Євген Настенко – у найближчий час треба розробити відповідне положення про зонування міста Яремча

Про цивілізовані підходи,  щодо облаштування центральної частини міста та зонування території  Яремча своїми міркування з  журналістом газети «Життя Прикарпаття» поділився член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко.

«Місто Яремче є одним з туристичних центрів України, тож комфорт і зручність для туристів та місцевих мешканців повинен бути одним з першочергових питань у порядку денному роботи яремчанської влади.  Враховуючи факт, що в місті Яремче не має належно облаштованих місць для паркування автомобілів та інших зон для комфортного і безпечного перебування громадян в центральній частині міста Яремча, треба впровадити досвід,  який успішно діє в інших містах: Камянець-Подільську, Луцьку, Львові. У цих містах застосовано принципи зонування територій  населених пунктів. Головною метою застосування таких підходів є :

 

  • регулювання планування та забудови територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів;
  • встановлення правових гарантій з використання і будівельної зміни нерухомості для власників і осіб, що мають намір придбати права володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, іншими об'єктами нерухомості;
  • створення сприятливих умов для залучення інвестицій у будівництво шляхом забезпечення можливості вибору інвестором найбільш ефективного виду використання земельної ділянки для містобудівних потреб у відповідності з містобудівними регламентами;
  • забезпечення вільного доступу громадян до інформації стосовно розвитку населеного пункту;
  • забезпечення сумісності забудови окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою та землекористуванням;
  • розробка положення про встановлення малих архітектурних форм  та їх естетичний вигляд.

Вважаю, що у найближчий час треба розробити відповідне положення про зонування міста Яремча. Збалансований підхід до впровадження такої системи дасть можливість місту вирішити ряд нагальних проблем , а це : паркування автотранспорту у центральній частині міста; облаштування рекреаційних зон для комфортного відпочинку гостей та мешканців міста; впорядкування зовнішнього вигляду малих архітектурних форм та носіїв реклами. При розробці даного положення треба закласти норми відповідно до яких мінімальна площа земельної ділянки для розміщення об'єкта — допускається не менша ніж сума площі, зайнятої існуючим чи запроектованим об'єктом будівництва, площі необхідних озеленених територій, площі для паркування автомобілів, проїздів та інших необхідних допоміжних об'єктів, призначених для обслуговування і експлуатації об'єкта згідно до положення про зонування територій міста.

 Хочу зауважити, що в рамках реалізації  проекту «Транскордонна зелена транспортна мережа» було підписано  в Івано-Франківській ОДА відповідні грантові контракти на загальну суму фінансування з коштів Євросоюзу 1,7 мільйона євро. Як результат реалізації вищевказаного проекту буде створено мережу електричних зарядних станцій, проведено ряд тренінгів та розроблено пакет промоційних матеріалів для заохочення використання електромобілів серед жителів міст-партнерів. Завдяки цьому проекту  в містах Івано-Франківськ, Надвірна, Яремче, Ужгород, Мукачево, Снятин, Коломия та Долина буде встановлено 12 заправочних станцій, які будуть підключені до єдиної безкоштовної онлайн-мережі. Загальний бюджет проекту становить 280 805,49 євро, з яких для України передбачено 148 848,09 євро.  Встановлення в місті Яремче такого виду заправочної станції зробить наше місто більш зручнішим і привабливішим, але і місцева влада повинна  докласти максимум зусиль, щоб місто відповідало європейським стандартам та мало не гіршу інфраструктуру як Камянець-Подільськ, Луцьк, Львів. Треба переймати передовий досвід інших міст і робити Яремче комфортним та зручним для туристів та мешканців міста, – підсумував сказане  член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко.

Спілкувався

Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

 

Share