Івано-франківщина – лідер Всеукраїнського конкурсу програм і проектів розвитку місцевого самоврядування (Фото)

Вчора відбулось друге пленарне засідання тринадцятої сесії Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання. Сесійне засідання вів голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Також у його роботі взяла участь перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Олена Тертишна.

На розгляд депутатів було внесено 53 питання порядку денного.  В ході сесії депутати затвердили : «Регіональну програму будівництва, реконструкції та модернізації інфраструктури Івано-Франківської області до 2015 року», «Регіональну цільову програму, питна вода на 2012-2020 роки ».

Під час сесії відбулось нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу проектів місцевого самоврядування. Одинадцять територіальних громад-переможців на сесійному засіданні отримали дипломи Всеукраїнського конкурсу програм і проектів розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Перед урочистим нагородженням переможців, слово для виступу було надано першому заступнику голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Олені Тертишині. У своєму виступі доповідач зазначила : «Трійку лідерів очолило Прикарпаття. Івано-Франківська область подавши 48 проектів на всеукраїнський конкурс отримала 11 дипломів-переможців і загальне державне фінансування у розмірі мільйони 2 мільйони 557 тисяч гривень. Друге місце посіла Миколаївська область, а третє – Дніпропетровська область. Такий приклад дозволяє нам говорити, що Івано-Франківська область стає потужним регіоном, в якому впроваджуються кращі роботи практиків муніципального устрою».

Також, було укладено угоду про співпрацю угоду між Івано-Франківською ОДА, Івано-Франківською обласною радою та Державним фондом сприяння місцевому самоврядування.

Однам з питань порядку денного сесії було питання «Про стан законності в області, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності прокуратури на території області на 2011 рік». Замість прокурора області, вийшов звітувати його заступник. Та без прокурора, облрада відмовилася слухати інформацію про стан законності в регіоні. Це питання винесли на позачергову сесію, а також вирішили запросити представника генеральної прокуратури, депутатів Верховної Ради від Івано-Франківщинип та представника Комітету Верховної Ради України з питань законності та правопорядку. Така підвищена увага до роботи прокуратури пов’язана тим, що правоохоронці декілька разів проігнорували засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку - зазначали депутати.

Серед інших розглянутих питань депутатський корпус облради прийняв рішення профінансувати будівництво пам’ятника командиру УПА Роману Шухевичу в Калуші. За це рішення одноголосно проголосували депутати, виділивши для спорудження пам’ятника 100 тисяч гривень.

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ

Share