«Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти»

 Під такою назвою 1 жовтня 2019 року стартував міжнародний проект, який виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини за співфінансування ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки. Партнерами проекту в Україні є Відділ регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодська селищна рада Долинського району Івано-Франківської області, а в Румунії – Адміністрація Марамуреського гірського природного парку.

 

Збереження карпатських лісів через модернізацію екологічної освіти є основною метою проекту. Планується створення Карпатських лісових шкіл в Марамуреському національному гірському парку та розширення можливостей для діяльності Лісової школи Центру спадщини Вигодської вузькоколійки, що дозволить впровадити у позашкільне навчання школярів інтерактивні компоненти. Ці школи стануть хабами позашкільної екологічної освіти, які нетрадиційно, сучасно та цікаво інтерпретуватимуть місцеву природу, екологічну культуру та стале лісокористування для школярів, спонукаючи їх відповідально ставитися до довкілля.

Для навчання молоді буде створено належну інфраструктуру. Зокрема, у Вигодській ОТГ буде створено інноваційний відкритий освітній простір для вивчення дикої природи поруч із гідрологічною пам’яткою природи болотом Ширковець, обладнаний пішохідними містками, оглядовими вежами, інтерпретаційними панелями. У Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки буде обладнано екологічний клас, а біля Центру споруджено інтерактивний павільйон-репродукцію елементів лісової екосистеми, У свою чергу в Марамуреському гірському природному парку облаштують спеціальні класи для лісової школи.

Експертні команди працюють над змістом навчальних матеріалів для проведення екологічних практикумів у природному середовищі, просуваючи ідею збереження біорізноманіття лісів як необхідну передумову сталого розвитку Карпатських регіонів.

 

Підготувала Марта Корчемлюк, експерт проекту

Share