Новини

На яке майно не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя?

Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Чи означає це, що чоловік та дружина не можуть мати нічого, що належить особисто їм? Ні!

Детальніше...

Увага! 24 лютого об 11 год в залі засідань Надвірнянської ДПІ відбудеться безкоштовний семінар на тему:

Увага!

24 лютого об 11 год в залі засідань Надвірнянської ДПІ відбудеться безкоштовний семінар на тему:

«Застосування РРО, ПРРО платниками єдиного податку. Відповідальність за незастосування РРО. Новації законодавства»

А семінар запрошуються СПД фізичні особи та юридичні особи.

Податківці інформують: Подати декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік можна через Електронний кабінет ; Відстрочення податкового боргу для фізичних осіб - підприємців та самозайнятих осіб; Внесені зміни до Закону України про збір та облік ЄСВ

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які впродовж минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України. Податкова знижка надається тоді, коли у фізичної особи впродовж  звітного року були такі витрати: на навчання, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, сплата відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя, пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення, тощо.

Для отримання податкової знижки громадянам необхідно подати до контролюючого органу за місцем своєї  реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Термін подання декларації – 31 грудня 2021 року. Якщо право на отримання знижки не використане протягом року, на наступний рік воно не переноситься.

Детальніше...

Стягнення аліментів з біологічного батька дитини

Досить часто виникає запитання: чи можливо стягнути аліменти з біологічного батька дитини, який не вписаний у свідоцтві про народження дитини як її батько?

Не можна, так як відповідно до статті 181 Сімейного кодексу України саме батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно зі ст. 121 СК України права та обов`язки батька ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану. Юридичний статус матері чи батька особа набуває лише в разі, якщо у актовому записі про народження дитини будуть вказані відповідні відомості саме про цю особу, за результатами чого видається свідоцтво про народження дитини.

Проте, непоодинокими є випадки народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі з біологічним батьком дитини. У такому разі походження дитини від батька визначається відповідно до ст. 125 СК України:

Детальніше...

Чи можна розділити кредит після розлучення

У статті 60 СК України сказано про те, що нажите в момент перебування подружжя у шлюбі майно стає спільною сумісною власністю дружини та чоловіка навіть у тих випадках, коли хтось із них з поважних причин не мав власних доходів. Конструкція цієї правової норми вказує на презумпцію спільності права власності подружжя на майно, яке було нажито дружиною і чоловіком в період їх шлюбного союзу. Однак, слід зазначити, що така презумпція може бути оскаржена і це дозволяє одному з подружжя оскаржити в суді поширення правового режиму спільного майна на конкретний об'єкт.

Відповідно до частини 3 статті 61 СК України у разі коли хтось із подружжя уклав угоду саме в інтересах сім'ї, то тоді капітал та інше майно, що було отримано на підставі такої угоди стає об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Тобто з цього приходимо до висновку, що кредит при розлученні подружжя ділиться у разі:

Детальніше...

Як продати земельний пай після відкриття ринку землі

Наразі переважна більшість земель с/г призначення перебуває в довгостроковій оренді. Але це не означає, що власники паїв не зможуть продавати свою землю.

З 1 липня 2021 року власники паїв зможуть продати свою землю будь-якій фізичній особі, що є громадянином України, але щонайбільше 100 гектарів в одні руки.

Українські юридичні особи, зокрема, і підприємства, які, наприклад, орендують пай людини, яка хоче його продати, зможуть купувати землю тільки з 1 січня 2024 року і максимум 10 тисяч гектарів у одні руки.

Детальніше...

Як діяти, якщо ви незадоволені якістю медичної послуги

Пацієнт як отримувач медичної послуги має право на безоплатне усунення недоліків, пропорційне зменшення ціни наданої послуги, повне відшкодування матеріального і морального збитку. Про це розповідає фахівчиня Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Лілія Вінтонишин.

Виконавець медичних послуг (медичний заклад, в якому працює лікар, або сам лікар, якщо він здійснює підприємницьку діяльність) зобов’язаний відшкодувати шкоду, заподіяну пацієнтові внаслідок неправомірних рішень, дій чи бездіяльності.

Є досудовий та судовий порядок відшкодування шкоди, завданої пацієнтові наданням неякісної медичної послуги.

Детальніше...

Територіальний сектор організації роботи повідомляє: Що варто знати про Деклараційну кампанію – 2021

 В Україні розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік щороку – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Податковим кодексом України встановлено, що обов’язковому декларуванню підлягають:

доходи не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). Це, наприклад, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам;  успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;

Детальніше...

Порядок передачі земельної ділянки в суборенду

Нині актуальним залишається питання оренди та суборенди земельних ділянок. Тому потрібно звернути увагу на основні моменти, які мають бути передбачені при укладенні договорів оренди земельних ділянок та переданні їх у суборенду. Відповідно до статті 8 Закону України «Про оренду землі» орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця.

Детальніше...

Заповіт, договір дарування чи довічного утримання?

Спори між спадкоємцями виникають задовго до настання смерті заповідача, тому надзвичайно важливо визначитися, що краще складати: заповіт, договір дарування чи договір довічного утримання.

Згідно статті 1233 Цивільного кодексу України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт здійснюється особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається.

Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

Детальніше...

Дочірні категорії