Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин освятив каплицю на місці вічного спочинку священичого роду Кисілевських

Митрополит Івано-Франківський  Володимир Війтишин освятив каплицю на місці вічного спочинку священичого роду КисілевськихУ неділю, 9 червня  у селі  Гринівці Тлумацького протопресвітеріату Івано-Франківської Митрополії УГКЦ відбудеться освячення каплиці, яка названа  «Каплиця хреста розстріляного, спаленого, зрадженого».
Чин освячення звершив  Архієписокп і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Урочисте  богослужіння супроводжував  хор «Аксіос», керівник Наталія Михайленко.

Каплиця збудована на місці захоронення о. Зеновія Кисілевського, політв’язня, 54-літьнього пароха сіл Гринівці та Колинці, а також його сестри Олени Завідовської  та поряд з іншими  священниками і членами їх родин  представників роду Кисілевських. Серед яких батько о. Зеновія,  отець Володимир та молодший брат о. Степан Кисілевські.

 

Також цього року молитовно спогадуватимуть 45-річчя  від дня смерті о. Зеновія Кисілевського. Він був найстаршим сином у сім’ї отця Володимира. Зеновій (Януарій) Кисілевський, єромонах чину отців-редемптористів (03.05.1893–15.12.1974), закінчив Станіславську духовну семінарію. В 1920 році рукоположений єпископом Григорієм Хомишином на священика. Був довголітнім сподвижником апостольської праці на Івано-Франківщині, зокрема, в Тлумацькому районі в умавах переслідувань з боку атеїстичного комуністичного режиму. Два рази арештований за проповідницьку священичу діяльність, але його праця не була марною. Вже через не цілих два десятки років після його смерті вийшла з підпілля Українська Греко-Католицька Церква, а з нею відродилась Українська держава. Його батько теж був священиком Володимир Кисілевський  (1856–1920) , радник єпископської консисторії Станіславської єпархії з 1905 року, який народився в родині отця Івана Кисілевського (1805–1862), пароха с. Братківці біля Станіслава (тепер – Івано-Франківська) та Юліанни, доньки отця Степана Христофоліменса, грека за походженням (1770–1831), пароха м. Навірна. Отець Володимир (Іван) був чотирнадцятим сином у сім’ї. Одружений з Оленою Бородайкевич (1865–1935), донькою пароха с. Гринівці.  Також поряд з о. Зеновієм спочиває його брат о. Степан Кисілевський  1907-1995, греко-католицький священик, прийняв пресвітерські свячення 9 грудня 1934 роцу. Свячення уділив Митрополит Андрей Шептицький. Служив священником на Івано-Франківщині 1934-1995, був радником епископа-ординарія Софрона Дмитерка, нагороджений відзнакою папи римського Івана Павла ІІ за заслуги перед Церквою.

Отець Степан доклав чимало зусиль для утвердження демократичного ладу в Надвірнянщині. Приємно, що про це пам'ятають і цінують надвірнянці. Так, Надвірнянська міська рада вшанувала його пам’ять і в 2009 році ухвалила рішеня про надання одній з новоутворених у Надвірній вулиць імені Степана Кисілевського.   В часи комуністично-атеїстичного режиму підтримував зв'язок з ієрархією Греко-Католицької Церкви в підпіллі, допомагаючи її діяльності. Особливо теплі відносни підтримував з епикопом-ординарієм Софроном (Степаном) Дмитерком ЧСВВ. Часто відвідували одне одного, обдумували можливості леґалізації та виходу УГКЦ з підпілля, що невдовзі стало реальністю.

В каплиці зберігатиметься книга пам’яті, де бажаючі матимуть змогу написати свої спогади.

Святослав Городоцький

Share