Врятувати Дністер можна через суд

Врятувати Дністер можна через судГромади, яким загрожує підтоплення в разі будівництва каскаду з шести ГЕС на Дністрі, готові судитися з урядом. Таке рішення вони прийняли нещодавно у Заліщиках. Форум “Збережемо Дністер” організувала Українська Галицька Партія. Зразки судових позовів, кажуть партійці, вже готові. Позиватися може кожен, чиї права будуть порушені.

Невеселе майбутнє для унікальних Дністровських заповідників і заказників та 15-и сіл Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, які розкинулися на берегах ріки, передбачене в Програмі розвитку гідроенергетики на період до 2026 року. Каскад шести ГЕС, які мають збудувати на Дністрі, передбачає створення величезних водосховищ на місцях, де сьогодні живуть люди, де їхні городи і цвинтарі.

 

"Влада нас вперто не чує. Їй байдуже майбутнє Дністра, родин, які проживають у долині річки. Урядовцям байдуже до історичної пам’яті, екології і майбутнього Дністровського регіону. Десятки судових позовів зупинять ці злочинні плани. Ми сподіваємося, що в Україні ще є голос закону і він має силу", - каже Іван Вережак, голова Котиківської сільради Городенківського району. Він об’єднав для спільної боротьби за майбутнє Дністра більшість громад над рікою.

Галицька Партія вже підготувала зразок позову для громад, яким загрожує підтоплення через будівництво ГЕС.

“Важливо, щоб позов подавала фізична чи юридична особа, права якої порушують. Це може бути конкретний мешканець, селищна рада, облрада, ОТГ тощо. Колективних звернень недостатньо. Важливо перевести цей процес у юридичну площину. Якщо люди створять хвилю “дністровських” позовів, уряд мусить якось реагувати”, - пояснює юрист Володимир Рибалко.

Попередня судова практика проти будівництва ГЕС на Дністрі - невелика. Чи не єдиний  позивач - екологічна організація “Право, екологія і світ”. Проте їй відмовили, аргументуючи це тим, що будівництво гідроелектростанцій не порушує прав організації.

Якщо ви готові боротися за Дністер, то Галицька Партія пропонує робити це разом. Щоб скоординувати зусилля та отримати більше інформації, звертайтеся до Івано-Франківського офісу політсили за телефоном: 098 841 7728, або ж за адресою: м. Івано-Франківськ, пл.А.Міцкевича, 8, офіс 11 (4-ий поверх).

 

Share