Борис Кисілевський: « Я відчуваю себе потрібним українській діаспорі у Польці, і вона дає мені надхненя та сили для творчої праці» (фоторепортаж)

14 листопада в музеї мистецтв Прикарпаття  відкрилась ретроспективна виставки робіт сучасного українського митця Бориса Кисілевського,   присвячена рідному місту Івано-Франківську. Сьогодні художник мешкає і працює в Польщі, але його душа належить Україні. Він є мистецьким дипломатом, який сприяє зближенню добрих відносин двох слов’янських народів. Завдяки  йому налагоджена співпраця Прикарпатського Національного унівеситету імені Василя Стефаника з вищими учбовими закладами Польщі, яка доє можливість нашим студентам отримувати диплом з європейським визнанням. Його творчісь багатогранна і має в собі кілька мистецьких напрямків – жудожника, скульптура  і майстра створення вітражів.

 

  

  Пропонуємо декілька тез з інтерв’ю наданого Борисом Кисілевським Івано-Франківським журналістам.

 

     У якій техніці виконані Ваші художні роботи ?

 

Я різносторонній художник і працюю в різних техніках. На представленій виставці є багато моїх рисунків, тому що саме рисунок є основою всіх напрямків мистецтва. Останнім часом я займаюсь створенням вітражів, тому що саме в них є об'єднання усіх технік мистецтва.

 

   Відомо, що Ви мешкаєте в Польщі і там працюєте. Тож привіткрийте завісу і розкажіть про свою працю ?

 

     Я працюю в Кошалінському універсететі на факультеті дезайну, викладаю скульптуру. Окрім того створю вітражі . Співаю та дерегую церковним хором.

 

      Скільки робіт представлно на виставці в Івано-Франківську ?

 

    Тут виставлено біля двохсот різних моїх праць. Також я привіз з собою роботи зорінтовані для сприйняття судентими і маю надію зробити для них кілька майстер класів по рисунку, скульптурі та вітражу.

 

       Скожіть будь ласка Ви мали досвід мальвати в Україні та в Польці, тож де краще малюється і де затишніше художнику ?

 

 Ви знаєте, що всюди є важко , тому що художник повинен заробляти собі на життя. На півночі Польщі я зустрів українську діаспору. Вона мене сприйняла, я там отримав перші замовлення, власне почав створювати вітражі. Тепер викладаю в універсететі. А на запитання де краще працюється,  відповім – там де Ти затредуваний і твоє робота потрідна суспільству. В Польщі  я відчуваю себе  потрібним українській діаспорі і вона дає мені надхненя та сили для творчої праці.

    Під час відкриття виставки багато добрих і теплих слів прозвучало на адресу митця. На відкриття виставки прийшли представники інтелегенції Івано-Франківщини, колеги жудожники, викладачі та студенти Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника, журналісти та родина, яка дуже любить і гордиться Борисом Кисілевським. Виставка триватиме два тижні в приміщенні музею мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську.

 

                                                                Підготувала    Ніколь Вайт,

                                                                  Спец. kор. West-info.if.ua

Share