Степан Пушик депутат Івано-Франківської облради: "Закон про козу є, а про шнурок нема"

36 сесія Івано-Франківської обласної ради розглянула питання про затвердження перспективного плану об'єднання територіальних громад.

 Голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук вважає, що пора вже зрозуміти, що після Майдану і війни, процес об'єднання громад  не відбудеться без доброї волі "його величності українсього народу.

 Також він вважає, що обласна рада буде схвалюти перспективний план тільки тоді, коли буде погодження від усіх сільських рад.

  У своєму виступі вінзазначив, що  у законодавстві є багато неточностей. І на перший погляд виглядає, що мова йде про звичайне укрупнення адміністративно-територіальних одиниць і економію коштів.

В.Скрипничук : "Чому відсутні повноваження і участь районних рад у прооцесі децентралізації? Чому усе спирається на обласну раду? Чому ми маємо прийняти те, що визначено методикою? Нас закон заставляє прийняти, а ми не хочемо... Можливо мова пройсто йде про просте укрупнення адміністративно-територіальних одиниць, скорочення сільських рад. І про банальну спробу зекономити частину коштів на їх утримання. Якщо це так, то хай воно буде... Якщо ж є внутрішні суперечності у законодавстві, то немає потреби на рівні держави говорити про щось похоже на реформу".

 

За його словами, реформа вдасться тільки тоді, коли буде чітко витримано таких п'ять умов:

1. Процес залежатиме від компетентності та авторитетності місцевих ОДА та офісів реформ.

2. Волі самих теритоіральних громад, висловленої шляхом громадського обговорення.

3. Бажання сільських голів вступати в процес обєднанняю. Поки що держава про них забула.

4. Прийняття рішень відповідними сільськими, селищними, районними радами

5. Прийняття рішень обласними радами.

Влане для цього обласна рада спеціально зібралася на позачергову сесію, щоб прийняти рішення про затвердження перспективного плану об’єднання територіальних громад області.

У проекті пропонується 40 громад.

Але під час обговорення все більше депутатів висловлюють думку про можливість відкласти план об’єднання громад.  

Схожої думки дотримуються і рядові депутати. До прикладу, Степан Пушик під час свого виступу запропонував "потихенько закривати цю сесію і йти додому"та доповнивши свій висновок фразою "Закон про козу є ,а про шнурок нема".

Так депутати обласної ради не схвалили перспективний план об'єднання територіальних громад Прикарпаття.

 "Якщо ми будемо працювати так і далі, то, судячи з усього, і на наступній сесії ми нічого не приймемо. А це питання державної ваги. Якщо ми критикуємо щось, то ми маємо тут запропонувати свої напрацювання як альтирнативу", - заявив депутат Степан Волковецький.

Share