Івано-Франківська обласна рада сьомого демократичного скликання - переможці виборів залишились без посад

 

 

7 грудня, відбувається перша сесія Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання.

Голова Івано-Франківської ОВК Віталій Юрчишин оголосив список новообраних депутатів обласної ради. Він також зазначив, що серед депутатів чимало юристів та економістів. Загалом, з  84 депутатів є  11 жінок.

На першу сесію прибули усі новообрані 84 депутати. У політичному розрізі обласна рада сформована з шести політичних сил тепер:  Політична партія «Блок Петра Порошенка» «Солідарність»  представлена 23 депутатими 27.38 %, Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" – 18 депутатів 21.43%, Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода" – 16 депутатів 19.05%, Політична партія «УКРОП» - 12 депупатів 14.29%, Політична партія "Об’єднання "Самопоміч" – 8 депутатів 9.52%, Політична партія "Воля" 7 депутатів     8.33%.  

 

Перед тим, як депутатам мали вручати тимчасові посвідчення, з трибуни повідомили, що будинок замінований. Згодом додали, що заміноване приміщення міської ради. Однак депутати не злякались і вирішили продовжити роботу.

  Під час таємного голосування було обрано голову обласної ради. Ним став  Олександр Сич.  Інших кандидатів на цю посаду не було. Його не підтримав 31 депутат, 53 – за.

Олександр Сич запропонував на посаду  першого заступника Василя Гладія (“Батьківщина”), а на посаду заступника – Ольгу Галабалу (“Воля”). Василь Гладій запропонував на посаду голови бюджетної комісії Миколу Палійчука (“УКРОП”). Далі оголосили півгодинну перерву, щоб підготувати бюлетені для голосування. Однак перерва затягнулась майже на годину.

Після перерви крісла, на яких сиділи депутати від фракції БПП “Солідарність” так і залишились пустими. Фракція покинула сесію обласної ради майже у повному складі.  Очевидно, президентська партія буде в опозиції до новообраної обласної ради.

Під час таємного голосування за вказаних кандидатур,  тільки “Самопоміч” дотрималася таємниці голосування,  кандидати від інших політичних сил опускали бюлетені у скриньку таким чином, що можна було побачити за кого вони віддали свій голос.

  Після завершення голосування голова тимчасової лічильної комісії Манолій Піцуряк оголосив результати голосування. Під час підрахунку виявили два зіпсуті бюлетені. Так, за вищезазначених осіб проголосували 53 з 84 новообраних депутатів, “проти” – 8, 23- не голосували. 

 На першій сесії депутати не розглянули весь порядок денний і не встигли утворити постійні комісії та обрати їх голів, заступників, секретарів.

Голова обласної ради Олександр Сич запропонував оголосити перерву у сесії та продовжити роботу 17 грудня о 10.00.

 

Share