Важливі новини

Як отримати одноразову грошову допомогу військовим у разі поранення

Військовослужбовцям у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), що призвело до встановлення  інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, виплачують одноразову грошову допомогу. Таке поранення мають пов’язати з виконанням обов’язків військової служби, або із захворюванням, яке пов’язане з військовою службою.

   Право на таку допомогу мають як діючі військовослужбовці, так і вже звільнені з військової служби. Розмір допомоги залежить від групи інвалідності або відсотка часткової втрати працездатності. 

 Який розмір одноразової грошової допомоги у разі поранення

Детальніше...

Зняття арешту з банківського рахунку накладеного за виконавчим провадженням

Згідно цього Закону, було повернуто блокування коштів на арештованих банківських рахунках боржників, яке діяло до повномасштабного вторгнення в Україну, але було тимчасово призупинено урядом для громадян, чиї заборгованості по виконавчим провадженням не перевищували 100 тисяч гривень. Однак, не всі громадяни слідкували за змінами українського законодавства, а тому дізнались про це після того, як їхні рахунки у банках вже були заблоковані. І, як результат, не можуть вільно розпоряджатись коштами на своїх банківських рахунках.

Якщо на кошти фізичної особи - боржника за виконавчим провадженням накладено арешт виконавцем, така особа може здійснювати видаткові операції з поточного рахунку, тобто – користуватись коштами на рахунку, у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат на місяць.

Розмір мінімальної заробітної плати у 2023 році становить 6 700 гривень, тому 6 700 х 2 = 13 400 гривень.

Детальніше...

Зміни в правилах вручення повісток

7 квітня 2023 року Кабінетом Міністрів України  була прийнята Постанова № 318, яка внесла зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в частині порядку вручення повісток військовозобов’язаним особам.

Так, відповідно до запроваджених змін територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) здійснюють заходи оповіщення та призову громадян:

  • на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;

  • на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву);

  • на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

НЕЗАЛЕЖНО від місця їх перебування на військовому обліку.

Тобто, для прикладу, вручення повістки в м. Надвірна військовозобовязаному громадянину, який стоїть на військовому обліку в м. Києві, є цілком законним та не може бути підставою для оскарження таких дій працівників ТЦК та СП.

При цьому, повноваження ТЦК та СП не поширюються на:

Детальніше...

Приватизація земельної ділянки, на якій розташовано житловий будинок

Приватизація земельних ділянок регулюється Земельним кодексом України, Законами України «Про державний земельний кадастр», «Про землеустрій», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами та підзаконними нормативними актами. Якщо ви є власником житлового будинку, право власності на який зареєстровано, і який розташовується на не приватизованій земельній ділянці, то саме час зайнятись оформленням права власності на землю.

Детальніше...

Чи потрібно ламінувати документи?

Через бажання зберегти важливі документи в ідеальному стані, запобігти їх намоканню, вигорянню чи пошкодженню, люди часто їх ламінують.

Законодавчої заборони в Україні на ламінування документів НЕМАЄ.

Однак законодавство зобов’язує державні структури, нотаріусів та організації працювати виключно з оригіналами документів. Коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність. Адже під цією плівкою можуть бути документи різних людей, складені докупи і заламіновані.

Детальніше...

Індексація пенсії -2023 хто і в якому розмірі її отримає?

 

Індексація — це механізм підвищення грошових доходів громадян, який дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Метою відповідних дій є підтримка найменш фінансово захищених громадян, які вже не можуть працювати, і повністю залежать від пенсійних виплат.

 

В якому розмірі будуть проіндексовані пенсії та страхові виплати?

Так, відповідно до Постанови Кабміну №168 від 24 лютого 2023 р. перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення у розмірі 1,197, тобто, сума надбавки до пенсії становитиме 19,7% розміру отримуваної пенсії.

Це означає, що чим більша пенсія, тим більшу суму підвищення має отримати пенсіонер.

Детальніше...

Збільшено розмір компенсації роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО

18.01.2023 р. набрали чинності зміни до порядку надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО.

Згідно з постановою Кабміну від 10 січня 2023 р. № 33 збільшено розмір щомісячної компенсації з 6 500 грн до 6 700 грн. При цьому максимальний розмір компенсації, який роботодавець може отримати за працевлаштування однієї внутрішньо переміщеної особи, відтепер становить 13 400 грн.

Детальніше...

Як оформити посвідчення багатодітної сім'ї

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» сім’я вважається багатодітною, коли:

подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує 3-х і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько / мати, який (яка) проживає разом з 3-ма і більше дітьми та самостійно їх виховує. Після досягнення 18 р. (але не довше, ніж до закінчення закладу освіти АБО досягнення 23 р.) до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою у:

Детальніше...

Які документи потрібні для виїзду за кордон чоловіка, що супроводжує особу із інвалідністю

З 2 листопада 2022 р. відповідно до Постанови Кабміну від 28.10.2022 № 1212, довідка до акту огляду МСЕК НЕ входить до переліку документів, які надають право на перетин державного кордону під час воєнного стану.

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України для виїзду за кордон як супроводжуючого одного із своїх батьків чи батьків дружини із числа осіб з інвалідністю I чи II групи необхідні документи, що підтверджують:

1.родинні зв’язки (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

2. інвалідність особи, яка потребує супроводу, а саме:

Детальніше...

Оновлено порядок відшкодування вартості послуги « Муніципальна няня»

З 1 січня 2023 р. змінено підходи до відшкодування вартості послуги з догляду за дітьми до трьох років “муніципальна няня”. Так, відповідно до Постанови Кабміну від 30.12.2022 № 1474:

1.Збільшено розмір компенсації з 2 272 грн. до 6 700 грн.

Відтепер відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” дорівнюватиме розміру однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Тобто, 6700 грн. протягом 2023 р.

2. Скорочено перелік осіб, які мають право претендувати на таку компенсацію

До 1 січня 2023 р. послуга “муніципальна няня” надавалася також для підтримки батьків, опікунів із двома і більше дітьми до 3 р.

Наразі розраховувати на компенсацію можуть батьки, опікуни для забезпечення догляду за:

  1. дитиною до 3 р., яка потребує додаткового догляду, а саме:

    Детальніше...