Як відключитись від централізованого опалення, якщо сусіди зробили це раніше (в свій час, коли це було дозволено)

Можливість відмовитись від централізованого опалення та гарячого водопостачання передбачена Законом про ж/к послуги. Якщо у багатоквартирних будинках, у яких не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від цих мереж, власники квартир та приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право відключити свою квартиру та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Не допускається примусове відключення.

Питання щодо відключення споживачів від мереж (систем) ЦО та/або ГВП розглядатиме постійно діюча комісія на місцях. Склад таких комісій мають затвердити місцеві ради.

 

Засідання Комісії відбуваються не рідше одного разу на місяць.

Для відключення від ЦО та ГВП до органу місцевого самоврядування слід подати заяву про відключення (від'єднання) житлового будинку від ЦО та/або ГВП (у довільній формі) із зазначенням причини відключення. Для багатоквартирного будинку до заяви додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг з протоколу) про ухвалене співвласниками рішення щодо влаштування у будинку систем індивідуального або автономного теплопостачання (ЦО, ГВП) та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення будинку. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з влаштування індивідуального або автономного опалення повинно бути підтримане всіма власниками (або уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Комісія в місячний термін приймає рішення про відключення від мереж централізованого опалення, облаштуванні індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону.

У разі позитивного рішення комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від існуючих мереж.

Інформація надана в рамках реалізації право просвітницького проекту «Я маю право».

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД

 

Share