Наша Церква не є державною, але є державотворчою - Микола Сімкайло єпископ Коломийсько-Чернівецький

Наша Церква не є державною, але є державотворчою - Микола Сімкайло єпископ Коломийсько-Чернівецький

Ексклюзивне інтерв’ю єпископа ординарія Коломийсько-Чернівецької єпархії  Миколи Сімкайла.

На передодні Різдвяних свят журналіст регіонального часопису «Яремчанський вісник», побував з візитом у правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи Сімкайла. Під час зустрічі владикка дав ексклюзивне інтерв’ю.

- Преосвященний Владико, Ви всеціло посвячені служінню Богові. Чим для Вас є Церква?

Церква є моїм християнським середовищем. Це зібрання вірних очолюване Святішим Отцем у масштабі Вселенської Церкви. В Україні є глава нашої Церкви Блаженніший Патріарх Святослав, а на місцях Митрополити, Єпископи та духовенство на яких покладено певні функції для забезпечення діяльності нашої Церкви. Все наше служіння направлене для спасіння та спрямування життя релігійних громад русло християнських цінносте, щоб уникати зла і творити добро.

- Владико доля дала Вам унікальну можливість виборювати легалізацію Української Греко-Католицької церкви: ще у 1988 році їздили з делегацією до Москви, де заявили про вихід нашої церкви з підпіля. Чи відчуваєте Ви настальгію за тими часами ?


Ті часи неможливо забути, події які відбувалися тоді закарбувались у пам’яті на все життя. Тепер це вже історія, згадую як у 1988 році їздили до Москви у справі виходу нашої Греко-Католицької Церкви з підпілля. Там ми зустрічались з кардиналом Казаролі, головою секретаріати Ватикану Вілі Брансом та іншими представниками Риму, які тоді перебували у Москві з візитом від Папи Римського Івана Павла ІІ. Це без сумніву це була історична подія, яка стала можливою у часі «горбачовської відлиги». Це зустріч дала перші паростки, Греко-Католицька церква заявила про себе, що вона є, існує та виходить з підпілля. І дякувати Богу, наша церква розрослася, зміцніла і дбає про спасіння людських душ.

- Ви очолюєте Чернівецько-Коломийську єпархію впродовж багатьох років. Що вдалося Вам зробити для зміцнення та утвердження нашої Церкви, а зокрема і християнських цінностей?

В цьому році вже минає сім років як я виконую обов’язок єпископа ординарія Чернівецько-Коломийської єпархії. Розпочав я своє служіння з ознайомлення із душпастерством та формуванням священичих кадрів для повноцінного функціонування єпархії. Вдалося консолідувати священство, за ці роки мною висвячено біля тридцяти священників, багато дияконів, які працюють і доносять слово Боже до кожної людини. В єпархії є двадцять деканатів в кожному, яких є парафії і все це становить єдину складову духовного життя єпархії. В основі душпастирської праці головну увагу звертаємо на виховання молоді в дусі християнських чеснот. Також наші священники опікуються в цілому життям громад у яких виконують свій душпастирський обов’язок. Не давно в Коломиї розпочав діяти сиротинець для дітей, яким опікуються сестри монахині. Єпархія живе, розвивається, а духовенство доносить науку Христову до мирян та дбає про спасіння їхніх душ.

-    Громада Яремчанщини, хоча не численна, але дуже релігійна. Чи маєте задум створювати нові парафії на території Яремчанського деканату?


На території Яремчанськаго деканату чисто зі сторони стратегічної будемо утворювати нові парафії. Гірський регіон маю свою специфіку, візьмімо до прикладу село Микуличин, протяжність цього населеного пункту надзвичайно велика і однієї церкви для потреб віруючих замало, тому в минулому році було освячено чудову церкву в Полумистому. Таку практику будемо поширювати у Яремчанському деканаті розбудовуючи вже існуючі парафії.

- Преосвященніший Владико, маючи досвід пастиря та богослова, яким Ви бачите сьогоднішнього священика?


В першу чергу священник повинен бути жертовний. Для людей духовний проводир та приклад для наслідування життя у лоні християнських цінностей. Для кожного душпастиря є золоте правило – виконання  всіх богослужінь, щоб люди бачучи його та беручи участь у відправах відчували опіку та благословення Боже. Важливим фактором є національна свідомість священників у своїх молитвах ми повинні молитися за Україну за наших героїв за Боже проведіння для нашого народу.

- Сьогодні багато говорять про об’єднання усіх традиційних українських Церков. Яка Ваша особиста думка про це?


Говорити і робити заяви це одне, а на справді все значно складніше. Сьогодні це екуменічний рух на зближення всіх віруючих, але це не є справа одного дня на це потрібні роки. Головним чинником у цій справі є те, щоб люди збирались, спільно молилися – це власне є той добрий знак, що веде до осягнення спільної мети. Є речі які ми з канонічного пункту бачення не можемо здійснювати разом, але ми можемо спільно молитися, і це є крок до порозуміння і єдності.

- Ваша Екселенціє, наближаються вибори до Верховної Ради України, чи повинна Церква висловити свою позицію щодо тих чи інших політичний сил, зокрема кандидатів у депутати, адже люди у великій мірі у своєму виборі враховують думку Церкви?


Сьогодні всі повинні розуміти, що церква є складовою держави і ми все повинні робити спільно в ім’я розбудови та процвітання України. Наша Церква не є державною, але є державотворчою, священники разом з народом повинні творити державу на основі християнських цінностей та моральних чеснот. Стосовно виборчих процесів, які є складовою демократичного устрою держави, я завжди говорю: у нас не повинно бути ворожої партії взагалі, всі повинні працювати для спільної мети – побудови сильної, могутньої Української держави, а ті політики, що працюють в іншому напрямку то ними повинна займатись СБУ. В суспільстві з приводу виборів є жартівливий вислів: - «Вибори це зло яке хоче дуже приподобитися добру і тягнеться до нього» - це так символічно звучить, але на жаль і таке трапляється. Ідеального нічого у світі не має, треба пам’ятати,  що по своїх ділах будемо і судимі, так каже Святе Письмо.

- Наближаються Різдвяні свята. Люди покладають великі сподівання на майбутній рік і очікують від духовенства настанов та благословення від правлячого архерея. Які побажання, настанови та благословення будуть для Яремчанської громади?


Висловлюю щиріші вітання з нагоди Різдвяних свят та нового року всім Яремчанцям, нехай 2012 рік принесе у їх родини мир та злагоду, здоров’я та добробут, і головне сильну віру в Бога. Бажаю, щоб усі ваші родини були святими і духовно багатими. Щоб у них був Мир Христовий, завжди лунала спільна молитва. Нехай діти приносять вам земне щастя і радісні усмішки. Молоде, завжди радій в Господі. Хворі, не втрачайте надії на Бога і молитву своїх душпастирів. Хочу також утішити людей старшого віку та всіх, хто переживає смуток: тіштеся Різдвом Господнім. Усім веселих Різдвяних свят. Христос Рождається! Славіте Його!


Спілкувався Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ
Регіональний часопис «Яремчанський вісник»

 

Share