Важливі новини

Які документи потрібні для виїзду за кордон чоловіка, що супроводжує особу із інвалідністю

З 2 листопада 2022 р. відповідно до Постанови Кабміну від 28.10.2022 № 1212, довідка до акту огляду МСЕК НЕ входить до переліку документів, які надають право на перетин державного кордону під час воєнного стану.

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України для виїзду за кордон як супроводжуючого одного із своїх батьків чи батьків дружини із числа осіб з інвалідністю I чи II групи необхідні документи, що підтверджують:

1.родинні зв’язки (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

2. інвалідність особи, яка потребує супроводу, а саме:

Детальніше...

Оновлено порядок відшкодування вартості послуги « Муніципальна няня»

З 1 січня 2023 р. змінено підходи до відшкодування вартості послуги з догляду за дітьми до трьох років “муніципальна няня”. Так, відповідно до Постанови Кабміну від 30.12.2022 № 1474:

1.Збільшено розмір компенсації з 2 272 грн. до 6 700 грн.

Відтепер відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” дорівнюватиме розміру однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Тобто, 6700 грн. протягом 2023 р.

2. Скорочено перелік осіб, які мають право претендувати на таку компенсацію

До 1 січня 2023 р. послуга “муніципальна няня” надавалася також для підтримки батьків, опікунів із двома і більше дітьми до 3 р.

Наразі розраховувати на компенсацію можуть батьки, опікуни для забезпечення догляду за:

 1. дитиною до 3 р., яка потребує додаткового догляду, а саме:

  Детальніше...

Що потрібно знати про сплату земельного податку під час дії воєнного стану

Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності на земельну ділянку, а у разі припинення права власності або користування земельний податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності у поточному році.

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 

У зв'язку з повномасштабною агресією росії проти України Верховною Радою України було внесено зміни до Податкового кодексу України щодо сплати земельного податку.

Детальніше...

Чи мають право батьки-переселенці оформити допомогу на проживання на новонароджену дитину?

Громадяни України, які перемістилися після 24 лютого 2022 року із населеного пункту, який включений до переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій, мають право оформити аналогічну довідку своїй новонародженій дитині та подати на неї заяву про виплату допомоги на проживання ВПО.

Як зазначається згідно з постановою Кабміну від 20.03.2022 № 332 допомога на проживання ВПО з травня 2022 року надається переселенцям, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи ТА:

 1. з 24 лютого 2022 року перемістилися із Криму або громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), АБО мають зруйноване або непридатне для проживання житло внаслідок пошкодження та при цьому:

  Детальніше...

Студенти окремих категорій будуть переведенні на місця державного замовлення. Кого це стосується?

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив рішення про Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані на навчання до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб.

Даний Порядок поширюється на заклади фахової передвищої та вищої освіти державної та приватної форм власності, які здійснюють підготовку здобувачів освіти за державним замовленням.

До цієї категорії належать:

Детальніше...

З 1 жовтня діє оновлений порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО

Уряд вкотре оновив підходи щодо надання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Так, з 1 жовтня згідно з постановою Кабміну від 30.09.2022 № 1094 запроваджено одразу декілька важливих змін:

Вдвічі збільшено суму компенсації на час опалювального сезону. Компенсація особам, які безоплатно розміщуватимуть у себе ВПО у період з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року, збільшена до 30 грн. на день за кожного переселенця. Відтак за повний місяць проживання однієї внутрішньо переміщеної особи держава відшкодує  900 грн замість 450 грн.

Детальніше...

Як змінилися державні виплати з 01 жовтня

З 1 жовтня відбулося одразу декілька важливих змін, пов’язаних із державними та іншими виплатами.

 1. Зросла мінімальна заробітна плата

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 жовтня 2022 року мінімальна заробітна плата в країні становитиме:

 • у місячному розмірі – 6700 грн замість 6500 грн;

 • у погодинному розмірі – 40,46 грн замість 39,26 грн.

 1. З’явилися додаткові пенсійні гарантії

  Детальніше...

Чи можуть під час воєнного стану арештувати кошти на банківському рахунку

Згідно зі ст. 56 Закону України “Про виконавче провадження” арешт майна (коштів) застосовується для забезпечення реального виконання рішення та накладається у розмірі суми боргу з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

Разом із тим в умовах воєнного стану:

 1. забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії рф, у період такої окупації;
 2. припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни росії);

  Детальніше...

Російську літературу – на макулатуру: як на Буковині проводять дерусифікацію бібліотек

В рамках акції «Дерусифікуй свою бібліотеку» 710 кг російської літератури було здано на макулатуру. Водночас 305 видань українською та англійською мовами було зібрано і передано Драчинецькій сільській бібліотеці.

На початку липня волонтери Гончаренко центру у Чернівцях запровадили акцію «Дерусифікуй свою бібліотеку», яка пройшла під девізом «російську літературу – на макулатуру!». В рамках акції усі охочі могли принести до офісу освітньо-культурного простору російські книжки. Під час акції було зібрано та здано 710 кг макулатури, а за виручені кошти куплено 19 нових українських книг. До акції долучились Дитяче арт–видавництво "Чорні вівці" та Видавництво 21, які подарували 71 книгу, а також небайдужі жителі Чернівців. Загалом у Драчинецьку сільську бібліотеку передано 305 видань: 205 книг і 100 різних часописів, журналів та альманахів українською та англійською мовами.

Детальніше...

Як отримати пенсійне посвідчення?

Пенсійне посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. Рішення про видачу пенсійного посвідчення приймають територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі заяви громадянина.

Розглянемо із Вами 3 кроки отримання посвідчення.

Крок 1. Звернутись до Пенсійного фонду України:

Offline: до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України (за принципом екстериторіальності – незалежно від місця перебування на обліку як одержувача пенсії);

Online:

Детальніше...