Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери святкує 20-річчя з часу створення

 В приміщенні обласної організації Всеукраїнського товариства "Просвіта" відбулися урочистості з нагоди 20-ої річниці з часу створення обласного Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Від імені обласної ради працівників музею привітав керівник депутатського корпусу Олександр Сич. "Це музей української історії через призму визвольної боротьби. Я часто користувався фондами музею під час написання власних наукових праць. В той же час працюючи в зарубіжних архівах привозив і передавав музею деякі експонати, серед яких особисті документи Степана Ленкавського", - відзначив Олександр Сич. 

 

Олександр Сич разом з начальником управління культури, національностей та релігій ОДА Володимиром Федораком подарували музею книгу-альбом "Воскресне волі дух і наша слава", в якому міститься інформація про вояків УПА з Прикарпаття.

"Потрібно піднімати пласти історії і показувати їх людям. Робота цього музею є дуже важливою для плекання національної пам’яті. Адже саме такі установи повинні сьогодні збирати матеріали, трактувати історію і правдиво подавати її людям", - додав голова облради.

Олександр Сич також запропонував відзначити фундаторів музею ювілейними медалями, виготовленими обласною радою до 75-ої річниці УПА.

Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери було відкрито 14 жовтня 1997 року. Співзасновниками закладу стали Івано-Франківська обласна рада та обласне товариство "Меморіал".

Спільно з музеєм обласна рада у вересні цього року організувала просвітницьку акцію "Знай своїх Героїв". Окрім цього, реагуючи на потреби музею з обласного бюджету виділяються кошти на поповнення фондів.

Share