Новини

Порядок призначення та реєстрація помічника дієздатній фізичній особі

У зв’язку з великою кількістю звернень, що надходять до сектору Надвірнянського бюро щодо порядку призначення та реєстрації помічника дієздатній фізичній особі, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки надаєм роз’яснення.

Згідно з Положенням про порядок призначення та реєстрації помічника дієздатній фізичній особі, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки дієздатна фізична особа, яка за станом здоров'я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов'язки, має право обрати собі помічника.

Детальніше...

Протягом якого строку можна звернутися із заявою про прийняття спадщини?

Цивільний кодекс України встановлює 6 місяців для звернення із заявою про прийняття спадщини. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164 перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на 4 місяці.

При цьому, у справі №676/47/21 (постанова від 25 січня 2023 р. https://bit.ly/3FZ1jKp) Верховний Суд зробив висновок, що законодавство не передбачає допустимості існування такої конструкції як «зупинення перебігу строку на прийняття спадщини» та можливості продовження строку на прийняття спадщину постановою Кабміну. Таким чином, рекомендуємо звертатися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом 6 місяців з її відкриття.

Детальніше...

Чи потрібно змінювати документи громадян при зміні назви вулиці, на якій вони зареєстровані

Після введення в Україні воєнного стану нових масштабів набув процес зміни назв населених пунктів, районів у містах, вулиць та інших об’єктів, які пов’язані із державою-агресором. У багатьох громадян виникли питання, що робити із документами, оформленими на "старі" назви.

На сьогоднішній день нормативно-правовими актами, які врегульовують ці правовідносини ( Закон № 1382-IV, Закон № 1871-IX, Закон № 5492-VI, Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затверджений Постановою КМУ № 265 від 07.02.2022, Положення про паспорт, Постанова КМУ № 302) не встановлено обов’язку для громадян змінювати свій паспорт чи вчиняти будь-які інші дії при перейменуванні вулиці, за якою вони зареєстровані.

Детальніше...

Як розлучитися, якщо один із подружжя перебуває за межами України

На процедуру розірвання шлюбу впливають певні обставини.

  1. Якщо подружжя має спільних неповнолітніх дітей, то розлучитися можливо тільки через суд.

  2. Якщо неповнолітніх дітей немає, то варіанти залежать від спільної згоди подружжя:

  • За наявності спільної згоди щодо розірвання шлюбу (позасудовий порядок);

    Детальніше...

Як оформити допомогу по догляду та кому вона призначається

 

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 претендувати на компенсацію з догляду мають право повнолітні дієздатні члени сімʼї, які:

  • проживають разом із особою, що потребує догляду, та пов’язані з нею спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

  • здійснюють догляд на непрофесійній основі без провадження підприємницької діяльності;

  • мають середньомісячний сукупний дохід за квартал, який передує місяцю звернення, менший за прожитковий мінімум станом на 1 січня відповідного року (протягом 2023 року -до 2589 грн).

    Детальніше...

Оформлення статусу УБД: зміни та порядок

З 1 грудня 2022 розпочинається процес оформлення документів для підтвердження статусу учасника бойових дій.

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення».

Змінами розширено коло осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Тепер до таких осіб належать усі, хто боронить Україну в війні, в тому числі добровольці Сил територіальної оборони.

Детальніше...

Працевлаштовуєте ВПО: які пільги можна отримати

З початком повномасштабного вторгнення рф значна кількість українців були змушені покинули свої домівки і виїхати на підконтрольну Україні територію в пошуках захисту і роботи. Тому досить важливим є надання підтримки таким людям, особливо щодо працевлаштування. Адже наявність постійної роботи означає, у тому числі, стабільний дохід, а це в свою чергу – задоволення першочергових потреб, які потрібні для гідних умов життя людини.

Ті громадяни, які були змушені залишити своє місце проживання через збройний конфлікт, але залишилися в Україні є внутрішньо переміщеними особами. Законодавством передбачено працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах.

Детальніше...

Права та гарантії родичів полонених і зниклих безвісти військових

Членам сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців надаються певні права та гарантії. Вони починають діяти після отримання доказів зникнення або полону.

Як дізнатись, що твій родич у полоні або зник безвісти?

Коли з військовим втрачено зв’язок, родичі мають звертатися за інформацією до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) за місцем проживання або призову військовослужбовця. Якщо в центрі немає відомостей про місце перебування військового, керівник зобов’язаний направити запит безпосередньо до військової частини за місцем служби або кадрового органу, у якому ведеться облік особового складу.

Детальніше...

Внесено зміни до переліку видів доходів для виплати аліментів

До переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, внесли зміни. Відповідну  постанову було прийнято 11 листопада 2022 року.

Відтепер передбачено можливість утримання аліментів з інших виплат, встановлених законодавством, у тому числі з додаткової винагороди, яка виплачується на період дії воєнного стану, передбаченої постановою КМУ від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану».

Детальніше...

Строки звернення до суду для вирішення трудових спорів

19 липня 2022 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX, яким внесено низку важливих змін до чинного законодавства про працю.

Зокрема, важливих змін зазнали норми законодавства щодо порядку звернення громадян до суду в разі виникнення трудових спорів в частині строків таких звернень.

Частини перша та друга статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) (строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів) викладені у такій редакції:

Детальніше...

Дочірні категорії