«Степан Бандера – символ боротьби і символ перемоги української нації» - Іван Гурмак

                     1 січня 2018 року на малій батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів Калуського району з нагоди 109-ї річниці з дня народження Провідника ОУН вже традиційні урочисті заходи, які відбулися. Вшанувати пам'ять ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху ХХ століття прибула делегація з Надвірнянщини у складі голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака, депутатів обласної ради Михайла Іваночка та Василя Сенатовича, депутатів районної ради Сергія Штогрина та Ігоря Голінея і бльзько двадцяти активістів.

 

 Біля родинної хати Бандери вшанувати пам’ять земляка, символа  національно-визвольного руху зібралися біля тисячі людей, серед них вояки-ветераниУкраїнської Повстанської Армії, бійці московсько-української війни, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та численні делегації із різних куточків держави.

Присутні помолилися за упокій душі провідника Організації українських націоналістів, а керівники області та району поклали вінки і квіти до хреста, привезеного із могили Степана Бандери у Мюнхені. По завершенню панахиди пройшло святкове віче та концерт.

Очільник Надвірнянщини Іван Гурмак зазначив, що в основу життя, діяльності і боротьби  Степана Бандери лягла ідея української нації.

 «Степан Бандера переміг у своїй боротьбі, бо правильним є його переконання і послання до нас:«Проби смерти не витримує те, що є витвором самого життя, а це мільйони людей, цілі народи в обличчі смерти захищають правди і цінності, які їм дорожчі від самого життя! Бо людська душа походить від Того, Хто споконвіку був перед життям і буде після життя вічно, а оборона великих правд більше наближає людську душу до Бога, ніж життя». Степан Бандера став символом боротьби і символом перемоги української нації.» - відзначив голова Надвірнянської районної ради.

 Звертаючись до присутніх, голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що сьогодні на всіх щаблях державної влади бракує потужного, україноцентричного, мудрого українського проводу.

Share