Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує: Зняття з обліку в контролюючому органі у разі припинення підприємницької діяльності

Зняття з обліку платників єдиного внеску – фізичних осіб – підприємців, здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.

При цьому останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

 

Платник єдиного внеску (фізична особа – підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.

До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску.

Датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

 

Щодо термінів запровадження програмних РРО

18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями.

Так, на 1 серпня 2020 року перенесено впровадження застосування програмних РРО як альтернативи класичним. Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО - залежно від своїх потреб. Програмний РРО це фактично програма, яка може бути встановлена на будь-який гаджет (планшет, ноутбук, комп’ютер), в тому числі і на смартфон, перетворюючи його на касовий апарат.

 У той же час, класичні РРО, які є у продавців та які зареєстровані, вони залишаться та надалі будуть використовуватися.  

До 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт у 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють: - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

Також нагадуємо платникам про можливість подавати заяви для реєстрації, перереєстрації або скасування реєстрації РРО, КОРО за допомогою  Електронного кабінету платника, вхід до якого здійснюється за адресою (htpp://cabinet.tax.gov.ua), що особливо актуально у період здійснення карантинних заходів.

 

Непрацюючі підприємці, подайте заяву на списання боргу з ЄСВ!

Упродовж літа діють зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо списання боргу з єдиного соціального внеску.

Суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, які перебувають на загальній системі оподаткування, та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01 січня 2017 року по 03 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, підлягають списанню, у разі якщо такими платниками не отримано дохід від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та подано:

підприємцями – до державного реєстратора заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

особами, які провадять незалежну професійну діяльність – до податкового органу заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску.

Окрім цього, до податкової інспекції за основним місцем обліку необхідно обов`язково подати заяву про списання боргу та звітність з ЄСВ за 2017-2020 роки, якщо вона не була подана раніше.

Зразки написання заяви про списання боргу розміщені на дошках оголошень у Центрах обслуговування платників.

Рекомендуємо підприємцям поквапитися із поданням документів, адже цей процес законодавчо обмежений у часі – 90 календарних днів з дня набрання чинності відповідної норми закону, тобто до кінця літа. Не проґавте можливість зазпочаткувати нові стартапи без «старих» боргів!

 

Сплатити майнові податки треба протягом шістдесяти днів від моменту отримання податкового повідомлення-рішення

Кожен власник нерухомості чи землі, який отримав податкове повідомлення-рішення про нараховану суму податку зобов’язаний протягом 60 днів перерахувати  на зазначені реквізити суму визначеного платежу.

Однак, якщо Ви отримали податкове повідомлення-рішення від ДПС про нараховану суму податку на майно, що Вам не належить, або ж повідомлення містить неточну інформацію щодо належного Вам майна,  провести звірку можна у Центрах обслуговування платників.

Прийом відвідувачів у центрах обслуговування платників Надвірнянського управління Головного управління ДПС здійснюється за таким графіком роботи: з 10 год. 00 хв. до 17 год. 15 хв. (у п’ятницю з 10 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.) з обідньою перервою з 12 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв., та з технічними перервами для санітарної обробки та провітрювання кожні дві години на 10 – 15 хв.

Такі зміни внесені в регламент роботи ДПС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

 

Про зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

З  19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249, яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ № 1162), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Наказом № 436 визначено період (два місяці з дня набрання чинності Наказом № 436) для подання членами фермерських господарств, які взяті на облік в контролюючих органах як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до дня набрання чинності Наказом № 436, до контролюючого органу за місцем проживання заяви за формою № 12-ЄСВ з приміткою «Зміни» та підтвердних документів щодо дати набуття членства у фермерському господарстві (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо).

Крім того, викладено у новій редакції наступні форми заяв: про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 1 ЄСВ, про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7 ЄСВ та про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) за формою № 12 ЄСВ.

 

У разі ліквідації ФОП на загальній системі – змінено терміни подання звітності

Законом України від 16.01.2020 № 466–ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зокрема, до пункту 177.11 статті 177 ПКУ.

Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду.

Тобто, фізичній особі необхідно буде подати таку податкову декларацію протягом 20 календарних днів після закінчення місяця, у якому відбулося таке припинення (у попередній редакції п. 177.11 ст. 177 ПКУ – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності).

 

Не оформили трудові відносин із особою, яка проходить стажування – порушили трудове законодавство!

Відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) трудові книжки ведуться для студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, установі, організації.

Студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформлюється не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування.

Звертаємо увагу, що стажування без оформлення трудових відносин є порушенням трудового законодавства.

Нормами ст. 265 КЗпП встановлено, що фактичний допуск працівника до роботи без оформлення тягне за собою штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент порушення.

 

Share