Свідок у справі Коцаби стверджує, що заклики проти мобілізації впливають на процес

Руслан Коцаба переконаний, що прокуратура навмисне затягує справу.

4 травня, в Івано-Франківському міському суді відбулося чергове засідання у справі Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

На початку засідання Руслан Коцаба заявив, що прокуратура свідомо затягує процес.

"Вони не можуть забезпечити нормальну явку свідків. А ті бздури, які вони тут кажуть - то спеціально, щоб затягнути", - сказав Коцаба.

Розпочався допит чергового свідка.

За його словами, переглянувши відеоролик, де Коцаба "закликав відмовитись від мобілізації не сподобалась мотивація".

"Хочу особисто вам сказати, що там є російські війська!", - звернувся свідок до Коцаби.

Також, на переконання свідка, представник преси мав би закликати до патріотизму, а не навпаки.

"Я їздив на схід у складі 95-ї бригади. Приїхавши звідти, перевівся працювати у військомат... Я знаю свою позицію - в деяких людей помінялися настрої, прийшлось вручати повістку, а нема кому - бо люди на заробітках. Ви вплинули на людей", - каже свідок.

Він зауважив, що під час свого перебування на сході бачив зброю РФ. 

 Один із свідків, працівник військомату, на сьогоднішньому засіданні зазначив, "що бачив це відео (про заклики до відмови від мобілізації, -авт) ще на початку січня і був не зовсім з ним згідний, але в межах своїє компетенції не міг нічого з цим зробити".

 

"Проте воно згодом вплинуло на роботу. З січня був суттєвий спротив населення проти мобілізації. Я не можу стверджувати, що це пов'язано саме із тим відео, але в селах люди обурювались, - говорить свідок. - Моя особиста думка - такі заклики впливають на мобілізаційний процес".

 Пряма мова - "Я військовий комісар. Виконував свої обов'язки і в зоні АТО. Відео побачив 20 січня. Воно для мене є незрозумілим. У мене після цього відбулось невиконання поставленого завдання по мобілізації, - розповідає свідок. - Для людей, які знаходяться на передовій важливо знати, що їх підтримують і їх є ким замінити".

 Захист запитав у свідка, чи впливають на ЗМІ психологічний стан населення і чи могло звернення Коцабаи вплинути на хід мобілізації.

 Свідок каже, що безпосередньо контактував з бійцями АТО на передовій і це на них вплинуло.

 Коцаба каже, що в Снятинському і Городенкіському районах інтернетом користуються тільки 3% населення.

 "Чи можете ви стверджувати, що ті особи, які бачили саме моє звернення в інтернеті", - запитав Коцаба.

 Свідок каже, що багато хто відмовлявся ьрати повістки, посилаючись на його звернення, проте жодного прізвища назвати не зміг.

Довідка .

Франківського блогера й активіста Руслана Коцабу звинуватили у державній зраді (частина 1 статті 111 та частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України).

 Уночі 8 лютого стало відомо про затримання блогера на 36 годин до засідання суду, а сам суд відбувся того ж дня,  рішенням Івано-Франківського міського суду блогера було арештовано на 60 діб.

Share