Детінізація ринку праці - один із резервів наповнення бюджетів

Нещодавно у Надвірнянській РДА відбулось чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Начальник Надвірнянського управління Василь Гнатюк доповів щодо суб”єктів господарювання юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які у своїй діяльності використовують працю лише однієї найманої особи та нараховують своїм працівникам заробітну плату менше мінімального рівня.

Заслухано 15 суб`єктів підприємництва, які ведуть господарську діяльність та мають найманих працівників з середньою заробітною платою - меншою за мінімальну.

 

В ході заходів Василь Гнатюк наголосив на необхідності дотримання норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників та нагадав про відповідальність за порушення законодавства щодо неналежного оформлення найманих працівників та недотримання мінімальних гарантій оплати праці.

За результатами засідання надано рекомендації запрошеним роботодавцям вжити всіх заходів щодо підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам. Наголошено, що легалізація зайнятості населення, детінізація заробітної плати є вагомим джерелом податкових надходжень як до державного та місцевих бюджетів. Тому суб’єктам господарювання слід зосередити увагу на обов’язковому оформленні трудових відносини з найманими працівниками, збільшенні розміру середньомісячної заробітної плати та своєчасності її виплати, сплати податкових платежів в повному обсязі. Йшлося і про відповідальність за порушення законодавства щодо неналежного оформлення найманих працівників та недотримання мінімальних гарантій оплати праці.

 

У ЦОПах Надвірнянського управління надається кваліфікована консультація з питань декларування

З початку 2020 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи  та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати декларації для отримання податкової знижки. 

Оскільки  форма податкової декларації зазнала змін,  що були внесені  наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», спеціалісти працівники сектору податкових сервісів Надвірнянського управління надають консультативну  допомогу фізичним особам-підприємцям, самозайнятим особам та громадянам з питань  правильності заповнення податкової звітності.

З початку року до Надвірнянського управління подали декларації 193 особи, з них 26 осіб – для отримання права на податкову знижку. Загалом громадянами задекларовано дохід на суму 7362,9 тис. грн., з яких буде сплачено 330 тис. грн. ПДФО та 99 тис. військового збору.

Нагадаємо: платники податків можуть подати декларацію про майновий стан і доходи особисто або через уповноважену на це особу; відправити поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; надіслати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу. У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити відправлення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку, при поданні декларації в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. Останній день подання декларації за 2019 рік – 30 квітня 2020 року. Зокрема, відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України, платники податків мають можливість задекларувати право на податкову знижку до 31 грудня 2020 року.

 

Фахівці Надвірнянського управління нагадують мешканцям Надвірнянщини про деклараційну кампанії в ефірі радіо

З інформацією щодо деклараційної кампанії - 2020 в ефірі радіомовлення виступила завідувач сектору податкових сервісів Надвірнянського управління Марія Модіна.

Інформація стосувалася видів доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню, способів та термінів подання декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а також, адресу центру обслуговування платників, та режиму  роботи, за якими громадяни можуть звернутися, щоб подати податкову звітність, а також, отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні Декларації.

До уваги радіослухачів донесено, що платники податку подають Декларацію за звітний податковий період у встановлені Податковим кодексом України строки до контролюючого органу за своєю податковою адресою. Приділено увагу, що податкова адреса платника податків - фізичної особи – це місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. А у разі, якщо платник податку проживає не за місцем реєстрації (прописки) – Декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Закцентовано, що у разі, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою – Декларація подається до податкового органу за попередньою податковою адресою. Також, податківець нагадала, що пунктом 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи - платники податків зобов'язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви (за формою N 5ДР).

Насамкінець, Марія Модіна закликала мешканців Надвірнянщини виконати свій конституційний обов’язок!

 

Share