Відрахування аліментів на дитину за ініціативою платника

Хоча аліменти зазвичай і призначаються за рішенням суду в частці від доходу матері або батька дитини та (або) у твердій грошовій сумі, сплачувати їх можна і цілком добровільно – за домовленістю батьків. Відповідно до статті 187 Сімейного кодексу України один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Такий підхід дозволяє уникнути судової тяганини та зекономити кошти на судових та виконавчих витратах.

 

         Для того щоб скористатися можливістю добровільної сплати, одному з батьків достатньо подати письмову заяву про відрахування аліментів на дитину з його /її заробітної плати, пенсії або стипендії за місцем отримання такого доходу. При цьому у відповідній заяві обов’язково треба зазначити розмір відрахувань та строк, протягом якого аліменти мають перераховуватися на утримання дитини. Звертаю увагу, що розмір аліментів у цьому випадку може бути будь-яким, у т. ч. становити більше 50% доходу або ж бути менше від законодавчо встановленого мінімуму. До того ж таку заяву можна в будь-який момент відкликати. Складається вона довільній формі, проте обов’язково у ній має бути зазначено:

  • прізвище, ім’я, по батькові та адреса отримувача аліментів або реквізити банківського рахунка, на який перераховуватимуться гроші;
  • прізвище, ім’я, по батькові, день, місяць і рік народження дитини (дітей), на користь якої (яких) утримуватимуться аліменти;
  • розмір аліментів.

         Зразок заяви можна переглянути та завантажити за посиланням https://cutt.ly/BHqawNR. Разом із тим треба пам’ятати, що роботодавець не має права самостійно змінити суму, вказану у відповідній заяві.

         Якщо син / донька проживає на окупованій території або закордоном, є інший вихід - відкрити банківських рахунок на ім’я дитини та перераховувати кошти на нього. Головне у призначенні платежів не забути зазначити, що це виплата аліментів за певній місяць. Також варто попіклуватися щодо збереження платіжних документів.

 

 

Сектор Надвірнянське бюро правової допомоги

відділу безоплатної правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД

Актуально

До Надвірнянського бюро правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД звернувся пан Юрій з проханням допомогти встановити факт смерті його матері на тимчасово окупованій території.

         У травні 2022 року він звернувся до Надвірнянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану та хотів отримати свідоцтво про смерть матері, але у реєстрації смерті йому відмовили, оскільки на підставі поданих ним документів неможливо провести реєстрацію смерті особи, так як вони видані органом, який з порушенням Українського законодавства утворений на тимчасово окупованій території.

         Оскільки на тимчасово окупованій території фактично діє юрисдикція та застосовується законодавство окупаційної влади, документи про смерть, видані такою владою, органи державної влади України прийняти не можуть.

         Представляти інтереси клієнта у цій справі доручили юристці Людмилі Туєшин. Вона вивчила обставини справи, зібрала доказову базу та підготувала заяву до суду про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території.

         Суд, аналізуючи доводи заявника та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню. Надвірнянським районним судом винесено рішення, котрим встановлено факт смерті матері Юрія на тимчасово окупованій території.     

         На які норми законодавства варто посилатись при вирішенні таких справ, коментує  юристка Людмила Туєшин:       

         Відповідно до статті 317 Цивільного процесуального кодексуУкраїни заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

         Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду

         Копія судового рішення видається учасникам справи, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

         З рішенням суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/104745443

 

Share