«Інтереси України та громади Надвірнянщини понад усе – так було і буде!» - голова районної ради Іван Гурмак

Депутатський склад Надвірнянської районної ради сьомого скликання невдовзі завершує свою діяльність.  Про перемоги і поразки, здобутки та невдачі, а також чим пишається і що не встигли зробити районні обранці читайте в інтерв’ю з головою районної ради Іваном Гурмаком.

 «…скликано 34 сесії районної ради, прийнято 795 рішень…»

 Надвірнянська районна рада сьомого скликання складається з 36 депутатів, більшістю голосів яких мене було обрано представником депутатського корпусу. Основними завданнями, які я та районні обранці ставили перед собою, це – соціально-економічний, духовний та культурний розвиток району, покращення надання освітніх та медичних послуг, інфраструктура. Спільно з громадою Надвірнянщини нам вдалося зробити район одним з перспективних та гідних європейських стандартів. І це факт, доказом цьому є беззаперечне збереження Надвірнянського району, як адміністративної одиниці територіального устрою.

 

Ми працювали в непростих умовах однією командою, знаходили спільну мову у вирішенні важливих економічних і соціальних питань, реалізації, як загальнодержавних, так і прийнятих нами районних програм. Для депутатів районної ради важливо було реалізовувати окреслені цілі, гідно приймати виклики сьогодення і в жодному разі не підвести наших виборців. За таким принципом працювали протягом 5-років.

За цей період було скликано 34 сесії районної, прийнято 795 рішень районної ради, як щодо забезпечення життєдіяльності району, так і щодо різних подій в державі, зокрема російської агресії на сході. Завдання депутата місцевої ради – працювати злагоджено, обдумано, сповідуючи, у першу чергу, інтереси жителів району і таких принципів повинен дотримуватися кожен представник громади.

    «…відкрито15 спортивних майданчиків із штучним покриттям! Пишаємось.»

 Як батько трьох дітей я розумію наскільки важливо створити гідні умови як навчання, так і дозвілля для підростаючого покоління, тож за час каденції велику увагу приділили будівництву спортивних і дитячих майданчиків.

Співпраця органів місцевого самоврядування (сіл, селищ, міста та ОТГ району) з районною радою, обласною  радою та державним бюджетом дало можливість будівництва та реконструкції рекордної кількості, а саме 15 майданчиків із штучним покриттям. Тільки вдумайтесь, станом на початок каденції в районі налічувалося 31 населений пункт, тож мешканці майже кожного другого населеного пункту (с.Молодків, с.Стримба, с.Лоєва, с.Делятин, с.Черник Зеленської с/р., м.Надвірна (2), с.Перерісіль, с.Пнів, с.Верхній Майдан та ін..) отримали сучасні спортивні майданчики для занять футболом, волейболом, баскетболом. Крім того, в тих населених пунктах, де самого майданчика ще не має, вдалося принаймні підготувати документацію та сам проект будівництва, тож очевидно, що таки в кожному селі дітки матимуть сучасні умови для занять спортом. Можемо пишатися цим? Можемо і пишаємось.

 

«…будівництво автономної котельні коштувало районному бюджету 1 млн. 800 тис. гривень, але це поклало край «тепловому шантажу»

 

Одним із значних досягнень та виконаних обіцянок вважаю будівництво та запуск автономної газової котельні, яка надає тепло бюджетним установам міста та обслуговує заклади освіти. Всі пригадують той час, коли постачальник тепла в заклади освіти району, зокрема  в Надвірнянські ЗОШ № 1 та №2, а також районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, два роки поспіль зривав початок опалювального періоду в районі. З районного бюджету профінансовано 1 млн. 800 тис. грн.

Така необхідність виникла через щорічний «тепловий шантаж», що влаштовувало підприємство ТзОВ «Струмок».Це питання особисто тримав на контролі і виходом із цієї ситуації стало будівництво даної котельні. Впевнений, що зроблено велику справу для міста і району загалом. Ми довели, що не піддаємося на маніпуляції і головне - діти більше не будуть «заручниками» недобросовісного підприємця. Крім того, побудова котельні відбилася значною економією коштів в оплаті за теплопостачання та щорічно економить кошти районного бюджету.

 

«…Інклюзивно-ресурсний центру для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами став місцем підтримки й допомоги в інтегруванні особливих діток

 

Одним із досягнень цієї каденції вважаю створення Інклюзивно-ресурсного центру для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами. Запровадження інклюзивного навчання створює передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, у загальноосвітній простір. Це дозволяє дітям бути у соціумі, спілкуватися та навчатися зі своїми однолітками, разом з ними рости та розвиватися. Депутатський корпус районної ради підтримав такий проект і для його реалізації було виділено 800 тис. гривень з районного бюджету.

 

«Проведення реорганізації школи-інтернат в гімназію № 5 – це збережені робочі місця та можливість здобуття освіти дітьми із малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, тих, що опинилися в складних життєвих обставинах.»

 

Вважаю неправильною позицію держави, щодо закриття шкіл-інтернатів, де навчалися діти із малозабезпечених сімей, діти-сироти та діти, котрі опинилися в складних життєвих обставинах. На жаль в Україні чимало соціально-незахищених сімей, не всі діти мають можливість навчатися в загальноосвітніх школах, тож завданням держави повинне бути піклування про юних українців. Хто буде їх виховувати після уроків в ЗОШ? Відповідь одна – вулиця...

Дякуючи депутатам районної ради, нам вдалося зберегти навчальний заклад, провівши його реорганізацію, і створивши на базі школи-інтернат гімназію №5. На сьогоднішній день у навчальному закладі збережено колектив працівників навчаються та проживають діти із малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти, котрі позбавлені батьківського піклування, діти які просто здобувають середню освіту. Для діток організовано чотириразове харчування та можливість проживання в гімназії протягом робочих днів тижня, і це все за кошти районного бюджету. Дякую колегам-депутатам та всім небайдужим за підтримку.

 

«…відкриття Управління надання адміністративних послуг - це насамперед комфорт для жителів в якісному отриманні відповідних послуг»

У 2018 році було відкрито Надвірнянське Управління надання адміністративних послуг, яке налічує більш ніж 200 сервісів. Адміністратори отримали доступи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного земельного кадастру, тут можна подати документи для отримання субсидії. Варто відзначити, що це було перше районне управління, яке видає паспорти громадянина України та закордонні паспорти. Тож дякую депутатському корпусу за підтримку у виділенні коштів з районного бюджету для відкриття даного управління.

 

 

«…22 пакети медичних послуг для населення Надвірнянського району, присвоєння статусу «Опорної лікарні» для КНП «Надвірнанська ЦРЛ Надвірнанської районної ради», створення первинної медичної ланки, проведення капітальних ремонтів в закладах медицини…»

 

В процесі реформування медичної галузі в Україні, районною радою було утворено три комунальних підприємства в сфері надання медичних послуг а саме:

1) КНП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради;

2) КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Надвірнянської районної ради;

3) КНП « Дитяча лікарня Надвірнянського району Надвірнянської районної ради».

Мільйони гривень з районного бюджету були спрямовані саме на медицину. Здоров’я мешканців Надвірнянщини стало основним пріоритетом діяльності районної ради. І як бачимо недаремно, адже коронавірусна пандемія підкреслила важливість фінансування медичної галузі.

Хочу зупинитися на КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Надвірнянської районної ради, яка є однією з «Опорних лікарень» Івано-Франківської області і отримала можливість надання 22 пакетів послуг для населення району та області, що фінансуються за рахунок коштів Національної служби охорони здоров'я України.

Менеджмент керівництва лікарні помножений на бажання та професіоналізм депутатського корпусу Надвірнянської районної ради дав можливість прийняття відповідних управлінських рішень, що вилилося в створення однієї із кращих лікарень в області. Закупівля відповідного обладнання для потреб КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» за рахунок коштів районного бюджету на суму 2 млн.гривень, дало можливість надання якісніших медичних послуг населенню, а фінансування Національної служби охорони здоров'я України нашої «Опорної лікарні» позитивно вплинуло на виплату вчасної і в повному обсязі заробітної плати працівникам ЦРЛ.

Варто зазначити, що одним із пакетів послуг є послуга з лікування хворих на СОVID-19 (коронавірусної інфекції). В умовах всесвітньої пандемії із захворювання на СОVID-19, зараз КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» є однією із небагатьох лікарень області, що якісно надає послуги в боротьбі з цією недугою. Вчасна закупівля засобів індивідуального захисту, необхідного обладнання, перепрофілювання відділів, вчасних управлінських та професійних рішень керівництва лікарні та завідувачів інфекційного, терапевтичного та відділення інтенсивної терапії, дає можливість за мінімальних втрат лікувати не тільки жителів Надвірнянського району, а й області.

На черговій сесії районної ради, яка відбулася  10 вересня 2020 року, депутатами районної ради було прийнято рішення про виділення з районного бюджету 600 тисяч грн. для ремонту інфекційного відділення КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня».

Не можна залишити поза увагою створення первинної медичної ланки в районі, до якого районна рада також активно долучилася, а головне вчасно. Адже в результаті населені пункти отримали лікарські амбулаторії, транспортні засоби та сучасне медичне обладнання.

Враховуючи реформування медицини та сприяння медичним працівникам можливості надавати належні послуги первинної ланки, районна рада погодилася на співфінансування будівництва лікарської амбулаторії в с. Зелена, де вартість робіт сягає 8 млн. грн. Тож, дякуючи депутатському корпусу районної ради, лікарська амбулаторія на сьогоднішній день вже збудована. Питання її відкриття, як на мене затягується, але тут відповідальність несе управління капітального будівництва ОДА, яке виступає замовником робіт.

 

«….фестивалі, чемпіонати, відзначення національних свят, гідне вшанування пам’яті Героїв, культура та дозвілля Надвірнянщини – це приклад єдиної громади»

 

Надвірнянський район став місцем справжніх фестивалів, зокрема «Дженджурфист» та «Файне Різдво у Надвірній», а також двічі проведений «Фестиваль повстанської пісні ім..Софії Галечко» і Фестиваль чоловічих хорів «Вознесись Україно»; чемпіонатів, серед яких проведення шостого чемпіонату світу з футболу серед українських діаспорних команд; гідного відзначення національних свят та вшанування пам’яті Героїв, а саме традиційний марш в пам’ять Романа Шухевича, хода пам’яті загиблих оборонців Дебальцево; насиченим дозвіллям, а це і літературні вечори, кінопоказ під відкритим небом, молодіжно-розважальне шоу; різного роду спортивними турнірами (волейбол, міні-футбол) та вперше проведеним у 2019 році «Богатирським турніром».

Чимало було проведено заходів національно-патріотичного виховання молоді. Свідома й вольова молодь – це запорука сильної держави, наше майбутнє.

 

«…Замок Куропатвів  – це одна з візитівок Надвірнянського району, яку необхідно зберегти»

У 2017 році на XV сесії районної ради було ухвалено рішення про укладання Охоронного договору на пам’ятку архітектури національного значення замку ХV ст. в с. Пнів. Наступним кроком стало впорядкування документації та початок реставраційних робіт на території твердині. Замок Куропатвів  – це одна з візитівок Надвірнянського району, яку необхідно зберегти

 

«…інтереси України та громади Надвірнянщини понад усе»

Надвірнянська районна рада прийняла низку звернень до вищого керівництва держави, серед яких щодо захисту національних інтересів та унеможливлення будь-яких переговорів з російським окупантом, а також щодо захисту традиційних сімейних цінностей, на продовження мораторію щодо вивезення лісу-кругляку, виступала проти продажу української землі та встановлення абонплати для населення за транспортування газу, закликала присвоїти звання Героя України Степану Бандері та Роману Шухевичу, зверталася щодо заборони московського патріархату на території України та багато іншого.

Максимально намагалися приділити уваги допомозі учасникам російсько-української війни (детальніше про це можна ознайомитися на офіційній сторінці  БФ «Свобода Гідність Перемога»). Серед депутатів районної ради є учасники бойових дій, зокрема Василь Білоус, Іван Вовчук та Михайло Нагорняк. Також серед депутатів районної ради є волонтери, одні , що допомагають на місцях, інші ж везуть волонтерську допомогу безпосередньо на передову, як от Ігор Голіней та Володимир Черленюк. Я особисто завжди фінансово долучаюсь до різного роду волонтерських заходів чи поїздок. Крім того, неодноразово районна рада долучалася до проведення збору волонтерської допомоги як от акція «Великодній кошик для бійця АТО».

В Надвірнянському районі сім загиблих захисників і районною радою були прийняті рішення, щодо фінансової допомоги сім’ям загиблих.

Надвірнянщина має великий природний потенціал, тут зосереджено видобуток нафти та газу. Зокрема для мешканців району важливою є робота таких промислових підприємств як НГВУ «Надвірнанафтогаз» та ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», тому в 2017 році за підтримки районної ради, у вигляді прийнятих звернень до керівників відповідних органів державної влади, були отримані спецдозволи на користування надрами Битків-Бабченського газоконденсатного родовища підприємствами СП «Укркарпатойл» та НГВУ «Надвірнанафтогаз».

 

«…дякую кожному мешканцю району за розуміння, підтримку і конструктивну критику, бо не критикують тільки того, хто нічого не робить.»

Звісно, розумію, що людей найбільш хвилюють аварійні дороги й мости, поводження з ТПВ, добудова й будівництво об’єктів інфраструктури, як от школа, садок чи плавальний басейн, але такі глобальні питання повинні вирішуватися на державному рівні, а органи місцевого самоврядування охоче б підставили плече допомоги. Однак, все таки, вдалося в співпраці з міською, селищними, сільськими та обласною радами покращити наш Надвірнянський район і той, хто не бачить позитивних змін, просто не хоче їх бачити. Є така категорія людей, коли ти розповідаєш про реальні зроблені справи, вони все одно скажуть, що цього недостатньо, але я переконаний, що ті зміни, які я перерахував вище будуть служити громаді не один рік, а це головне. Крім того багато із зробленого явно не поміститься на кількох сторінках газети, але кожен може перечитати інформацію з поданих раніше звітів голови районної ради, які є в вільному доступі.

Хочу подякувати громаді Надвірнянщини за розуміння, підтримку і конструктивну критику, бо не критикують тільки того, хто нічого не робить. Слова вдячності висловлюю за плідну каденцію сьомого скликання, за співпрацю та повагу одне до одного депутатському корпусу, міському, сільським, селищним головам та головам ОТГ, депутатам обласної ради та народним депутатам 87 округу, працівникам виконавчого апарату районної ради та керівництву райдержадміністрації, як попередньому, так і чинному.

Діяльність голови та депутатського корпусу районної ради сьомого скликання була максимально відкритою, адже протягом каденції здійснювалося постійне інформування мешканців району про прийняті районною радою рішення, події, заходи та багато іншого. Крім того, як голова районної ради, щороку звітував через засоби масової інформації про пророблену роботу за поточний рік.

Все пізнається в порівнянні, тож напередодні місцевих виборів бажаю зробити правильний вибір.

 

Прес-служба Надвірнянської районної ради

(газета Життя Прикарпаття № 11-65)

Share