Коли буде добудована школа в Татарові на Яремчанцині?

Однією з гострих проблем села Татарів є спорудження нового приміщення загальноосвітньої школи. На сьогоднішній день діти навчаються у старенькому приміщені 1918 року забудови. Громада села піднімала питання про будівництво нової школи, але в зв’язку з відсутністю коштів у сільському бюджеті на такі цілі, на загальних зборах мешканців було вирішено відчужити земельну ділянку на дільниці Вентерівка і за виручені кошти спорудити школу.

Читачів регіонального часопису «Яремчанський вісник» цікавить ситуація, яка склалась з будівництвом навчального закладу в селі Татарів Яремчанської міської ради на даний час. З метою отримати інформацію редакція звернулась за роз’ясненнями до начальника відділу освіти Яремчанської міської ради Михайла Володимировича Сміха та голови Татарівської сільської ради Івана Васильовича Микитюка.

Михайло Сміх у спілкуванні з журналістом «Яремчанського вісника» зазначив, що на даний час не володіє докладною інформацією про хід будівництва навчального закладу в селі Татарів. «Школа будується і, коли буде введена в експлуатацію, її візьмуть на баланс, після чого міський відділ освіти забезпечуватиме організацію навчального процесу», – повідомив Михайло Володимирович.

За більш докладною інформацією ми звернулись із запитаннями щодо будівництва школи до голови Татарівської сільської ради Івана Микитюка:

Іване Васильовичу, коли розпочато будівництво школи та на якій стадії готовності воно перебуває зараз?

Спорудження школи було розпочато у 2010 році, на даний час будівництво майже завершене. Залишилось зробити перекриття спортивного залу, але виникла невелика технічна затримка у зв’язку з поламкою крану. У найближчий час плануємо вирішити цю проблему . Сама покрівля буде зі спеціального прозорого пластику, що забезпечить додаткове освітлення залу.

На яку кількість учнів розрахований навчальний заклад ?

Навчальний заклад розраховано на двісті учнів. У школі буде чудовий спортзал, площею майже 300 м.кв., їдальня - на 60 учнів, актовий зал - на 100 чоловік, комп’ютерний клас, аудиторії для навчання. У нижній частині приміщення буде розміщена майстерня для трудового навчання учнів. Школа споруджується за новими стандартами: облаштована сучасними санвузлами з душовими кабінками.

Чи повністю виготовлена проектна документація?

Проектна документація майже готова, але є затримка з виготовленням державного акта на землю. Вже втретє я подаю документи, але різні служби, до компетенції яких належить видача, зволікають з цим. У цій справі нам тепер помагають працівники Івано-Франківського ДЗК і маємо надію, що у найближчому часі отримаємо державний акт.

За які кошти здійснюється будівництво?

За згодою мешканців села Татарів було відчужено земельну ділянку і за виручені кошти почали споруджувати школу. Її будівництво здійснює фірма

«Карпати 3000», з якою у нас укладена угода. Відповідно до цієї угоди організація-забудівник отримала земельну ділянку 3.6 га, і взяла на себе зобов’язання щодо будівництва школи.

Скільки коштів потрібно для спорудження школи?

Фірма «Карпати 3000» свої зобов’язання виконує, але облаштування класів, придбання комп’ютерної техніки, встановлення огорожі та інші витрати, пов’язані з організацією навчального процесу, не є частиною угоди і на ці речі потрібні додаткові кошти.

Які труднощі виникають у процесі спорудження закладу?

Як я вже говорив на початку, це і труднощі з виготовлення державного акта на земельну ділянку, облаштування класів та інші поточні проблеми. Ми за вісім місяців фактично побудували школу, тепер вирішили, що будівля повинна вистояти, але незважаючи на це, роботи ведуться як всередині приміщення, так і назовні (проводиться благоустрій). Серед багатьох проблем, головною є ріст цін як на будівельні матеріали, так і на послуги. Щоб завершити будівництво, будемо звертатись за допомогою і в Івано-Франківську обласну раду і до небайдужих людей, які мають можливість допомогти.

Коли на Вашу думку відбудеться новосілля?

Плануємо відкрити вкінці 2012 року. Є багато чинників, які не завжди залежить від нас, але впливають на кінцевий результат.

Поспілкувавшись з представниками місцевої влади та мешканцями села Татарів, можна зробити висновок, що гострою проблемою при введенні в експлуатацію вже на сьогоднішній день майже завершеного будівництва школи може стати відсутність державного акта на землю. Дивною видається і позиція Яремчанського відділу Деркомзему, який повинен брати активну участь у розв’язанні цього земельного питання, адже йдеться про добро громади та майбутнього покоління.

Другою проблемою, яка ймовірно може виникнути при введенні школи в експлуатацію може бути брак коштів на облаштування класів та інших потреб, спрямованих для організації навчального процесу. Очевидно над цим потрібно задуматись вже сьогодні, і насправді про це вже думають мешканці села, діти яких навчаються у будівлі, спорудженій ще в 1918 році та спонукають місцеву владу до більш активних дій.

До вирішення таких проблем треба підходити помірковано та розважливо. Громада, обираючи владу на місцях, повинна контролювати її дії. Оптимального результату вже можна досягнути при спільній праці, коли мета для всіх - єдина.

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ
Регіональний часопис "Яремчанський вісник"

Share