Щодо зарахування у страховий стаж періоду перебування жінки у відпустці по догляду за дитиною

Юридично розрізняють дві різні відпустки. Перша – це відпустка у зв’язку із вагітністю та пологами, яка розпочинається за 70 днів до пологів і закінчується, як правило, через 56 днів після пологів. Із 1 січня 2004 року до травня 2013 року жінкам, які в цей період народжували, час відпустки з зв’язку з вагітністю та пологами, тобто 4 місяці, до страхового стажу не зараховувався. Із травня 2013 року цей період зараховується у страховий стаж.

 

Другий вид відпустки – відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Ця відпустка розпочинається з 57-го дня після пологів і закінчується, коли дитині виповнюється 3 роки. Незалежно від того, чи жінка до виходу у відпустку по догляду за дитиною до 3 років працювала чи ні, їй цей трирічний період зараховується у страховий стаж, оскільки за неї сплачує внески до Пенсійного фонду управління соціального захисту.

Разом з тим, мама може продовжити собі відпустку і не виходити на роботу, аж поки дитині не виповниться 6 років, однак цей період їй вже не зарахують у страховий стаж, оскільки вона після трьох років вже не отримує щомісячної допомоги на дитину і відрахування за неї не сплачують.

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД

 

 

 

Share