Сергій Волошин: «Вважаю,що основним завданням на сьогоднішній день є проведення якісної інвентаризації земель»

Ухвалення закону про землю з урахуванням принципових правок «Європейської солідарності» – це не просте рішення, яке дозволить сформувати цивілізований ринок землі і при цьому не дасть «розбазарити» державні та комунальні земельні ресурси. Про це на брифінгу у Верховній Раді після голосування заявив лідер партії «Європейська солідарність», п’ятий Президент України Петро Порошенко.

Журналіст газети «Життя Прикарпаття» поцікавився, що думає із цього приводу депутат Надвірнянської районної ради, голова депутатської фракції «Європейська солідарність» Сергій Волошин.

 

Політик зауважив: «Навіть в умовах, які сьогодні склалися в українській державі у зв’язку з пандемією коронавірусу та потребою співпраці з міжнародними інституціями щодо уникнення можливого дефолту в Україні, вважаю, що розгляд закону та його ухвалення не на часі. Ситуація в країні складна, народ не має коштів, саме тому хвилююся, щоби цим не скористались так звані “добрі люди”. Проте закон ухвалено, а ті принципові правки, на яких наполягала “Європейська Солідарність”, внесли суттєві зміни та частково захистили наші землі. Коротко про зміст ухваленого закону: у ньому не йдеться про продаж землі державної та комунальної власності. Отже, 11 млн. га, які належать державі, цей закон забороняє продавати. Також закон не дозволяє продавати землю, яка перебуває в комунальній власності, належить муніципалітетам, тобто територіальним громадам. Закон дає можливість українським фермерам мати змогу володіти землею в межах 100 га. Саме такими є основні положення закону про ринок землі. Він вступить у дію з 1 липня 2021 року, коли посткоронавірусна паніка спаде і всі повернуться до нормального життя. Перші два роки землю зможуть купувати лише фізичні особи – громадяни України і не більше ніж 100 га в одні руки. Після цього – наступні два роки – землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше ніж 10 тис. га в одні руки. Землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності продаватися не будуть, принаймні перші два роки. Продаж землі іноземним громадянам буде можливим тільки після проведення референдуму, на якому український народ висловиться, чи він “за” чи “проти”. Вважаю, що основним завданням на сьогоднішній день є проведення якісної інвентаризації земель».

Спілкувався Святослав Городоцький

Share