Надвірнянській міській раді вручено диплом переможця ІХ обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

 

5 грудня, напередодні Дня місцевого самоврядування в залі засідань Івано-Франківської обласної ради відбулись заходи за участі керівництва Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА, міських, селищних, сільських голів області, голів ОТГ, депутатів, представників засобів масової інформації.

Урочистості розпочались з привітального слова голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича та голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука. Кращих представників місцевого самоврядування нагороджено подяками та грамотами. Зокрема, грамоту вручили і Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу за сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, високий професіоналізм, вагомий внесок в соціально-економічний та культурний розвиток громад області та з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування.

 

 Вже за доброю традицією під час таких заходів відбулось також урочисте вручення дипломів головам ОТГ, міських, селищних та сільських рад – переможцям дев’ятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Цього року на обласний конкурс Надвірнянською міською радою  подано 5 проектів, а саме: «Електронний путівник Надвірної» (встановлення інформаційних боксів та влаштування «розумних» автобусних зупинок), «Відновлення туристичного маршруту до замку Краснодвір», «Надвірна – шлях до Карпат» (підтримка роботи Надвірнянського ТІЦ: виготовлення промоційних матеріалів з використанням логотипу м.Надвірна), «Сортування сміття – справа кожного» (встановлення сміттєвих баків та урн для роздільного збору сміття) та  «Надвірна без затоплень – розчищення русел малих річок» (розчищення русел річок Стримба і Підзамче).

Так, Надвірнянська міська рада визнана переможцем проекту «Надвірна без затоплень – розчищення русел малих річок» по напрямку «Забезпечення екологічної безпеки», який зумовлений необхідністю передбачення, запобігання та зменшення наслідків природно-техногенних  надзвичайних ситуацій, адже м.Надвірна розміщена в зоні частих підтоплень. Більшість мешканців Надвірної пам’ятають руйнівні наслідки повеней 2008 та 2010 років. Внаслідок виходу води з берегів річки та потічків значна частина території міста була затоплена, що призвело до руйнації дорожньої інфраструктури, будівель, ліній електропередач тощо. На сьогодні важливо є не боротись із наслідками стихії, а запобігати їм, не чекаючи, щоб природна катастрофа завдавала значних збитків жителям міста.  Тому Надвірнянська міська рада неодноразово проводила комплекс  руслорегулювальних робіт, робіт по берегоукріпленню та розчищенню річок, які є на території міста.

В липні  цього року внаслідок інтенсивних опадів рівень води піднявся не тільки в річці Бистриця Надвірнянська, а й в малих річках Стримба та Підзамче. Завдяки тим роботам, які були виконані міською радою та комунальними службами, цього року вдалось уникнути біди. Проте, загроза масштабної повені в місті існує і досі. Головною метою проекту є запровадження заходів по  боротьбі із шкідливою дією води, зменшення ризику виникнення природних катастроф, зокрема повеней та паводків в м.Надвірна, поліпшення гідрологічного, екологічного та санітарно-епідеміологічного стану річок шляхом проведення робіт по углубленню та розчистки малих річок Стримба і Підзамче.

Як зазначив Зіновій Андрійович, Надвірнянська міська рада щороку активно бере участь у обласному конкурсі проектів та програм.  З 2011 року міська рада подала на розгляд обласної конкурсної комісії 87 проектів, спрямованих на покращення благоустрою міста, розвиток спортивної інфраструктури, підтримку освіти та соціального захисту населення, покращення умов проживання, проведення відпочинку та дозвілля мешканцями міста тощо, і 18 разів визнавалась переможцем проектів, на загальну суму близько 5,5 млн. грн.

Share