Громада Івано-Франківська не дала захопити «Пресмаш» агентам Кремля (ексклюзив)

Вчора, 23 грудня, голова правління ВАТ «Пресмаш» Богдан Пукіш розповів про те, що підприємство, яке було прибутковим, з 2007 року потрапило в сферу інтересів групи «Інтеркаргрупп» і КУА «Парангон», які контролював у минулому нардеп від “Партії Регіонів” Павєл Лєбєдєв.

Павєл Лєбєдєв, на якого в Україні порушено кримінальну справу за економічними злочинами, увійшов до складу правління Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП). Він буде представляти інтереси окупованого Росією Криму в Москві. Про це повідомила прес-служба Фонду соціально-економічного розвитку Севастополя.

Пан Пукіш повідомив, що 24 грудня о 13:00 у готелі “Надія” відбудуться збори акціонерів, де вирішуватиметься подальша доля “Пресмашу”. Як відмітив Пукіш, його на збори не запросили, проте все ж він має намір відвідати їх. Окрім того, він закликав громаду прийти та підтримати його.

 

Сьогодні, 24 грудня, майже сотня івано-франківських активістів з “Самооборони”, “Правого сектору”, Цивільного корпусу полку “Азов”, ГО “Спільними зусиллями” заблокували фойє готелю “Надія”, в конференц-залі якого мали відбутися збори акціонерів ВАТ “Пресмаш”. В такий спосіб активісти намагалися запобігти рейдерському захопленню і знищенню заводу.

«Версії» взяли коротке інтерв’ю в Богдана Пукіша просто під стінами готелю «Надія»:

Що сьогодні з цими, так званими, зборами акціонерів?

Вони десь щезли. Цілком можливо, що вони десь там нагорі (в номерах) підписують якісь протоколи. Я не знаю де вони є.

Тобто, цілком можливо, що вони підкилимно можуть прийняти якісь рішення?

Так не мало б бути. Тому що, згідно Закону України, збори повинні відбутися в тому приміщенні, яке було заявлене. Вони мали це протокольно зафіксувати. Але вони пропали (десь втікли). Я не знаю де вони і де їх зараз знайти.

Ви можете спрогнозувати як далі буде розвиватися ситуація?

Вони мені погрожують судом. Я готовий йти в суд і готовий спитати в них «А де їхні беніфіціари, яких вони обіцяли заводу? Де є їхній власник Лєбєдєв?».

IMG_4921

Тобто, боротьба продовжується?

Так. І ми готові до цієї боротьби. Ми сьогодні започаткували в Івано-Франківську те, що мало б відбуватися в цілій Україні вже давно. РНБО ввело сакційні списки, котрі стосувалися не лише фізичних осіб, але й юридичних, тих які є злочинцями, проти яких відкриті кримінальні справи (за зраду України і т.д.) і до сьогоднішнього дня ні проти кого, ні проти Лєбєдєва, ні проти жодної з його фірм не порушено будь-якого впровадження, більше того – жодної з його фірм (а їх більше 40-ка) немає в цих санкційних списках. Тому в мене є питання до нашої влади. Колишній головнокомандувач Збройними силами України Володимир Замана в інтерв’ю виданню «Гордон» прямо заявляє, що «Янукович не віддавав наказ стріляти по Майдану. Зачистити його наказали Лебєдєв, Якименко і Пшонка». В мене питання, чому до сьогоднішнього дня по жодній компанії Лєбєдєва не припринято ніяких дій – не заблоковано рахунки, не арештовані активи, не проводиться розслідування і так далі. В той же час Лєбєдєв представляє інтереси окупованого Криму в Москві, в Торговій палаті Росії поряд з такими як Мордашов, Вексельберг, Дерипаска, Галіцкій…

І ця людина зараз хоче хапнути завод в Західній Україні?

Ця людина, за часів Януковича через офшори (фірми «Стартап», «Гендзбрук Лімітед», «Мідіглоу», «Укркомплектплюс») заволоділа контрольним пакетом акцій. І тут питання. Чому влада не займається такими людьми? У нас є Генеральна прокуратура, чи немає? У нас є військова прокуратура, чи немає? У нас є СБУ, чи немає?

Як давно це тягнеться?

З жовтня 2008 року по лютий 2010-го я був відсторонений від управління підприємством. Потім було рейдерство, потім – фіктивне банкротство. В 2012 році Лєбєдєв став міністром оборони і мене знову на три роки відсторонили від управління й відкрили проти мене кримінальні справи. Я ті кримінальні справи пережив, переживу й ті, котрі зараз ініціюють стосовно мене. Але я відстою цей завод разом з тим колективом, який там ще залишився. Ми почнемо працювати на благо держави і почнемо робити те, що вигідно і нам, і державі. Я даю слово, що ми цей завод піднімемо. А інакше б, я не звертався б до громади.

Як бачимо, громада сьогодні допомогла…

Якби не громада сьогодні, то, гадаю, ми б їм не показали, що в Україні відношення до таких як Лєбєдєв і компанія змінилося. Якби не громада, то сьогодні б відбулися ці ганебні збори, а завтра (з огляду на те, що таке допустили в Західній Україні) таке почалося б відбуватися по всій Україні. Можливо сьогодні почнеться ламатися та стара система.

А чому ви звернулися саме до громади?

Тому що в серпні місяці такий самий колектив Криворіжського дизельного заводу був, фактично, пограбований. Туди завезли сотню озброєних чеченців, які просто викинули арбітражного з заводу і захопили підприємство. В Україні зарєєстрована фірма Лєбєдєва, яку обслуговує чеченська охоронна компанія. Як таке можливо? Вчора вони охороняли структури Лєбєдєва в Криму, сьгодні вони захопили завод в Кривому Розі, а завтра вони планують зайти на наш завод. Чому так має бути? Якщо ми не можемо зараз розібратися зі злочинцем, який дав команду на розгін Майдану, який фактично знищив українську армію, який працював на російську ФСБ, який свого часу не дав заключити двоміліардний контракт на випуск БТР на запоріжському заводі, передавши контракт в Росію – на Арзамаський завод. Його фірми продовжують працювати в Україні. В мене питання – ми повинні мовчати?

Як бачимо, в Івано-Франківську не змовчали.

Я дякую всім, хто сьогодні прийшов. Ви стали не на мій захист, ви стали на захист держави, бо сьогодні ви спитали і з них, і з мене. За себе я відповім – я готовий працювати і я витягну цей завод. Сподіваюся, що до лютого-березня завод запрацює.

А що з цими, так званими, зборами акціонерів, котрі не відбулися?

Вони їх все одно проведуть. Бо, згідно закону, через 45 днів, вони мають право призначити нові збори. Але, сподіваюся, що побачивши реакцію громади Івано-Франківська, вони будуть бідьш обачнішими і більш виваженими. Гадаю, що вони зрозуміли, що так, як вони хотіли повести себе сьогодні, в нашому місті себе поводити не можна.

Джерело versii.if.ua

Share