Міжнародний форум «Via Carpatia - 2019» у Верховині

          З 14 по 16 червня у столиці Гуцульщини – Верховині вже вдруге буде проведено Міжнародний форум Центральної та Східної Європи «Via Carpatia - 2019», в рамках якого заплановані фестиваль мистецтва, науково-практична конференція «Коло Вінценза» та традиційне гуцульське свято «Полонинське літо – 2019».

Ідея Форуму полягає у відродженні літньої культурної української столиці – Верховини на Івано-Франківщині. Форум покликаний не лише розкрити різноманіття культури Карпат, але й зібрати інтелектуальних лідерів Східної та Центральної Європи, адже Україна є однією з країн, яка підписала Карпатську конвенцію. Документ, який об'єднує Чехію, Словаччину, Угорщину, Румунію, Польщу, Сербію.

 

У цьогорічній програмі Фестивалю «Via Carpatia» запланований концерт гуцульських колективів "Карпати кличуть", показ Мюзіклу «Гуцулка Ксеня» режисера Ростислава Держипільського, презентації книг Віталія Портнікова, Івана Малковича, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Василя Жданкіна, концерти Соломії Чубай, гуртів «Джалапіта», «Роккоко», «Плач Єремії» та «Карбідо», а також концерт та симфонічного оркестру «INSO-Львів».

У неділю, 16 червня, в урочищі «Запідок» села Верхній Ясенів у рамках форуму відбудеться традиційне гуцульське свято "Полонинське літо -2019".

В останній день Фестивалю пройдуть прем’єри симфонії Мирослава Скорика «Бог Предвічний» та Різдвяної симфонії Івана Небесного.

В рамках «Via Carpatia 2019» відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Коло Вінценза», у якій братимуть участь українські та європейські політики, урядовці, дипломати, громадські та культурні діячі. Головна тема дискусії цього року – найбільш важливі суспільно-політичні події в Україні та Європі після 30 років падіння Берлінської стіни, зокрема питання виборчого процесу, протидії військовій агресії, питання культурної дипломатії, продовження співпраці в Карпатському регіоні та інші. Конференція є унікальною, оскільки проходить в рамках форуму «VIA CARPATIA 2019».

Міжнародний форум Центральної та Східної Європи «Via Carpatia - 2019», відбудеться на двох локаціях: конференція «Коло Вінценза» - на Співочому полі біля районної ради; інші заходи – на стадіоні «Черемош» селища Верховина.

Гуцульська столиця Верховина чекає на вас! До зустрічі!

 

                     Програма заходів Міжнародного форуму

                                    «Via Carpatia - 2019»

                             14 червня, п’ятниця. День театру
17:00 - «Карпати кличуть» - найкращі колективи Гуцульщини. Музики, майстри, требмітарі, дримбарі, цимбалісти, лірники, гуцульські танці, обряди.
20:00 - Вперше просто неба! Мюзикл "Гуцулка Ксеня" це поєднання сучасної технології з українською автентикою. Зокрема, серед костюмів можна буде побачити унікальну колекцію гуцульських гунь Руслани Гончарук. А родзинкою сценічного рішення стане лазерне шоу від команди “Show Service”

                                       15 червня, субота
17:00 - День поезії. Іван Малкович з проектом "Антонологія поезії ХХст.": вірші, без яких годі уявити українську культуру. Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» представить дуже амбітну і велику програму в Карпатах — «Антологію української поезії ХХ століття», впорядковану Іваном Малковичем.
19:00 - День поезії. Музичний проект Юрія Андруховича з "Карбідо" (Польща). Літографії – гравюри на камені цілком присвячений старому Станиславову з його історіями й леґендами. Текстовою основою став однойменний цикл із семи віршів Юрія Андруховича, що вперше побачив світ у другій половині 1980-х і через три десятиліття раптово зазвучав оновленими сенсами.
20:00 - ПРЕМ'ЄРА! День поезії. Соломія Чубай. Чубай Україна Любов Присвячений поету Грицько Чубай. Це проект про те, як ЛЮБОВ і ПОЕЗІЯ і МУЗИКА роблять нас та цей світ кращими. Це презентація нового альбому Соломії Чубай «ПОЕТИ». Українська поезія звучить, наче пісня, й ідеально лягає на музику. Пісні на вірші Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Лесі Українки, Маріанни Кіяновської, Наталі Білоцерківець, Іздрика, Мар’яни Савки, Сергія Жадана, і неймовірний «Вертеп» Грицька Чубая створюють зв’язок поколінь, місточок ХІХ ст – до ХХІ, зазвучать у виконанні Соломії Чубай – доньки поета із гуртом Джалапіта та Rockoko Official у супроводі симфонічного оркестру INSO-Lviv.
Продовжить проект легендарний Тарас Чубай та "Плач Єремії"

21:30 - виступ Жадан і Собаки.
Музика ЖІС - це веселі танцювальні ритми з гостросоціальним підтекстом. Харків'яни співають про політику й економіу, релігію та зневіру, зчитуючи гострі суспільні запити й не боячись у своїх піснях підіймати не надто популярні для вітчизняної музики теми - політичний популізм, соціальна апатія, релігійний фанатизм. ЖІС обіцяють зіграти й свої давні речі. Має бути гаряче.

                           16 червня, неділя. День музики
11:00 - Полонинське літо - 2019 в урочищі Запідок, поблизу с. Верхнього Ясенова - буде відбуватись урочисте вшанування трудівників полонин, щоб добрим словом, веселою піснею і запальним танцем принести їм жадані хвилини змістовного культурного відпочинку і величання.
18:00 - ПРЕМ'ЄРА! День музики. Іван Небесний та Академічний симфонічний оркестр Прем’єра Різдвяної симфонії Івана Небесного. Орестр “INSO-Львів”, диригент Іван Небесний.
19:00 - ПРЕМ'ЄРА! День музики. Мирослав Скорик Прем’єра симфонії Мирослава Скорика “Бог Предвічний”. Орестр “INSO-Львів”, диригент Мирослав Скорик.

Всі заходи безкоштовні

Ініціатор Форуму - Микола Княжицький (Mykola Kniazhytsky)

Проект відбувається за підтримки Міністерство культури України
За сприяння: Міністерство інформаційної політики України
Оранізатори проекту - Всеукраїнський демократичний форум, Верховинська районна рада т а районна державна адміністарція
Інформаційний партнер - espreso.tv
Телевізійний партнер - Телеканал ICTV
Туристичний партнер - Travel Professional Group
Радіопартнер - радіо “Гуцульська столиця”

Прес-служба «Via Carpatia - 2019»

Прес-служба Верховинської районної ради

Share