Новини

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує: Які дії суб’єкта господарювання, у разі, якщо на зареєстрований ПРРО, під час відкриття зміни, надходить повідомлення «Відсутні господарські одиниці»?

Якщо на зареєстрований програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), під час відкриття робочої зміни, надходить повідомлення «Відсутні господарські одиниці», то для роботи з ПРРО суб’єкту господарювання необхідно перевірити правильність подання до контролюючого органу даних про касира та ПРРО.

Кожного разу при виконанні входу касиром на програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі – ПРРО) відбувається перевірка всіх доступних господарський одиниць та ПРРО для такого касира за його ідентифікатором ключа суб’єкта, інформацію про який суб’єктом господарювання було подано до контролюючого органу в Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за ідентифікатором форми J/F1391801 (далі – Повідомлення J/F1391801). При цьому необхідно вказувати ідентифікатор ключа суб’єкта з сертифікату, який використовується для підпису, а не шифрування.

Детальніше...

Черговість спадкування за законом

Спадкування в Україні здійснюється за заповітом або за законом.

Спадкування за законом має місце:

  • у разі відсутності заповіту;

  • визнання його недійсним;

  • неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом;

  • у разі неохоплення заповітом усієї спадщини.

Спадкоємці за законом закликаються до спадкування у порядку черговості. Черговість спадкоємців залежить від ступеня споріднення їх зі спадкодавцем.

Детальніше...

Правила розміщення вигрібної ями (вигребу)

Вигрібна яма (вигріб) – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.

Для отримання дозволу побудови вигрібної ями потрібно звернутися із заявою (зверненням) до органів місцевого самоврядування, у якому має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. На підставі такого звернення орган місцевого самоврядування приймає відповідне рішення, в якому зазначається сам факт надання такого дозволу заявнику за вказаною ним адресою. (Рішення приймається в межах строків, встановлених Законом України "Про звернення громадян").

Детальніше...

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує: Оприлюднено приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації

У банері «Одноразове добровільне декларування» на вебпорталі Державної податкової служби України розміщено приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації:

Одноразова (спеціальна) декларація, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року;

Одноразова (спеціальна) декларація, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року зі сплатою збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування трьома рівними частинами.

Детальніше...

Визнання особи, яка зловживає азартними іграми, обмежено дієздатною

Часто за отриманням правової допомоги звертаються рідні осіб, які надмірно захоплюються азартними іграми. Це призводить до того, що ними береться безліч кредитних коштів у фінансових установах, через що їхні сім'ї знаходяться у скрутному матеріальному становищі, оскільки мають великі боргові зобов`язання.

Повна цивільна дієздатність настає з 18 років, а в деяких випадках навіть з 16-ти. Але іноді трапляється, що повнолітня людина внаслідок певних обставин (захворювання або згубної звички) не може контролювати свої дії і відповідати за них. Щоб вона не завдала шкоди собі, своїй родині і майну, родичі звертаються до суду для визнання такої людини обмежено дієздатною чи недієздатною.

Детальніше...

Територіальний сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Податкова амністія: шанс все зробити законно

Шановні платники! Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує, що з 1 вересня 2021 року громадяни зможуть офіційно легалізувати свою нерухомість, валюту або цінні папери, при купівлі або отриманні яких не сплачувалися податки.

Отже держава надає шанс повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин.

У межах податкової амністії необхідно здійснити два кроки. Перший – надати до податкових органів одноразову добровільну декларацію в електронному вигляді. При цьому  у добровільній  декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Детальніше...

Територіальний сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Електронний кабінет – доступний та зручний сервіс Державної податкової служби

Для комфорту, економії часу, власної безпеки під час дії карантину, використання дистанційних комунікацій є найбільш раціональним.

Тому на сьогодні і в майбутньому найбільш актуальним є максимальне використання електронних сервісів Державної податкової служби України, зокрема ІТС «Електронний кабінет», який зводить особисте спілкування з контролюючими органами до мінімуму.

Детальніше...

Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Президент підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» № 1539-ІХ, ухвалений парламентом України 15 червня 2021 року з ініціативи Глави держави.

Документ створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України або за її межами, якщо:

Детальніше...

Надвірнянська державна податкова інспекція Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує:

Увага семінар

05 серпня 2021року об 11.00 в залі засідань Надвірнянської ДПІ відбудеться безкоштовний семінар на тему: «Застосування РРО, ПРРО платниками єдиного податку. Відповідальність за незастосування РРО».

Увага «гаряча лінія»

12 серпня 2021 року з 11.00 до 12.00 за телефоном 2-90-57 в Надвірнянській ДПІ відбудеться сеанс телефонного зв»язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування РРО, ПРРО платниками єдиного податку. Відповідальність за незастосування РРО».

На запитання відповідатиме начальник Надвірнянської ДПІ Василь Гнатюк.

Виконавчий напис: в яких випадках доцільно його оскаржувати

Актуальною нині постає проблема, коли арештовують і стягують майно особи, як кажуть, «без суду і слідства», фактично без законних на те підстав. Насамперед ідеться про арешт майна на підставі виконавчих написів нотаріуса.

Випадки стягнення заборгованості на підставі виконавчих написів останнім часом є дуже поширеними, оскільки порядок такого стягнення не передбачає звернення до суду з позовом та отримання судового рішення, а тому стягувачі – фінансові компанії часто практикують такий спосіб стягнення грошових коштів.

Детальніше...

Дочірні категорії