Кабмін звільнив керівництво Фіскальної служби

Кабінет Міністрів прийняв відставку голови Державної фіскальної служби (ДФС) Ігоря Білоуса, якого прем'єр Арсеній Яценюк відсторонив від виконання обов'язків наприкінці лютого.

Про рішення прийняти відставку прем'єр оголосив на засіданні уряду в Києві.
Крім того, пан Яценюк повідомив, що уряд вирішив звільнити двох заступників голови служби, проти яких також тривало службове розслідування.
Йдеться про керівника податкової міліції Володимира Хоменка та відповідального за митницю Анатолія Макаренка.
Негативні факти... насамперед стосувалися діяльності першого заступника та заступника голови ДФС
Ігор Білоус, екс-голова ДФС
Протягом службового розслідування усі звільнені в понеділок чиновники були відсторонені з займаних посад.
У понеділок Арсеній Яценюк також доручив міністру фінансів Наталі Яресько очолити конкурсну комісію, яка протягом двох тижнів повинна буде подати на його розгляд кандидатури на посади нового голови ДФС.
"У найкоротші терміни разом з представниками бізнес-асоціацій Міністерство фінансів повинно провести відкриту, публічну конкурсну процедуру", – заявив прем’єр-міністр.


Ігоря Білоуса призначили головою ДФС у березні минулого року. Перед цим він очолював інвестиційно-банківське управління інвестбанку "Ренесанс Капітал" в Україні та Центрально-Східній Європі.


Розслідування
Ігор Білоус написав у Facebook, що урядова комісія, котра проводила службове розслідування, не мала серйозних претензій особисто до нього.
"Негативні факти... насамперед стосувалися діяльності першого заступника та заступника голови ДФС. Тим не менше, в ситуації, що склалася, я вважаю за доцільне відмовитися від посади голови Державної фіскальної служби", – зазначив він.
За словами пана Білоуса, протягом січня-лютого цього року ДФС значно перевищила планові показники надходжень до держбюджету.
"При цьому ми виключили такі інструменти як посилення тиску на бізнес", – написав він.
Пан Білоус заявив, що після звільнення бачить себе "бізнесменом... і, ймовірно, громадським діячем".
Службове розслідування у Державній фіскальній службі почалося після того, як журналісти сфотографували переписку, котру депутат парламенту Віталій Хомутиннік вів у сесійній залі Верховної Ради з головою Одеської облдержадміністрації Ігорем Палицею. Чиновники обговорювали в СМС-листуванні корупційні схеми на митниці.
23 лютого прокуратура Києва повідомила, що почала кримінальне провадження за фактом отримання співробітниками ДФС неправомірної вигоди у зв’язку з публікацією цих знімків.

Share