю пристрасть, Царства Божого не успадкує i прощення не отримає. I ніяка доброчинність, ані піст, ані милостиня не підуть такій людині на користь, тому що злопам'ятство погубить усе". Так навчав свою братію Синайський ігумен преп. Анастасій.
Все, що говорив преподобний своїй братії, повністю стосується кожного з нас. Нам треба викинути з нашого серця злобу, ненависть i образи. Зробити це дуже нелегко, але треба, бо цього вимагає Господь: "Якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить i вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то i Отець ваш не простить вам провин ваших".
Амінь!
Сергій Чаплигін