Олександр Гуменюк : « Виборець оцінюватиме не програми партій і кандидатів у мери та депутати, а реальні дії в боротьбі з пандемією коронавірусу »

В умовах епідемії короно вірусу українські громади - міста, селища, села, ОТГ – активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. І в такому ритмі життя продовжується, але громади також живуть в очікуванні чергових виборів до місцевих органів самоврядування, які мають відбутися восени.  Виникає запитання чи є підстави для перенесення місцевих виборів в Україні через пандемію коронавірусу.

 

Свою думку з цього приводу редакції  газети « Життя Прикарпаття» , висловив депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

«Ризиків для проведення місцевих виборів в Україні на даний час немає. Місцева кампанія  стартуватиме за два місяці до голосування. Тобто це будуть  останні дні літа. Дивлячись на перебіг проходження пандемії в Китаї , то в них за кілька тижнів хвороба пішла різко на спад . Отже вибори можна буде проводити. Інша справа, що  через пандемію коронавірусу і прийняття законів для налагодження стосунків із МВФ ухвалення закону про вибори відійде на другий план. А цей закон неякісний.  На даний час  не вирішені ключові питання виборчої реформи.  Також  на мою думку,  тема коронавірусу позначиться на виборчій місцевій кампанії – зіграє на підвищення або пониження рейтингів існуючою місцевої влали. Виборець оцінюватиме не програми партій і кандидатів у мери та депутати , а реальні дії в боротьбі з пандемією коронавірусу. Це буде одним з головних показників при голосуванні на виборах до місцевих рад у жовтні цього року», – зауважив депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

Варто зазначити, що  чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2020 року. На них обиратимуться голови та депутати  більшості  рад населених пунктів України, а також представники обласних рад.Участі у чергових виборах не братимуть лише ті населені пункти, які сформували свої органи місцевого самоврядування після 2015 року – у межах закону про децентралізацію влади та шляхом утворення ОТГ.

Спілкувалась Ніколь Вайт

Share