Важливі новини

Про проведення заходу

На виконання доручення Координаційного центру з надання правової допомоги надсилаю інформацію щодо участі представників ЗМІ у престурах на тему «Надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин», яке вам потрібно поширити серед місцевих журналістів та представників ЗМІ.

Посилання на інформацію щодо участі у престурах: https://www.legalaid.gov.ua/novyny/zaproshuyemo-predstavnykiv-zmi-u-prestur-na-temu-nadannya-bezoplatnoyi-pravovoyi-dopomogy-u-sferi-zemelnyh-vidnosyn/

Посилання на анкету для участі у престурі: https://cutt.ly/JWTOPkH

Для цього необхідно:
1. Поширити дану інформацію серед місцевих журналістів та представників ЗМІ.
2. Представнику ЗМІ - заповнити анкету для участі.

ВАЖЛИВО! Участь у престурах безкоштовна. Кількість учасників обмежена. Представник ЗМІ може взяти участь тільки в одному престурі.

Легалізація активів платників податків шляхом одноразового (спеціального) добровільного декларування

Надвірнянська ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує щодо закону України № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

З розвитком в Україні громадянського суспільства змінюється і податкова служба та податкове законодавство в сфері легалізації доходів, що відповідає соціальним очікуванням і потребам прогресивного розвитку культури громадян.

Детальніше...

Територіальний сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Яка інформація зазначається в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

В декларації відображається така інформація:

Детальніше...

Територіалний сектор організації роботи ГУ ДПС в Івано-Франкіфвській області інформує: Активи, які у ході податкової амністії декларувати не потрібно

З 1 вересня в Україні стартує кампанія одноразового (спеціального) декларування доходів, так звана, податкова амністія. Утім, як інформують у Головному управлінні ДПС у Вінницькій області, не всі активи потрібно декларувати. Слід враховувати їх вартість або обсяги.

Зокрема, не потрібно декларувати:

одну або декілька квартир, сукупна площа яких не більше 120 кв. м.;

житлові будинки, сукупна площа яких в межах 240 кв. м.;

нежитлові будинки некомерційного призначення, площею не більше 60 кв. м.;

земельні ділянки, площею в межах норми безоплатної передачі (наприклад, площа присадибної ділянки у селах не більше 0,25 га, в селищах не більше 0,15 га, а в містах не більше 0.10 га);

один легковий автомобіль з середньою ринковою вартістю не більше 400 тис. грн., або з робочим об’ємом циліндру двигуна не менш як 3000 куб. см.;

Детальніше...

Ми не допустимо «врізання» прав українців!

 

Друзі, сьогодні Україна перебуває не просто у стані війни із зовнішнім агресором. Війни, яка вже сьомий рік поспіль забирає наші економічні, репутаційні, гуманітарні та людські ресурси. Забирає життя українців.

Сьогодні Україна – під подвійним ударом. Підступне намагання з найвищих владних кабінетів підігравати окупанту чи не страшніше, ніж пряме протистоянняна лінії розмежування. 

Дискредитація захисників України, тотальний наступ на їх права – це теж війна. Війна, в якій не стріляють і у якої немає конкретних імен постраждалих. Та масштаби її набагато серйозніші, бо під прицілом кожен. 

Ми не маємо права програти цей бій. Тому потрібно зконцентруватися сьогодні, у тому числі, і на розробці законопроектів, які б гарантували законні права тих, хто захищав чи захищає сьогодні Україну, а також права сімей загиблих героїв. 

Та чи не важливіше сьогодні – активно моніторити ті законопроекти, які реєструються у Верховній Раді України у «турборежимі», в надії, що суспільство не дочитає, не «дозрозуміє» сьогодні, а завтра «прокинеться» з новими правилами гри. І, на жаль, гри на користь окупанта.

Детальніше...

Територіальний сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: У яких випадках застосування РРО/ПРРО є обов’язковим

Здійснення продажу, у тому числі й через мережу Інтернет, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, виробів медичного призначення, ювелірних виробів та дорогоцінного каміння, наданні платних медичних послуг у обов’язковому порядку має супроводжуватись застосуванням суб’єктами господарювання РРО/ПРРО з видачею споживачу розрахункового документа встановленої форми.  

Зазначена норма визначена Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Відтак, у разі не дотримання суб’єктами господарювання зазначених вимог законодавства до такого несумлінного продавця будуть застосовані штрафні санкції.   

Детальніше...

Строк прийняття спадщини та порядок його поновлення

Для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини. (ч.1 ст. 1270 ЦК України)

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. (ч.2 ст. 1220 ЦК України)

Отже, якщо ви є родичам покійного і вважаєте, що маєте право на прийняття спадщини після його смерті, чи вам відомо про наявність заповіту на ваше ім'я, то до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини потрібно звертатися протягом 6 місяців від дня смерті такої особи.

Важливо! Якщо спадкоємець на момент смерті спадкодавця проживав (був зареєстрований) спільно із спадкодавцем, то така особа вважається такою, що прийняла спадщину фактично.

Детальніше...

Порядок звільнення у разі скорочення штату

Процедура звільнення працівників у зв’язку зі скороченням чисельності або штату відповідно до вимог Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України) передбачає наступні етапи:

  • повідомлення первинних профспілкових організацій про заплановане скорочення чисельності або штату працівників;
  • видання наказу про скорочення чисельності або штату працівників;
  • попередження працівників про наступне вивільнення, пропонування переведення на іншу роботу;
  •  отримання згоди виборного органу (профспілкового представника) первинної профспілкової організації на звільнення працівників;
  • інформування місцевого центру зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників;
  • звільнення працівників.

    Детальніше...

Ринок землі в Україні: що зміниться з 1 липня 2021 року?

З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України від 31 березня 2020 року № 552-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (далі – Закон). Даний Закон відкриває ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні.

 

Так, згідно з нормами Закону запроваджується поетапне скасування діючої заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, проте із низкою обмежень, зокрема щодо набуття земельних ділянок певними суб’єктами, а також обмеження концентрації землі в «одних руках» залежно від її загальної площі.

У період з 01 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року обіг земель сільськогосподарського призначення дозволено виключно між громадянами України. В цей період відчуження зазначеної категорії земель, що перебувають у приватній власності, дозволятиметься громадянам України з розрахунку не більше 100 гектарів в «одні руки». Лише з 1 січня 2024 року громадянин України отримає право мати у власності земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 10 000 гектарів.

Детальніше...

Територіальний сектор організації роботи Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформує: Порядок перереєстрації ПРРО у разі зміни найменування або адреси господарської одиниці

Відповідно до п. 8 розд. II Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом МФУ від 23.06.2020 № 317 (далі – Порядок № 317) перереєстрація програмного РРО (далі – ПРРО) здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО.

Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) (додаток 1 до Порядку № 317) (далі – Заява) з позначкою «Перереєстрація».

Детальніше...