Відбулась нарада щодо спорудження в місті Надвірна пам’ятника «Борцям за волю України»

5 лютого 2018 року під керівництвом голови районної ради Івана Гурмака відбулась робоча нарада за участі заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, заступника керівника виконавчого апарату районної ради Василя Андрейчука, міського голови Зіновія Андрійовича, заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука та представників ГО "За спорудження пам'ятника "Борцям за волю України" .


Присутні обговорили реалізацію проекту по встановленні в місті Надвірна по вул. Мазепи пам’ятника «Борцям за волю України». Варто зазначити, що ще в 2011 році було освячено символічний камінь на місці спорудження монумента. У 2012 році було проведено конкурс проектів, серед яких перевагу надали ідеї скульптора Василя Гурмака. За його задумом пам’ятник «Борцям за волю України» являє собою 10-ти метрову стеллу із зображенням силуетів українських воїнів різних поколінь під покровом Ангела. На той час орієнтовна вартість складала близько 1 млн. гривень, відповідно зараз ця сума зросла в рази. Тому учасники наради вирішили повторно запросити скульптора для перепроектування монумента і тоді, виходячи з кошторисної вартості, цьогоріч закласти кошти під спорудження основи пам’ятника.

 

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак зауважив, що за період з 2014 року лави Героїв України поповнили нові борці, а саме Герої Небесної Сотні та московсько-української війни, тому скульптор повинен врахувати у новому проекті ці аспекти української історії.

На таку пропозицію погодилися і представники громадської організації "За спорудження пам'ятника "Борцям за волю України" .

 

Share