Вишиванка — духовна броня українців

Українська вишиванка – це спадок нашої нації… А нація – це сукупність багатьох українських родин, що проживають часом на різних територіях. Отже, вишита сорочка – це спадок роду, спадок кожної окремо взятої родини, що має особисте відчуття «національної ідентичності».  Цьогоріч 19 травня українці відзначили Всесвітній день Вишиванки – це свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. Історія народної вишиванки в Україні заглиблена коренями у сиву давнину.

 Вишиванка – це національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Це – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Вишиванка – ще й оберіг людини від усього лихого. Науковці стверджують, що у національному вбранні народ завжди кодує свої «щастя і долю, життя і волю», як про те йдеться в обрядових народних піснях. Вишиванка здавна була гордістю українців, не меншим приводом для гордості вона є і сьогодні. Для українців вишиванка – це перш за все символ нації. Адже вишиванка – це ознака приналежності до українського роду, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному глобалізованому світі. Вишиванка також є ознакою приналежності до свідомої спільноти, яка усупереч всьому пробиває собі шлях і утримує цю ідентичність нашої України. Отже, вишиванка – це такий реальний унікальний символ, який об’єднує нас – дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. І українець, де б він не проживав, все одно одягає вишиванку, незважаючи ні на що, бо відчуває в цьому духовну потребу. Реалії сьогодення показують, що наша найбільша та найвідповідальніша цінність – бути Українцем. Тому зараз вишиванка – це вже не просто одяг, а символ української нескореності і свободи. Показово, що за останні роки свято вишиванки набуло масштабного рівня: його відзначають у багатьох країнах світу! Іноземці, які цього дня також одягають вишиванки, висловлюють свою солідарність з Українським народом, у тому числі і у боротьбі Українців проти ворожої навали.

Шануймо національну святиню та народні етнічні традиції! Носімо на щастя і добру долю вишиванку – наш український національний оберіг.

Михайло Ноняк,
Голова Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій

 

Share