Про корупційні ризики в Укртрансбезпеці розповії її очільник

І ще раз до питання боротьби з корупційними ризиками в очолюваній мною Укртрансбезпеці. Вважаю, що тут не потрібно видумувати велосипед: запровадження онлайн сервісів на усіх етапах прийняття рішень – це те, що робить будь-яку державну установу відкритою і зрозумілою людям. Тому від моменту, коли очолив Укртрансбезпеку, приділяв цьому питанню неабияку увагу.


Але ж, звісно, усі ідеї втілювати людям. Тому ніколи не недооцінював кадрової роботи. Розуміючи, що Укртрансбезпека від попередніх структур отримала не найкращий спадок у вигляді старих кадрів, я взяв курс на оновлення рядів Служби і формування команди професіоналів, націленої на результат! Це стало можливим в першу чергу, завдяки якісному конкурсному відбору.

Від початку 2016 року і до 1 серпня 2019 року включно в очолюваній мною Укртрансбезпеці майже на три чверті оновлено кадровий склад як центрального апарату, так і територіальних органів Укртрансбезпеки. Впевнено і неухильно ми здійснюємо очищення Служби від кадрів, які звикли до старих схем і для яких можливим є варіант спілкування із громадянами у форматі «А може домовимося?».
Дбаючи про якісний рівень оновлення, у 2016-2019 роках ми провели 20 конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В», на які винесли 330 посад.

Розуміючи, що державна служба сьогодні потребує молодих людей, які прийдуть і скажуть: «Ми хочемо зробити це по-іншому. У нас є своє бачення, як це можна зробити , виходячи з концепту, що Україна - найкраща», ми активно інформуємо студентську молодь профільних вишів про можливість реалізувати себе на державній службі нового зразка, зокрема в лавах Укртрансбезпеки.
Ще у 2017 році ми започаткували довготермінову кадрову ініціативу, в рамках якої керівництво та співробітники центрального апарату та територіальних органів Укртрансбезпеки провели ознайомчі зустрічі зі студентами 19 вищих навчальних закладів України.

В окремих регіонах вже є приклади успішної співпраці. Скажімо, Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області налагодило стабільні взаємовідносини з Навчально-науковим механічним інститутом Національного університету водного господарства та природокористування, на базі якого функціонує факультет «Автомобілі та автомобільне господарство» та Рівненським автотранспортним коледжем цього ж університету. Впродовж 2016 – 2017 років в Управлінні успішно пройшли стажування та на сьогоднішній день працюють на посаді старших державних інспекторів випускники Навчально-наукового механічного інституту Національного університету водного господарства та природокористування. Управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області тісно співпрацює з Ужгородським національним університетом. Є конкретні пропозиції по співпраці і у керівництва коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету.
Сьогодні вже підписано 6 угод про співпрацю з вишами Києва, Дніпра та Житомира, якими передбачено проходження студентами практики та стажування у Державній службі України з безпеки на транспорті; проведення на замовлення Укртрансбезпеки наукових досліджень, спрямованих на розвиток галузі, напрацювання науково-методологічної бази Служби; реалізація інших освітніх, наукових, спортивних, культурних, соціальних проектів, у тому числі міжнародних.
Це копітка праця, результатів від якої не варто чекати вже і негайно. Але її необхідно робити, якщо дійсно дбати про формування державної служби нового зразка.

Ось кадрова робота Укртрансбезпеки за період 2016 – 1 серпня 2019 року в цифрах:
- проведено 20 конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» та «В»;
- 177 осіб призначено за результатами конкурсів;
- 598 прийнято на посади не державних службовців;
- 505 осіб звільнено. З них – 254 у територіальних управліннях (42 керівники, 103 головні спеціалісти і 109 – державні інспектори);
- до 64 працівників застосовано дисциплінарні стягнення;
Це при тому, що у 2016 – 2017 штатна чисельність Укртрансбезпеки становила 839 осіб, а з жовтня 2018 – 613.

Підготував Святослав Городоцький

Share