Новини

Стягнення аліментів з особи, що проживає за кордоном

Відповідно до національного законодавства в батьків є зобов’язання щодо утримання дитини до досягнення нею повноліття. Хибною є думка батька або матері, які виїхали за кордон, що це дозволить їм не сплачувати аліменти.

 Наразі Україна є учасницею ряду двосторонніх та багатосторонніх міжнародних договорів, які дозволяють вирішувати питання стягнення аліментів.

 Так, у 2006 році Україна ратифікувала Конвенцію про стягнення аліментів за кордоном 1956 року. Процедура стягнення аліментів за названою Конвенцією 1956 року визначена Інструкцією про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29.12.2006 р. за № 1390/13264.

Детальніше...

Розмір відрахувань із зарплати та інших доходів боржника за виконавчим документом

При виконанні в примусовому порядку виконавчих документів стягнення на зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.

Детальніше...

Відповідальність за несплату податку на землю або нерухоме майно

Земельний податок у 2020 році мають сплачувати власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи за 2019 рік, а податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки — власники об’єктів нерухомості за 2019 рік.

Підставою для плати податку (для фізичних осіб) є податкове повідомлення-рішення.

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Увага! Для списання недоїмки зі сплати ЄСВ «сплячі» підприємці подають заяву до 31 серпня 2020

Законом України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі - Закон № 592) розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» доповнено пунктом 915.

Згідно з внесеними змінами підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на день набрання чинності, Закону № 592, а саме з 03.06.2020р., з урахуванням особливостей, визначених пунктом 915, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, а саме фізичним особам - підприємцям на загальній системі оподаткування та особам які провадять незалежну підприємницьку діяльність за період з 01 січня 2017 року до 03.06.2020р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (тобто до 31 серпня 2020р.) :

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує: Надвірнянське управління: Бізнес-спільнота спрямувала майже 26 млн.грн. єдиного податку до місцевих скарбниць

Протягом першого півріччя 2020 року малий бізнес Надвірнянщини та Яремчанщини сплатили до місцевого бюджету 25641 тис. грн. єдиного податку. Проти того самого періоду минулого року такі надходження зросли на понад 1380 тис. грн. Про це повідомили в Надвірнянському управлінні.

Зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили 22704 тис.грн. єдиного податку, юридичні особи - 2867 тис.грн. та сільськогосподарські товаровиробники – 69 тис.грн.

Детальніше...

Додаткові витрати на дитину

Згідно частин 1-2 статті 141 Сімейного Кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п'ятою статті 157 цього Кодексу.

Згідно статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Повноліття досягається одночасно з досягненням 18-ти річного віку.

Детальніше...

ОГОЛОШЕННЯ про проведення онлайн-фотоконкурсу «Правова допомога поруч»

 Координаційний центр з надання правової допомоги оголошує онлайн-фотоконкурс «Правова допомога поруч» (далі – Фотоконкурс).

 Тема конкурсних робіт (фотографій): захист прав людини, рівний доступ до правосуддя та правової інформації, посилення правових можливостей і правової спроможності населення, право на  безоплатну правову допомогу.

Учасником Фотоконкурсу може бути фізична особа або дитина за згодою одного із батьків чи іншого законного представника.

Номінації Фотоконкурсу:

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує: Розміщено форми електронних документів, які мають застосовуватись суб’єктами господарювання – користувачами програмних РРО

У банері «Програмні РРО» на вебпорталі ДПС у вкладці «Форми ПРРО» розміщено форми електронних документів для програмних реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються користувачами для реєстрації/перереєстрації/скасування реєстрації ПРРО, а також під час застосування ПРРО.

Пропонуємо ознайомитись з цими формами усім зацікавленим суб’єктам господарювання – користувачам програмних РРО та розробникам комерційних програмних РРО.

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує: Протягом першого півріччя 2020 року платниками Надвірнянщини сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 400 млн. грн. податків та зборів

Так,  до державного бюджету мобілізовано  280,3 млн. гривень.

Переважну частину надходжень  забезпечено  за рахунок: 208,9 млн. грн. рентної плати за користування надрами, 36,8 млн. грн. податку на  доходи фізичних осіб та 18,7  млн. грн. податку на додану вартість.

Місцеві бюджети Надвірнянщини протягом  січня- червня 2020 року отримали 160,7 млн. грн.  за рахунок:

- 109,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб;

Детальніше...

Які довіреності вимагають нотаріального посвідчення в 2020 році в Україні

Обов'язкове нотаріальне посвідчення довіреностей необхідне в наступних випадках:

  • продаж нерухомості (будинок, квартира, земельна ділянка);
  • оформлення довіреності на автомобіль;
  • представництво в суді;
  • представництво інтересів у виконавчій службі (приватній або державній);
  • подача або отримання будь-яких документів в ЦНАП (центр надання адміністративних послуг);
  • передоручення довіреності.

    Детальніше...

Дочірні категорії