Фестиваль пива October Kimpel Fest відбувся в Івано-Франківську

Фестиваль пива  October Kimpel Fest відбувся в Івано-Франківську

              Пиво вважається найбільш вживаним напоєм у всьому світі. Його варять практично скрізь за винятком лише деяких країн: ОАЕ, Саудівської Аравії, Афганістану, Ватикану, Кувейту і декількох інших. У решті країн світу пиво сприймають, люблять, готують його у великих обсягах і випивають в неймовірній кількості. Вважається, що вперше пиво зварили в III ст. до н. е. Ким був перший в світі пивовар, достовірно не відомо. Версій багато, та це й не важливо. Головне, що пиво витримало випробування часом, його люблять, п'ють і продовжують удосконалювати рецептуру. У багатьох європейських країнах пиво є національним продуктом. Його варять в пивоварнях, трепетно бережуть традиції виробництва і вживання, влаштовують національні свята та фестивалі на честь свого найкращого в світі пива. Європейська культура вживання пива потрохи відроджується і у нас на Прикарпатті.

В Івано-Франківську  6, 7 та 8 жовтня, в розважальному закладі Panorama Pub Internationale  проводив фестиваль пива  October Kimpel Fest - грандіозне свято для шанувальників пива. Три дні справжнього пивного драйву у найкращих його традиціях. Крутий музичний супровід у рок, поп та фольк стилях + автопаті кожного дня із найпопулярнішими Ді-джеями Івано-Франківська. Яскрава конкурсна програма, море призів та сюрпризів для учасників фестивалю, а також пригощення фірмовими наливками та пивом, незабутня атмосфера та хороший настрій - це все було на October Kimpe lFest.

 Про  історію пивоваріння в Івано-Франківську, а раніше   Станиславові та про  PanoramaPubJosper&Kimpel розповів нашому журналісту  виконавчий директор Panorama Pub Internationale Володимир Дирів.

      У XVIII столітті в Станиславові, тепер Івано-Франківську  з’являється справжня пивоварня. Завод збудували у 1767 р. і складався він із двох цехів – солодового і варного. У підвалах останнього відбувалось доброжування пива. Ім’я першого власника заводу невідоме. У ХІХ столітті виробництво потрапляє до рук родини Седельмайєрів. Підприємливі власники неподалік відкрили ресторан, у якому можна було скуштувати пиво їхнього виробництва. Згодом вулицю, на якій стояли ресторан і броварня, стали називати Седельмайєрівською – ми всі її добре знаємо як Новгородську.

Треба зауважити, що будівля нашого заводу була найстарішою в Україні серед аналогічних підприємств. Станиславів навіть випередив Львів. Хоча офіційною датою заснування львівської броварні вважається 1715 рік, найдавніші цехи, що дійшли до нас, зведені у першій половині ХІХ століття. Недарма Станиславівський пивзавод було визнано єдиною в Україні пам’яткою промислової архітектури національного значення і навіть присвоєно Державний охоронний номер 1137. Який, щоправда, не допоміг...

Але згаданий завод був не єдиним у місті. Так, М.Грибович у своїй «Історії окружного міста Станиславова в Галичині» пише, що у 1847 році в місті діяло аж чотири броварні. Кварта (близько одного літра) пива коштувала тоді сім крейцерів. Наймит з фільварку за день заробляв на дві кварти пива.

За статистикою, у 1853 р. 261 підприємець сплачував податки з торгівлі горілкою та пивом (для порівняння, кавою торгували лише п’ять). Поступово потужні виробництва витіснили з ринку дрібних конкурентів. Так, у 1886 р. у Станиславівському повіті існує лише дві броварні – пана Седельмайєра у місті та ще одна в Пасічній. Разом вони виробляли 12208 відер пива на рік та сплачували податки на суму 22283 злотих 94 центи. На початку ХХ століття Станиславівське пиво було вже добре відоме по всій Галичині і навіть конкурувало зі львівським.

З приходом «совітів» завод продовжував працювати. Станиславівці, а пізніше іванофранківці пили такі сорти: Станіславське, Гуцульське, Донецьке, Жигулівське, Львівське, Московське та інші. Відпускались вони у скляних пляшках та на розлив. Ціна коливалась від 22 до 35 копійок без вартості посуду. Нагадаю, що сама пляшка коштувала десь 12 копійок. Як стверджують старожили, якість франківського пива була так собі.

Вже за часів незалежності, відзначивши 230-ту річницю, завод збанкрутував. Приміщення викупила фірма «Гаразд Україна», яка зобов’язалась до 2009 р. відновити пам’ятку архітектури. Усередині мали постати кафе, музей пивоваріння та міні-броварня, де б на очах туристів варили пиво «Станіславське». Проте на практиці відбулося банальне знесення варного цеху та зведення нової споруди, яка досі не завершена.

Втім, незважаючи на старання влади, традиції пивоваріння в Івано-Франківську не вмерли. Сьогодні у місті є дві комерційні фірми, які займаються випуском власного пінного продукту. Це – броварня «Ягер-ІФ» на Галицькій та ресторан «Баварія» біля міського озера. На відміну від пляшкового пастеризованого пива продукція франківських броварів має термін придатності лише 12 діб, а це означає, що в ньому відсутні консерванти. До трьох класичних складників тепер додають пивні дріжджі для набуття неповторного смаку.

...Коли будете куштувати справжнє франківське пиво, пам’ятайте, що воно має 347-річну історію. Наш заклад PanoramaPubJosper&Kimpel відчинив свої двері в 2011 році. Це особливий заклад нашого європейського містечка, оскільки поєднює в собі кулінарні та інтер’єрні традиції Баварії, Ірландії, Чехії та Австрії. Це класичний пивний ресторан, що не залишить байдужими ні футбольних фанатів, ні поціновувачів живих концертів, ні гурманів справжнього живого пива. Тут проводять бізнес-ланчі, корпоративи та особисті свята; обідають крем-супами та JosperGrill меню, вечеряють ковбасками власного виготовлення, а довершеності кожній страві надає пиво KIMPEL - пиво з нашої броварні! Особливою гордістю та європейскою правдивістю PanoramaPub є власна броварня KIMPEL, що розпочала свою роботу для забезпечення гостей закладу особливим пінним напоєм . Наше пиво виготовляється та розливається виключно в нашому розважальному комплексі, що дає змогу контролювати його якість. Найбільший контактний бар в місті та команда досвідчених барменів PanoramaPub не залишать байдужими жодного гостя закладу.

У закладі є невеличка сцена, що живе окремим життям та наповнює позитивними емоціями як відвідувачів, так і команду закладу. Часто гості не можуть втриматися від веселих акордів та якісного звучання. Чи не всі жителі міста мали змогу бодай раз спробувати пиво KIMPEL в компанії друзів, розслабляючись під пісні відомих гуртів нашого міста, України та західних сусідів. Також PanoramaPubJosper&Kimpel - справжній рай для вболівальників. Більше 6-ти телевізійних екранів, прямі трансляції , футбольні акції та бонусні системи, літри фірмового пива та кілограми сиров’ялених закусок – все разом не залишить байдужим нікого, хто цінує якість кожної миті життя, - розповів нам виконавчий директор Panorama Pub Internationale  Володимир Дирів.

Всеволод Кисілевський,

газета "Життя Прикарпаття"

 

 

Share