М. Ноняк : Слідуючи курсу на Євроінтеграцію, ми ініціювали впровадження в роботу Укртрансбезпеки електронних сервісів.

М. Ноняк : Слідуючи курсу на Євроінтеграцію, ми ініціювали впровадження в роботу Укртрансбезпеки електронних сервісів.

Відбулася робоча зустріч Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка, першого заступника Голови Державної служби України з безпеки на транспорті В'ячеслава Дідківського та начальника відділу технічного регулювання, охорони праці та соціальної політики Управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Міністерства інфраструктури України Миколи Варшави з литовською делегацією на чолі з повноважним міністром Посольства Литовської республіки в Україні Гвідасом Кєрушкаускасом, Директором Агенства безпеки транспорту Литви Робертасом Шеренасом, заступником директора Агентства безпеки транспорту Литви Юстасом Рашомавичюсом та начальником міжнародних відносин Агенства безпеки транспорту Литви Гіедере Івінскіене. Агентство безпеки транспорту - це урядова організація у складі Міністерства транспорту Литовської республіки, повноваження якої аналогічні до повноважень Укртрансбезпеки.

 

Символічно, що зустріч відбулася саме сьогодні. Адже 12 грудня, 26 років тому, Литва першою визнала Україну як незалежну і суверенну державу. Тоді це був сміливий декларативний  крок підтримки і розуміння дружньої держави. Зараз це реальна допомога країни, яка має величезний досвід інтегрування в європейське співтовариство, яким готова ділитися з нами на умовах співробітництва і партнерства.
Фахівці Укртрансбезпеки неодноразово в рамках  програм Twinning  відвідували Литву з метою обміну досвідом. Адже якщо для нас імплементація європейських директив – це завдання, які маємо виконати, щоб претендувати на членство в ЄС, то для литовських колег – це вже давно пройдений шлях. І вони раді ділитися своїм досвідом з партнерами, якими вважають Укртрансбезпеку, застерігаючи від помилок , яких припустилися свого часу.
       Виступаючи перед присутніми, Михайло Ноняк коротко окреслив коло питань, в яких Укртрансбезпеці було б цікаво співпрацювати з литовськими колегами. Перш за все, це адміністративні послуги. «Слідуючи курсу на Євроінтеграцію, ми ініціювали впровадження в роботу Укртрансбезпеки електронних сервісів. Перш за все, це електронний кабінет перевізника, над реалізацією концепції якого ми зараз працюємо разом із закордонними колегами, -  зазначив спікер.  - Це  єдина інформаційна система, яка, до того ж, буде інтегрована з відповідними системами Міністерства юстиції України та Державної фіскальної служби України і покликана зробити систему отримання ліцензій та дозволів прозорою, зручною і простою у використанні.
      У планах – впровадити єдину інформаційну систему і в заходи контролю. Це дало б можливість відмовитися від паперових протоколів. Інспектор, використовуючи електронний підпис, вносить інформацію про порушення в єдину базу і вона в онлайн - режимі стає доступною як відповідальним співробітникам Укртрансбезпеки, так і перевізнику, зареєстрованому в електронному кабінеті. Так ми спростимо життя усім учасникам ринку перевезень і мінімізуємо наявні на сьогодні корупційні ризики. Тож,  - продовжив Михайло Ноняк, - вважаю, що варто окреслити три стратегічні напрямки співпраці: адміністративні послуги, габаритно-ваговий контроль і створення електронних баз».

В’ячеслав Дідківський додав, що особливо цікаво було б надати можливість інспекторам Укртрансбезпеки пройти навчання у своїх литовських колег. Адже при  розробці  технічних завдань для габаритно-вагових комплексів, які Укртрансбезпека закупила  цього року, було взято за основу технічну документацію аналогічного обладнання, яке працює в сусідніх Литві та Польщі. «Ми зараз отримали мобільні лабораторії, які за своїми технічними характеристиками – на рівні кращих європейських стандартів. Але щоб вони стали ефективним засобом для виконання поставлених перед Укртрансбезпекою завдань, вони повинні знаходитись в руках обізнаного і кваліфікованого персоналу», - зазначив він.

 Литовські колеги у відповідь деталізували ті аспекти технічної реалізації вищезазначених проектів, на яких особливо варто акцентувати увагу, щоб вони стали успішними, і попередньо декларували, що вже на початку наступного року чекають українську делегацію в себе.

Share