Василь Ілащук та Михайло Ноняк презентували фільм «Листи з Майдану» (Фото)

17 жовтня на запрошення кандидата у народні депутати – Михайла Ноняка до Івано-Франківська приїхав народний артист України – Василь Ілащук, щоб презентувати молоді Прикарпаття документальний фільм «Листи з Майдану». 16 вересня стрічка транслювалася у Конгресі СШАі викликало великий резонанс серед американців, адже фільм показав реальну картину подій на Майдані під час Революції Гідності.
Василь Ілащук разом із сотником Майдану – Михайлом Ноняком показали фільм у двох вищих навчальних закладах міста: Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника та Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.


Василь Ілащук, як генеральний продюсер стрічки «Листи з Майдану», звернувся до професорсько-викладацького складу та студентів: «Ми не маємо права забувати Майдан та людей, які відстоювали нашу свободу там. Недаремно я приїхав на Прикарпаття, бо серед загиблих на Майдані – 75% із Західної України. Звідси і мій побратим – Михайло Ноняк, який був сотником Самооборони Майдану і жертвував своїм життям заради нас. Тому якщо Івано-Франківськ не вибере його, то ми знову житимемо так, як жили попередніх 23 роки. Я абсолютно впевнений у Михайлі, бо якщо ж він не виконуватиме того, що обіцяє, то уже через 2 роки прийде і покладе свій мандат. Якщо Захід не проголосує за щасливе майбутнє, то Схід цього 100% не зробить».
До присутніх звернувся і сам кандидат у народні депутати – Михайло Ноняк, який додав до слів народного артиста, що він не чекатиме 2 роки, а складе свій мандат набагато раніше, якщо не дотримає слова і своїх передвиборчих обіцянок.

 

«Зараз ми не маємо права зновуобирати у владу олігархів. – заявляє Михайло Ноняк. – Тому я, як проста людина з Майдану, йду у Парламент, щоб творити Закони, які допоможуть розбудувати нашу країну».  Також Михайло Ноняк  коментуючи події фільму  зауважив : «Переглядаючи фільм з кадрами з вулиць Грушевського, Інституцької і майдану Незалежності , мені пригадались часи коли я пліч опліч зі своїми побратимами стояв на майдані відстоюючи  громадянські права та європейський вибір нашого народу. Але поборовши злочинний режим боротьба не завершилась, і сьогодні багато з моїх побратимів відстоюють цілісність нашої держави на сході України. Революція гідності принесла нам перемогу над  злочинною владою , але у спадок ми отримали розбалансований державний механізм з корупційними схемами які напрацьовувалися протягом 23-х років не без участі східного сусіда. І сьогодні мої побратими з Майдану  відстоюють цілісність нашої країни на сході держави , і кожен з нас повинен долучиться до захисту нашої вітчизни у міру своїх можливостей та ефективності, докладаючи максимум зусиль  для утвердження сильної української держави.  Українці сильна нація , адже наш народ пише вірші навіть тоді, коли стоїть під кулями". Революція гідності була у великій мірі поетичною і романтичною, люди йшли на смерть співаючи та декламуючи вірші і я впевнений у такого народу є  майбутнє, тільки треба набратись терпіння і вистояти до кінця».

В цілому стрічка «Листи з Майдану» поєднує епізоди та фото трагічних подій, що створювались впродовж трьох місяців творчою групою професіоналів, громадських діячів, журналістів, письменників та небайдужих українців. Зокрема, у фільмі прозвучала поезія Тетяни Власової, Євгенії Більченко, Андрія Любки, Ольги Кашпор, Оксани Максимишин-Корабель, Анни Багряної, Лариси Петрів, Ольги Кирилкової, Богдани Стефури, Мирослава Вересюка, яку читали сестри Тельнюк, Василь Ілащук та Назар Стригун.
Генеральний продюсер Василь Ілащук  ділячись своїми думками зазначив : «Частина людей ніколи в житті не «тримали перо» і не писали вірші, а на Майдані в них народжувались такі вірші, що я був вражений, що це писали непрофесійні поети.
 
Нагадаємо, що в основу документального фільму покладено кадри з кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності.

Share