Законодавчі ініціативи Народного депутата України Зіновій Андрійович

Працюючи у Верховній Раді України, Зіновій Андрійович завжди ставив у пріоритеті дві цілі: залучення державних інвестицій на 87 виборчий округ та зміцнення законодавчими ініціативами  місцеве самоврядування. Що стосується першої цілі, то за рік роботи нардеп зміг залучити на округ 693 мільйони гривень. Щодо законодавчих ініціатив, то він є співавтором 36 законопроектів а його авторству належить 12 законопроектів. Про найважливішої  законодавчі ініціативи і піде мова.

Однією з перших і важливих  законодавчих ініціатив є  поправка №209  до проекту Закону України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” (реєстр. № 2144 від 16.09.2019 року).  Саме ця правка зберегла понад  8 мільярдів гривень для місцевих бюджетів за рахунок відстоювання акцизного збору з пального. Ці кошти спрямовані на відновлення дорожньої інфраструктури.

 

Законорооект №2561 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо проведення індексації нормативної грошової оцінки землі)» покликаний  забезпечувати щорічне проведення індексації нормативної грошової оцінки землі з урахуванням індексу споживчих цін за попередній рік та наповнення доходної частини бюджетів усіх рівнів від здійснення такої індексації.

Проект Закону № 2566 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових преференцій з плати за землю для гірничодобувних підприємств)» сприятиме збільшенню надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, які надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.

Одним із важливих законопроектів є  № 2676 «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо забезпечення потреб вразливих споживачів». № 2676 дозволяє вирішити проблему забезпечення якісного зовнішнього освітлення населених пунктів, надання споживачам якісних комунальних послуг, а також опалення і гарячого водопостачання бюджетних установ та закладів, яке здійснюється за рахунок електричної енергії.

Проект Закону № 2785 «Про внесення змін до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" щодо розвитку гірських та високогірних населених пунктів»  дозволяє забезпечити належний соціально-економічний розвиток гірських та високогірних населених пунктів.

Законопроект № 3174 про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту передбачає збереження пайових внесків у складі бюджету розвитку територіальних громад, що дозволить створити комфортні умов проживання громадян (будувати, ремонтувати дитячі садочки, школи, лікарні, котельні, дороги, вулиці, провулки та ін.) та здійснювати регулювання процесів забудови територій.

Забезпечення надання населенню кожної громади гарантованих державою суспільних послуг на однаково якісному рівні та спрямовувати більше коштів на соціально-економічний розвиток територій, розбудову інфраструктури - передбачено у законопроекті №3175 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення системи горизонтального вирівнювання та покращення фінансової спроможності місцевих бюджетів».

У зв’язку з карантинними заходами, Зіновій Андрійович зареєстрував законопроект № 3263 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки громадян, територіальних громад, малого та середнього бізнесу під час запровадження карантинних заходів». Де запропонував органам місцевого самоврядування у стислі терміни приймати рішення або вносити змін до чинних рішень про встановлення місцевих податків та зборів та надання пільг по них для надання підтримки платникам, зокрема, представникам малого та середнього бізнесу; збалансувати місцеві бюджети для забезпечення повноти виконання покладених на них повноважень у соціальній сфері та зменшить певне навантаження на державний бюджет та захистити інтереси приватних землевласників у сфері орендних відносин землі.

Доленосний законопроект №3614 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи». 17 вересня 2020 року нардепи розглянули та ухвалили в цілому законопроект № 3614, відповідно до якого 60% ПДФО закріплюється за бюджетами місцевих громад. Це ще один важливий крок в реформі децентралізації. Тепер громади вже не залежатимуть від районів та перейдуть на прямі відносини з державою та державним бюджетом.  

Share