Михайло Ноняк: безпека руху - для нас не гасло, а стратегічне завдання

Цьогоріч вже традиційний Тиждень безпеки дорожнього руху проходив в Україні двома етапами – з 8 по 14 травня та з 13 по 19 листопада. Його мета – об’єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та суспільства в цілому задля підвищення безпекових стандартів у країні, широкої та ефективної пропаганди важливості дотримання цих стандартів.

 

    У рамках заходу проводились наради, круглі столи, конференції із залученням, окрім співробітників Укртрансбезпеки, працівників Національної поліції України, Міністерства охорони здоров’я, Укравтодору, громадських організацій, страхових компаній, автоперевізників та засобів масової інформації. До заходів активно долучилися не тільки співробітники центрального апарату Державної служби України з безпеки на транспорті, а й її територіальні органи, перетворивши захід на подію загальнонаціонального масштабу.

 Під час брифінгів, науково-практичних занять, семінарів і круглих столів учасники особливу увагу приділяли питанням упровадження в Україні автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР), сертифікації приладів і комплексів автоматичної фіксації порушень ПДР згідно з вимогами ЄС, впровадження в Україні досвіду Європейських країн щодо підвищення рівня безпеки перевезень, а також напрацювання ефективних важелів впливу на водіїв комерційного транспорту з метою суттєвого підвищення рівня дотримання ними вимог автотранспортного законодавства.

 Зокрема, 13 листопада заступник начальника управління – начальник відділу організації безпеки та розслідування аварій і подій на наземному транспорті Управління організації безпеки, розслідування аварій та подій Іван Герега взяв участь у прес-конференції, присвяченій початку другого етапу Тижня безпеки дорожнього руху та тренінгу «Навчання для майбутнього: формування навичок безпечних дій у надзвичайних ситуаціях».

 14 листопада начальник диспетчерського відділу Управління організації безпеки, розслідування аварій та подій Олександр Гончар взяв участь у семінарі–практикумі для автотранспортних підприємств і відповідальних за безпеку на транспорті та виступив з доповіддю «Основні досягнення та перспективи державної політики з безпеки на автомобільному транспорті».

 16 листопада головний спеціаліст диспетчерського відділу Управління організації безпеки, розслідування аварій та подій Укртрансбезпеки Максим Хміль виступив з доповіддю «Забезпечення реалізації державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті» перед учасниками науково-практичної конференції «Актуальні аспекти державного управління в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».                              

А 18 листопада в усіх регіонах в автосалонах «Skoda» співробітники Укртрансбезпеки спільно з працівниками Міністерства охорони здоров’я України та інших залучених до заходу організацій провели для дітей практичні заняття з питань безпеки дорожнього руху. Діти мали нагоду, граючись, опанувати ази безпечної поведінки як учасники дорожнього руху. Адже їхні поведінкові стереотипи формуються ще в ранньому дитинстві. Тому так важливо подавати їх уже в ранньому віці за допомогою зрозумілих і цікавих методів, одним з яких і є навчання-гра.

  Тиждень безпеки дорожнього руху завершився. І працівники Укртрансбезпеки знову взялися щоденною працею вести боротьбу за безпеку на дорогах. Адже для них безпека руху - це не захід, а один із стратегічних напрямків роботи.

    Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк, виступаючи з вітальним словом перед учасниками науково-практичної конференції «Актуальні аспекти державного управління в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», наголосив: «Для Державної служби України з безпеки на транспорті, яку я очолюю, одним з пріоритетних завдань на сьогодні є вжиття оперативних дієвих заходів, спрямованих на забезпечення безпеки перевезень, у тому числі і на автошляхах України».

 

Share