«У такому віці в людини з’являється більш глибоке і щире бажання служити Богу і людям…», - Юрій БОДОРЯК

12 лютого відсвяткував свій 50-літній ювілей перший заступник Яремчанського міського голови Юрій Олексійович БОДОРЯК. Сьогодні на даній посаді Юрій Олексійович опікується питаннями будівництва, газифікації, житлово-комунального та лісового господарства Яремчанщини.

Стаж державного службовця складає 29 років. За час державної служби нагороджений відзнакою Президента України, медаллю «За бездоганну службу» (1998 рік), орденом «За заслуги III cтупеня» (2008 рік). Тож напередодні такої визначної дати редакція «Яремчанського вісника» поспілкувалася з ювіляром.
- Перш за все, вітаємо Вас від імені наших читачів із півстолітнім ювілеєм та одночасно цікавимося, що таке 50 років особисто для Вас?
- Мабуть, для кожної людини - це значний відтинок життя, час осмислення пройденого та підведення певних підсумків. А ще – це період глибокої вдячності своїм батькам, рідним, дітям, близьким, друзям і вчителям. Вважаю, що в такому віці у людини з’являється більш глибоке і щире бажання служити Богу і людям, творити добро…
-  Юрію Олексійовичу, розкажіть, будь ласка, коротко про себе.
- Народився в селі Татарові, де і навчався у  восьмирічній школі. Згодом закінчив з відзнакою Бурштинський енергетичний технікум. За розподілом поїхав на роботу в м. Харків. Там вступив на навчання в інститут, після чого - два роки служби в збройних силах колишнього СРСР у ракетних військах стратегічного призначення ( Саратовська область). Опісля служби в армії мав хороші перспективи залишитися працювати в Харкові, але туга за батьками та рідним краєм перемогли. Тож повернувся додому та розпочав працювати у Ворохтянському лісокомбінаті електрослюсарем, згодом працював інженером, енергетиком і головним енергетиком лісокомбінату. В 1985 році перейшов на службу в пожежну охорону. Працював інспектором, заступником начальника, начальником пожежної частини в м. Яремче. Удостоївся звання підполковника внутрішньої служби. З 2002 року працюю  в органах місцевого самоврядування та державної влади.
- У Вас чималий досвід  роботи на державній службі та в органах місцевого самоврядування. Яка різниця у специфіці роботи установ, у яких Вам доводилося працювати та чи складно бути держслужбовцем?
- Безперечно, кожна установа має свою специфіку. Однак твердо переконаний, що всюди необхідно плідно працювати, віддаватись роботі та обов’язково удосконалюватись. У цьому контексті процитую одного зі своїх керівників: «Ви працюйте, і вас обов’язково помітять». Не бачу нічого поганого в бажанні кар’єрного росту, і я є прихильником девізу «Собі  ім’я - процвітання Вітчизні». З власного досвіду знаю, як нелегко інколи буває. Особливо, якщо в тебе немає дядька міністра, і живеш на зарплату. Особисто в мене трудовий шлях складається з 3 років роботи і 29 років державної служби. Та, як би там не було, ні про що і ніколи не жалкую. Навпаки, певною мірою пишаюся цим. Після армії і пожежної охорони, служба в органах місцевого самоврядування вчить демократії, трохи послаблює жорсткість вимог до підлеглих. Загалом, допомагає бути ближчим до людей і суспільного життя.
- Що для себе цінного Ви почерпнули, займаючи посаду першого заступника голови Івано-Франківської ОДА?
- Остаточно переконався, що маючи виплеканий патріотизм, порядність, досвід і бажання вчитися, людина може зробити багато корисного для суспільства у великих масштабах. Дотримуючись цих правил, тодішньому голові ОДА Миколі Палійчуку вдалося сформувати прекрасну команду фахівців. Для мене особисто це була велика честь і не менша відповідальність працювати в цьому колективі. Відносини як на роботі, так і поза її межами були по-справжньому дружніми та доброзичливими. Результатом такої злагодженої праці є те, що наша область за соціально-економічними показниками увійшла в трійку кращих областей України в 2008 році, а  в наступному - посіла перше місце. Це був дуже хороший і плідний за своїми результатами час. Завантаженість була величезна, робочий день  розпочинався о 7.30, а завершувався близько дев’ятої вечора, а той пізніше. Майже щотижня приходилось їздити у відрядження до столиці у різні інстанції та відомства (Кабінет Міністрів, Адміністрація Президента тощо). Під час поїздок до Києва мав можливість познайомитися з багатьма цікавими людьми, справжніми професіоналами і патріотами. Однак бачив немало «чужих», яким Україна «не рідна і не своя».
- Ви з 2002 по 2007 рік працювали першим заступником Яремчанського голови Миколи Палійчука, з 2010 року обіймаєте цю посаду під керівництвом Василя Онутчака. Порівняйте ці два періоди.
- Звичайно, відбулися певні зміни в житті і в суспільстві на території Яремчанської міської ради. Обидва голови справжні лідери, які вболівають за Яремчанщину та її мешканців, про що свідчать і результати виборів. З Миколою Васильовичем і з Василем Васильовичем маю дуже дружні відносини, але це зобов’язує ще більш вчасно та якісно виконувати свою роботу, щоб не підвести голову. Переконаний, що між нами панує довір’я і взаєморозуміння, а це посилює відповідальність.
І в тому періоді було багато добрих справ, і тепер є чимало хороших задумів на майбутнє. Микола Палійчук і надалі залишається натхненником і помічником у всьому, практично член колективу Яремчанської міської ради.
- Як  оцінюєте роботу депутатів Яремчанської міської ради VI скликання?
- Вважаю не зовсім коректним давати оцінку нашим депутатам. На моє переконання, депутатський корпус Яремчанської міської ради VI скликання працює злагоджено. Проявляється більша активність в порівнянні із попередніми скликаннями в розгляді бюджетних та інших питань. Незважаючи на те, що міські депутати представляють різні політичні партії і рухи, їм необхідно якомога менше політизували вирішення господарських питань та усвідомити, що від великої кількості поданих депутатських запитів проблема не вирішується. Однозначно стверджую, що міський голова, керівники і працівники виконавчого комітету налаштовані на плідну співпрацю з депутатським корпусом міської ради. На мій погляд, можна значно покращити самоорганізацію населення і роль депутатів в цьому визначальна.
- На Вашу думку, у чому полягає запорука успішної співпраці органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством?
- В першу чергу, це залежить від стану громадянського суспільства і атмосфери, яка панує в ньому. Органи місцевого самоврядування найбільш близькі до людей. Якщо на місцях будуть відсутні органи місцевого самоврядування, а тільки виконавча вертикаль влади, то це може призвести до посилення диктатури. Влада на місцях повинна посилити співпрацю і діалог із громадянським суспільством. Однак існує цілий ряд проблем, закладених в  бюджетотворенні держави, розмежуванні повноважень, власності і т.д.
- Читачам буде цікаво дізнатися, чим займається у вільний від роботи час перший заступник Яремчанського міського голови? Можливо, маєте якісь захоплення, хобі?
- Вільного часу в мене завжди було обмаль. Та коли він з’являється, то я люблю подорожі, особливо походи  в наші чудові гори. Намагаюсь також бути в курсі літературних новинок, а особливо віддаю перевагу класикам літературного жанру. А ще надзвичайно полюбляю господарські роботи на своєму подвір’ї.

Спілкувався Олег ДЗЕМ’ЮК
Регіональний часопис «Яремчанський вісник»
Share