У Франківському МРЕВ пояснили, чому виникли проблеми з видачею техпаспортів

Начальник територіального сервісного центру (МРЕВ) Василь Олійник пояснив, чому не вистачає бланків техпаспортів для автомобілів.

“Ми отримуємо їх в Києві і є перебої з постачанням цієї спецпродукції. На даний час отримати техпаспорт неможливо, проте 31 числа бланки вже будуть, однак не знаю що саме, бо в нас нема ні свідоцтв, ні посвідчень водія, ні номерних знаків і люмінаційної плівки теж нема”, – розповів Версіям Василь Олійник.

Крім того Василь Олійник пояснив, чому є неохідною платна процедура експертної оцінки автомобілів

“Ми оформляємо транспорті засоби, чи ставимо на облік, чи знімаємо з обліку по огляду інспектора. Проте, рекомендуємо йти до експерта, том що, наприклад, є багато випадків коли номера кузова переварені чи перебиті тому ми їх направляємо туди,  для того, щоб людина впевнилась, бо експерти більш детально роблять дослідження”, – пояснив начальник територіального сервісного центру (МРЕВ) Василь Олійник.

 

Дивно, проте при перереєстрації авто в Калуші експертну оцінку проводять безкоштовно.

 Провели журналістське розслідування.

Минулого місяця Міністр внутрішніх справ Аваков повідомив про спрощення умов перереєстрації автомобілів в рамках реформи системи МВС та створення на базі МРЕВ Сервісних центрів, які мають забезпечити подолання корупції в сфері надання відповідних послуг. Нібито для спрощення процедури була навіть ліквідована славнозвісна "Довідка-рахунок" за допомогою якої з громадян роками викачували кошти. Утім чи все так, як говориться?

Наскільки змінилась система? Адже скарги на роботу МРЕВ продовжують поступати. Версії провели таємний візит до установи з метою перевірити наскільки швидко і “без проблем” можна переоформити автівку.

Отже, приходимо в МРЕВ Івано-Франківська що на вулиці Юності з метою перереєструвати (здійснити пряму перереєстрацію згідно Договору) авто з одного власника на іншого з виготовленням нового технічного паспорта без зміни номерних знаків.

09-00 – на дверях одразу страшить надпис: “бланків немає”. Вже тоді нас здивували аргументація: “у зв’язку  з відсутністю ламінаційної плівки”. Та ми не віримо, адже система реформується. Як таке може бути…

Заходимо на другий поверх, як нам сказали до кабінету “Консультація”. Туди одразу черга, людей 5-7. Гарно одягнена жіночка, яка виявляється працівником установи, просить почекати.

Через хвилину заходимо знову, пояснюємо, що потрібно перереєструвати авто. Жіночка дає бланки Договору купівлі-продажу та відправляє нас до стенду з прикладом для заповнення. Питаємось, чи потрібно виконувати ще якісь дії. У відповідь: “заповнюйте”.

09-30. Заповнили Договір. Підійшли до дверей консультації. Там вже виросла черга. Людей з десяток. Усі чекають на обслуговування з приводу перереєстрації авто. Хтось вже з заповненим та підписаним Договором, хтось – без.

10-00. Дочекавшись черги, дізнаємось від працівниці, що тепер з Договором треба йти на підпис до начальника МРЕВ. Але перед тим – зробити його ксерокопію.

Йдемо на двір. Нам сказали робити ксерокопії в “будці”. Надворі біля експертної оцінки авто є кілька тимчасових споруд. Щоправда непривітні працівники фірм відправляють нас з одних дверей до інших. Так проходить хвилин десять, а ксероксу ми не так і не знайшли. В результаті – знаходимо “будку” помаранчевого кольору. Там, після десятихвилинного очікування за 20 гривень нам “відксерили” документи (12 копій).

10-20. Повертаємось в кабінет начальника на другому поверсі установи. Знову черга. Через хвилин 15, він підписує документи і ставить печатку.

10-40. Повертаємось до кабінету з надписом “консультація”. Там знову черга, о пів на одинадцяту – людей більше десятка. Усі обурені, бо працівник всього один, зрозуміло, що чекати доведеться не мало часу. Тим часом кількість клієнтів збільшується.

Чекаємо близько години.

11-40. Далі чекаємо в черзі.

Усі присутні явно незадоволені. Говорять про те, що стояти марно, адже бланків й так немає, мовляв, вони можуть з’явитися якщо дати кілька соток гривень. Інші говорять про бійку Саакашвілі з Аваковим: “їм там нема шо робити, от і б’ються…”.

З розмов ясно, що кілька людей приїхали з інших міст. А час то іде… Взимку день короткий, а ще додому їхати. Та працівниця тільки одна. Всього одразу не встигає.

В цей же час до відділення приходять журналісти Народного контролю з обуреним чоловіком. Йдуть до начальника. За дві хвилни знімальна група НК спільно з начальником МРЕВ заходить до працівниці, яка оформляє Договори.

Починається дискусія на камеру. З журналістами зайшов обурений клієнт, який з’ясовує стосунки з начальником МРЕВ і працівницею в кабінеті “консультація”. Все це триває десь хвилин двадцять.

В цей час черга виростає. Люди ще більше обурюються і просять журналістів припинити зйомку, бо чекати доведеться до завтра.

12-45. Працівниця приймає нас. Вона вручну вносить дані власників та Договору в окремий журнал сторінок на двісті. Каже, що потрібно оплатити за перереєстрацію у віконечку банку, який навпроти на поверсі.

Оплачуємо 400 гривень в касі Приватбанку, відділення якого там же розташоване.

Потім, з квитанцією відправляємось до 5-го віконечка. Жіночка у відповідь на запитання, де можна отримати новий технічний паспорт на авто відповідає, що зараз це неможливо. Чому? Тому що бланків немає.

Коли будуть?

Можливо у вівторок.

Тоді ж працівниця радить зробити технічний огляд авто. Каже, – це має робити експерт на майданчику біля ДАІ. За це звичайно ж треба платити кількасот гривень. Та ми не дурні, свої права знаємо: від платного огляду можна відмовитись. Це й робимо. Жіночка у п’ятому віконечку аж змінила вираз обличчя. Але сказала прийти коли бланки будуть.

13-00. Десяток людей далі чекають біля віконечка “консультація” і чекають на бланки техпаспортів.

З власних джерел вдалось з’ясувати, що бланки таки є. Немає ламінаційної пілівки для їх виготовлення. Громадяни, в тому числі з інших населених пунктів, змушені приїздити ще раз до славного Івано-Франківська через проблеми з плівкою…

Також нам стало відомо, що якщо не заповнювати власноручно договір, а доручити ці “складні дії” жіночці з помаранчевої “будки” біля ДАІ, то заплативши їй всього сто гривень, все перебування в МРЕВ буде набагато простішим. Але, що тут казати. Мабуть – чутки.

Перший день завершено. На всі “операції” ми витратили чотири години дорогоцінного часу. А нового технічного паспорта так і не отримали. Щоправда – отримали на руку завірений начальником МРЕВ Договір.

Утім, ми терпеливі. Приходимо, коли сказали. Через чотири дні, у вівторок наш власник (вже один, бо оформлений Договір на руках) приїздить в МРЕВ. Черги величезні. Підходимо до 7-го вікнна, а нам кажуть: “їдьте у Калуш, бо бланків немає”. Що ж робити, чи прийдеться їхати? Ні, вирішили спочатку з’ясувати ситуацію у начальника, проте він всі наші надії звів на нівець. Він підтвердив цю інформацію і сказав, що нічого зробити не може. Але ж Договір купівлі-продажу транспортного засобу дійсний тільки 10 днів і їхати в Калуш на цьому авто по Закону теж не можна. Тепер виникає запитання: чому законослухняні громадяни України повинні чекати на наявні бланки, якщо за це має відповідати персонал територіальних сервісних центрів МВС (МРЕВ)?

По приїзду в Калуське МРЕВ, ніяких проблем з оформленням не було, а в неофіційній розмові клієнти сервісного центру поскаржились: “В Івано-Франківському МРЕВ ніколи нема бланків”.

Версії направлять офіційне звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з приводу відсутності техпаспортів у Івано-Франківському МРЕВ для видачі законослухняним громадянам України.

Що тут скажеш: і смішно й грішно…

Тим часом, “реформа” працює…

За матеріалами сайту versii.if.ua

Share