Послуги служби зайнятості в період карантину

 Під час карантину  державна служба зайнятості, зокрема Надвірнянська районна філія,  не припинила обслуговування громадян і на сьогодні продовжує надавати послуги як шукачам роботи так і роботодавцям, правда в особливих умовах, різними видами дистанційного зв’язку. 

       В умовах карантину процедура реєстрації осіб як безробітних є максимально спрощеною. Громадяни  подають до служби зайнятості тільки дві заяви: Заяву про надання поновлення статусу безробітного та Заяву про призначення поновлення допомоги по безробіттю. Надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання особою відповідних заяв, також збільшена мінімальна допомога по безробіттю до тисячі гривень. 

       Під час карантину підтримки потребують не тільки шукачі роботи, але й роботодавці. Адже більшість з них зупинили або скоротили свою діяльність і їхні працівники втратили заробітну плату або її частину. Згідно оновленого «Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину», який набрав чинності 06.06.2020 року, роботодавці малого та середнього бізнесу, а також фізичні особи-підприємці, які мають найманих працівників чи не мають найманих працівників та сплачували ЄС протягом 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, можуть звертатися до служби зайнятості із заявою щодо отримання допомоги по частковому безробіттю впродовж 90 календарних днів з моменту зупинення(скорочення) діяльності. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу), а для фізичної особи-підприємця – із розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але не може перевищувати мінімальну ЗП, встановлену Законом на 2020 рік, у розмірі 4723 грн.

       Для отримання допомоги роботодавці подають до служби зайнятості такі документи:

1.Заява у довільній формі. У заяві роботодавця зазначається, зокрема, інформація про належність до суб’єктів підприємництва; інформація щодо середньої кількості та доходу роботодавця за календарний рік, що передує поданню документів.

2.Засвідчена роботодавцем/ФОП копія наказу із зазначення дати зупинення(скорочення)діяльності.

3.Відомості щодо себе для ФОП згідно з додатком 2 Порядку, а для роботодавців – відомості про працівників згідно з додатком 1 Порядку.

4.Довідка про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення(скорочення) діяльності.

     Станом на 19.06.2020 р. Івано-Франківським обласним центром зайнятості  прийнято 60 позитивних рішень щодо надання роботодавцям Надвірнянського району допомоги по частковому безробіттю для 209 працівників, які втратили частину заробітної плати. Так, до прикладу,  ТОВ «Чародійка» зупинило свою діяльність відразу після введення карантину та звернулося до Надвірнянської районної філії, подавши відповідний  пакет документів, для отримання допомоги по частковому безробіттю. На даний час  14 найманих працівників  ТОВ «Чародійка» уже отримали компенсацію заробітної плати за період зупинення діяльності роботодавця. Також СТ «Надвірнянське кооперативне торгове об'єднання», яке одне із перших зупинило свою діяльність під час карантину, звернувшись до районної філії, отримало  допомогу по частковому безробіттю для  7 найманих працівників.

     Станом на 19.06.2020 р. для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину до Надвірнянської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості звернулося близько 300 фізичних осіб-підприємців.

 

        Детальну інформацію щодо надання послуг СЗ  в період карантину можна отримати на сайті ДСЗ. 

 

 

Надвірнянська районна філія

Івано-Франківського ОЦЗ

Share