Новини

Як розлучитися, якщо один із подружжя перебуває за межами України

На процедуру розірвання шлюбу впливають певні обставини.

 1. Якщо подружжя має спільних неповнолітніх дітей, то розлучитися можливо тільки через суд.

 2. Якщо неповнолітніх дітей немає, то варіанти залежать від спільної згоди подружжя:

 • За наявності спільної згоди щодо розірвання шлюбу (позасудовий порядок);

  Детальніше...

Як оформити допомогу по догляду та кому вона призначається

 

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859 претендувати на компенсацію з догляду мають право повнолітні дієздатні члени сімʼї, які:

 • проживають разом із особою, що потребує догляду, та пов’язані з нею спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

 • здійснюють догляд на непрофесійній основі без провадження підприємницької діяльності;

 • мають середньомісячний сукупний дохід за квартал, який передує місяцю звернення, менший за прожитковий мінімум станом на 1 січня відповідного року (протягом 2023 року -до 2589 грн).

  Детальніше...

Оформлення статусу УБД: зміни та порядок

З 1 грудня 2022 розпочинається процес оформлення документів для підтвердження статусу учасника бойових дій.

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення».

Змінами розширено коло осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Тепер до таких осіб належать усі, хто боронить Україну в війні, в тому числі добровольці Сил територіальної оборони.

Детальніше...

Працевлаштовуєте ВПО: які пільги можна отримати

З початком повномасштабного вторгнення рф значна кількість українців були змушені покинули свої домівки і виїхати на підконтрольну Україні територію в пошуках захисту і роботи. Тому досить важливим є надання підтримки таким людям, особливо щодо працевлаштування. Адже наявність постійної роботи означає, у тому числі, стабільний дохід, а це в свою чергу – задоволення першочергових потреб, які потрібні для гідних умов життя людини.

Ті громадяни, які були змушені залишити своє місце проживання через збройний конфлікт, але залишилися в Україні є внутрішньо переміщеними особами. Законодавством передбачено працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на загальних підставах.

Детальніше...

Права та гарантії родичів полонених і зниклих безвісти військових

Членам сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців надаються певні права та гарантії. Вони починають діяти після отримання доказів зникнення або полону.

Як дізнатись, що твій родич у полоні або зник безвісти?

Коли з військовим втрачено зв’язок, родичі мають звертатися за інформацією до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) за місцем проживання або призову військовослужбовця. Якщо в центрі немає відомостей про місце перебування військового, керівник зобов’язаний направити запит безпосередньо до військової частини за місцем служби або кадрового органу, у якому ведеться облік особового складу.

Детальніше...

Внесено зміни до переліку видів доходів для виплати аліментів

До переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, внесли зміни. Відповідну  постанову було прийнято 11 листопада 2022 року.

Відтепер передбачено можливість утримання аліментів з інших виплат, встановлених законодавством, у тому числі з додаткової винагороди, яка виплачується на період дії воєнного стану, передбаченої постановою КМУ від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану».

Детальніше...

Строки звернення до суду для вирішення трудових спорів

19 липня 2022 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX, яким внесено низку важливих змін до чинного законодавства про працю.

Зокрема, важливих змін зазнали норми законодавства щодо порядку звернення громадян до суду в разі виникнення трудових спорів в частині строків таких звернень.

Частини перша та друга статті 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) (строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів) викладені у такій редакції:

Детальніше...

Припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи

Уряд спростив порядок припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи, а також у випадку оголошення його померлим або визнання безвісно відсутнім.

Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 № 1172 у таких ситуаціях працівнику необхідно подати в електронній або паперовій формі будь-якому центру зайнятості: 

 • заяву про припинення трудового договору у зв’язку із смертю роботодавця - фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім чи про оголошення померлим;

 • копію паспорта заявника або іншого документа, що посвідчує особу;

  Детальніше...

Статус учасника бойових дій

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час (стаття 5Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Перелік підрозділів, що входили до складу діючої армії, та інших формувань визначається Кабінетом Міністрів України.

Перелік осіб, що належать до учасників бойових дій, ДУЖЕ ВЕЛИКИЙ, кому цікаво – стаття 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Детальніше...

Звільнення від сплати військового збору ; Роботодавці зобов’язані виконувати норми законодавства про працю ( інша корисна інформація)

09 липня 2022 року набрав чинності Закон України від 19 червня 2022 року 2308-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2308), яким внесено зміни до п.п. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями. Так, на період дії правового режиму воєнного стану, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців та працівників:

Детальніше...

Дочірні категорії