Яремчанська делегація відвідала Баварію

               Яремчанська делегація відвідала БаваріюКоманда ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» спільно із представниками Карпатського національного природного парку здійснили пізнавально-навчальну поїздку до Федеративної землі Баварія (Німеччина).  

У рамках програми, спочатку українська делегація ознайомилася із функціонуванням природного національного парку «Баварський ліс», який заснований у 1970 році і входить у п’ятірку найкращих природних парків світу. У супроводі місцевого рейнджера було проведено пішу екскурсію по території парку, ознайомлено із історією та основними принадами місцевого лісу. Дуже важливо відмітити, що існує принципова різниця у причинах створення національних парків. Зокрема, у нас – це захист та наукові дослідження, а у Німеччині - це приваблення туристів та підняття економічного рівня регіону. Саме тому Баварський парк тісно співпрацює з бізнесом, на території парку розташовані чисельні приватні готелі, ресторани тощо.

  Водночас, не менш цікавим для Яремчанської делегації стало ознайомлення із інфраструктурними об’єктами району Штраубінг. Зокрема, делегати відвідали велике розгалужене державне підприємство по збору, сортуванні, переробці та утилізації сміття. Окрім центрального пункту сортування підприємство має 40 пунктів прийому та сортування сміття по всьому районі. Оборот компанії - 11 млн €/ рік. Варто зауважити, що також функціонує магазин на території підприємства з продажу викинутих речей  і начальні кімнати для школярів, які створюють шедеври із сміття, що і сприяє формуванню культури поведінки підростаючого покоління. Окрім того,  оглянули функціонування біогазового заводу, який виробляє біогаз, перетворює його в електрику, яку потім продають державі. 

        Насамкінець делегати мали унікальну нагоду поспілкуватись із одним з кращих спеціалістів Європи з вітрової енергетики. Він детально розповів про основні принципи і механізм роботи вітряків, економічні та соціальні переваги вітроенергетики. 

     «За ввесь час існування ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю», одним із ключових завдань для нас є навчання та отримання цінного досвіду, який у перспективі ми можемо реалізувати на практиці у нашому регіоні. Такого роду поїздки сприяють розумінню та розширенню світогляду щодо вирішення того чи іншого проблемного питання. Радує, що на фоні європейських країн, ми також маємо свої унікальні переваги, які необхідно розвивати та зберігати», - зауважив голова громадської організації Андрій Дзвінчук.

Прес-служба ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю»

 

Share