Новини

Строки звернення до суду для вирішення трудових спорів

19 липня 2022 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX, яким внесено низку важливих змін до чинного законодавства про працю.

Зокрема, важливих змін зазнали норми законодавства щодо порядку звернення громадян до суду в разі виникнення трудових спорів в частині строків таких звернень.

Частини перша та друга статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) (строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів) викладені у такій редакції:

Детальніше...

Припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи

Уряд спростив порядок припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи, а також у випадку оголошення його померлим або визнання безвісно відсутнім.

Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 № 1172 у таких ситуаціях працівнику необхідно подати в електронній або паперовій формі будь-якому центру зайнятості: 

  • заяву про припинення трудового договору у зв’язку із смертю роботодавця - фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім чи про оголошення померлим;

  • копію паспорта заявника або іншого документа, що посвідчує особу;

    Детальніше...

Статус учасника бойових дій

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час (стаття 5Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Перелік підрозділів, що входили до складу діючої армії, та інших формувань визначається Кабінетом Міністрів України.

Перелік осіб, що належать до учасників бойових дій, ДУЖЕ ВЕЛИКИЙ, кому цікаво – стаття 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Детальніше...

Звільнення від сплати військового збору ; Роботодавці зобов’язані виконувати норми законодавства про працю ( інша корисна інформація)

09 липня 2022 року набрав чинності Закон України від 19 червня 2022 року 2308-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2308), яким внесено зміни до п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями. Так, на період дії правового режиму воєнного стану, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців та працівників:

Детальніше...

Особливості прийняття спадщини під час воєнного стану

 

У мирний час для прийняття спадщини чи відмови від неї спадкоємцям надається строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини – дня смерті або визнання спадкодавця померлим. Однак, в умовах воєнного стану порядок звернення до нотаріуса змінено.

Так, Постановою Кабміну від 24.06.2022 № 719, що діє з 29 червня, визначено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але НЕ більше ніж на 4 місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини. Фактично це дозволяє спадкоємцям заявити про свої права на спадщину і після спливу «стандартних» 6 місяців, якщо цей строк припадає на період воєнного стану. Проте максимально для звернення до нотаріуса можуть бути додані лише 4 місяці воєнного стану. Так, якщо людина померла 24.09.2021, подати заяву до нотаріуса за старими правилами її родичам необхідно було б до 25.03.2022. Однак враховуючи запроваджений 24 лютого воєнний стан та наведені вище зміни, спадкоємці матимуть для цього час до 25.07.2022. Якщо ж спадщина відкрилася 24.02.2022, строк її прийняття завершиться 25.12.2022.

Детальніше...

Зросла сума середньомісячного доходу, що дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу

З 1 липня  в Україні зріс прожитковий мінімум. Тепер він для працездатних громадян становить 2600 гривень, для непрацездатних – 2027 гривень.

У зв'язку з цим повідомляємо, яка сума середньомісячного доходу дозволяє громадянам мати право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, складанні документів процесуального характеру, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

Надвірнянська ДПІ повідомляє: Щодо застосування санкцій за порушення законодавства про РРО у період дії воєнного стану на території України

Чи зупиняється на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану перебіг строку, передбаченого для подання платником податків повідомлення про надання пояснення у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН, якщо закінчення терміну 365 календарних днів припадає на такий період?

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216 (далі – Порядок № 520).

Детальніше...

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Інформацію про «Реєстраційний номер екземпляра РРО» платник може отримати в Електронному кабінеті

Інформацію про реєстраційний номер екземпляру реєстратора розрахункових операцій заяви про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (ідентифікатор форми J/F1311405), заяви про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій або розрахункової книжки за формою № 1-КОРО (J/F1311304) платник може отримати в приватній частині Електронного кабінету в режимі перегляду облікових даних платника, пункт «Відомості про РРО».

Також, суб’єкт господарювання з метою отримання інформації для заповнення графи «Реєстраційний номер екземпляра РРО» може звернутися до: виробника або постачальника РРО, як такого що реєстрував РРО у реєстрі екземплярів реєстраторів розрахункових операцій; податкового органу як власника Реєстру.

 

Електронний кабінет: новий режим роботи

Електронний кабінет платника податків – сервіс, за допомогою якого можна надсилати до органів ДПС електронні документи, податкову звітність, отримати довідки про відсутність заборгованості, необхідну інформацію із загальнодоступних реєстрів та надсилати запитати чи заяви для отримання необхідних даних. Перевагами користування Е-кабінетом для користувачів є зручність, економія робочого часу платника, а також коштів на придбання паперових бланків. Проте, у зв’язку з введенням воєнного стану, режим онлайн Е-кабінету дещо скоротився, тепер робота сервісу триває з 8:00 до 18:00 год в робочі дні. Таке запровадження скероване на захист прав платників, збереження та захист баз даних.

Детальніше...

Порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО

З 30 квітня діє оновлений порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО. Так, постановою Кабміну від 29.04.2022 № 490 передбачено одразу декілька важливих змін:

По-перше. Уточнено перелік осіб, які мають право на отримання компенсації

Відтак звернутися за отриманням компенсації за тимчасове безоплатне розміщення переселенців наразі можуть громадяни України за умови, що вони:

1. досягли 18 років;

2.безоплатно розмістили ВПО, що перемістилася з 24.02.2022 із м. Києва або населених пунктів Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей;

Детальніше...

Надвірнянська державна податкова інспекція Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує: Постачання пального під час дії правового режиму воєнного стану: у разі зміни ставки ПДВ РРО/ПРРО необхідно перепрограмувати

Відповідно до вимог п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють постачання (реалізацію) пального кінцевим споживачам, повинні і надалі проводити роздрібний продаж пального з формуванням та видачею відповідних розрахункових документів, із обов’язковим відображенням відповідної ставки ПДВ, що застосовується до таких операцій з постачання (реалізації).

Форма та зміст розрахункових документів визначена Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 із змінами та доповненнями (далі – Положення).

Детальніше...

Дочірні категорії