Олександр Гуменюк : «Суспільство повинно здійснювати контроль за діяльністю місцевої влади, а також подавати ініціативи направлені на розвиток громади»

Про те як потрібно організовувати роботу місцевої ради, своїми міркуваннями поділився з нашим журналістом депутат фракції ЄС в Яремчанській міській раді Олександр Гуменюк. Варто зауважити, що в пана Олександра за плечима десятилітній досвід депутатської роботи на Яремчанщині. На виборах до місцевих рад , які відбудуться наприкінці жовтня цього року Олександр Гуменюк балотується кандидатом від політичної партії Європейська Солідарність до Івано-Франківської обласної ради та очолює виборчий список до Яремчанської ради ОТГ.

Олександ Гуменюк : «Важливим чинником в організації роботи місцевої влади   є перевірена на практиці система стримувань і противаг як спосіб організації будь-якої демократичної влади. Суть цієї системи у тому, що з допомогою різних управлінських інструментів і процедур запроваджується такий стан, коли владні повноваження не концентруються «в одних руках», а розділяються між різними гілками влади, які контролюють одна одну.

Така ж система запобігання концентрації влади впроваджується і всередині самих гілок влади . Механізм стримувань і противаг законодавчо прописаний і для місцевої влади, однак його з різних причин ігнорують.  Суспільство повинно здійснувати контроль за діяльністю місцевої влади, а також подавати ініціативи направлені на розвиток громади. Для цього був впроваджений механізм функціонування громадських рад при органах влади. Нажаль у Яремчі було кілька спроб створити громадську раду як дорадчий орган при Яремчанському міськвиконкомі , але за п’ять років так і не спромоглися його створити. Місцеве самоврядування є невід’ємною складовою демократичного державного устрою. Місцева рада – це інститут реалізації права громадян, що проживають на певній території і становлять місцеву громаду, самостійно, а також через своїх представників вирішують  всі питання місцевого значення: створення і функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, торгівлі, харчування, транспорту, дорожнього руху, громадської безпеки, розпорядження майном громади і багато інших питань, які належать до компетенції місцевого самоврядування. Місцеву раду формують депутати як представники спільних інтересів громади. Вони обираються громадянами безпосередньо, від них очікують діяльності на благо усієї громади, щоденної активної праці, втілення системності і комплексності у вирішенні нагальних спільних завдань. Від депутатів люди сподіваються допомоги правової і моральної, адже це ті обранці, на яких законом і людським вибором покладено організовувати і забезпечувати поступ у підвищенні якості життя усіх і кожного. Проте знайомою є ситуація, коли депутати не проявляють достатньо ініціативи, недостатньо організовані, в результаті настутає хаос і безлад від якого програють всі. Нажаль Яремчанщину спіткала така участь. Маючи змогу на базі міста обласного значення Яремча утворити самодостатню громаду , через відсутність цілеспрямованої позиції керівництва                  Яремчанської міської ради та проваленої інформаційно-роз’яснювальної роботи – втратили таку можливість. В результаті отримали розділення самодостатньої і спроможної громади на три окремі ОТГ, але зроблене вже не змінити. Тепер потрібно компетентно підійти до вибору місцевої влади та не повторити помилки з минулої виборчої кампанії , коли виборці в багатьох випадках голосували серцем, а не розумом і в результаті обрали до Яремчанської ради доволі значну кількість популістів, некомпетентних людей, які отримавши депутатські мандати потавили свої особисті меркантильні інтереси вище інтересів яремчанської громади. Результат всі добре бачать. Тепер слід зробити висновки, відповісти на запитання чого ми хочемо досягти і обрати компетентну владу, яка опираючись на фаховий досвід, який  зможе забезпечити стабільний розвиток Яремчанщини.

Спілкувався  Всеволод Кисілевський

 

 

Share