Важливі новини

Відрахування аліментів на дитину за ініціативою платника

Хоча аліменти зазвичай і призначаються за рішенням суду в частці від доходу матері або батька дитини та (або) у твердій грошовій сумі, сплачувати їх можна і цілком добровільно – за домовленістю батьків. Відповідно до статті 187 Сімейного кодексу України один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Такий підхід дозволяє уникнути судової тяганини та зекономити кошти на судових та виконавчих витратах.

Детальніше...

Що дасть Україні статус кандидата до вступу в Євросоюз

Історія євроінтеграційного руху в Україні драматична, й поворотні моменти у новітній історії нашої держави нерозривно пов’язані з боротьбою народу за європейське майбутнє. Варто згадати хоча б Революцію Гідності, яка почалася з відмови Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.  Прагнення більшості українського суспільства стати частиною Євросоюзу кардинально змінило зовнішньополітичний курс країни, викликавши  хвилю обурення у суспільстві і протестні акції  переросли у  Євромайданан. Після 2014 року Україна та Європейський Союз, схваливши Угоду про асоціацію, не поспішали з наступними кроками. У Брюсселя та Києва з’явилося надто багато нових викликів. ЄС пережив міграційну кризу, Брекзіт, пандемію коронавірусу. Україна зіткнулася з анексією Криму, почалася війна з росією, паралельно київська влада постала перед необхідністю складних економічних та політичних реформ. На цьому тлі розмови про членство в Євросоюзі звучали дедалі рідше. Ситуацію змінив лютий 2022 року. Масштабна війна, яку росія почала проти України, знову поставила руба питання про те, до якого ж альянсу належить Україна? Де її майбутнє? Відповідь виявилася очевидною. 28 лютого українська влада подала  заявку на членство України в Європейському Союзі. 1 березня Європейський парламент переважною більшістю голосів затвердив резолюцію, яка рекомендує державам членам ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ. Під час неформального саміту Євросоюзу у Версалі  11 березня лідери країн членів погодилися з тим, що Україна є частиною європейської родини, однак питання стосовно статусу кандидата, на їхню думку, має спочатку опрацювати Європейська комісія.

Детальніше...

Надвірнянська ДПІ повідомляє: Що необхідно знати про застосування РРО на період дії воєнного стану

Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, штрафні санкції за відсутність реєстраторів розрахункових операцій у суб’єктів господарювання, які зобов’язані їх використовувати, не застосовуються. Виняток – реалізація підакцизних товарів, під час продажу яких РРО має використовуватися обов’язково.

Проте, нагадуємо, що РРО та ПРРО мають чимало переваг при їх використанні. Зокрема, використання РРО забезпечує можливість: підключення до вагів; формування звітності за будь-який період; сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних; фіксувати дату, час та деталі розрахункової операції; фіксувати форму оплати; вести підрахунок будь-яких податків і знижок. Крім того, споживач отримує захист своїх прав у разі придбання товару неналежної якості.

Детальніше...

Як отримати ВПО, а також особам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях допомогу по безробіттю

7 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 квітня 2022 року № 2220-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану» на період дії воєнного стану яким внесено зміни до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

         Нововведення у призначенні допомоги по безробіттю дещо спрощують процедуру отримання статусу безробітного та соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб, а також осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, або територіях де ведуться бойові дії. Згідно з даними змінами безробітний може отримувати допомогу, не відвідуючи центр зайнятості. Станом на сьогодні зробити це можливо за допомогою електронних сервісів Державної служби зайнятості України або мобільного додатка Порталу Дія.

Детальніше...

Вишиванка — духовна броня українців

Українська вишиванка – це спадок нашої нації… А нація – це сукупність багатьох українських родин, що проживають часом на різних територіях. Отже, вишита сорочка – це спадок роду, спадок кожної окремо взятої родини, що має особисте відчуття «національної ідентичності».  Цьогоріч 19 травня українці відзначили Всесвітній день Вишиванки – це свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. Історія народної вишиванки в Україні заглиблена коренями у сиву давнину.

Детальніше...

Що робити, якщо ваші документи втрачені?

Під час воєнного стану виникають непередбачувані обставини, за яких документи губляться чи забрати їх немає можливості. В умовах війни процедура відновлення посвідчень відрізняється.

 Як діяти в таких ситуаціях на території України та за її межами?

 Паспорт громадянина України чи закордонний паспорт.

У положенні передбаченому статтею 14-1 Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» зазначено, що паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка), та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, які сформовані у «Дії», мають таку ж юридичну силу, що й звичайні. Тому у разі втрати паспорта варто використовувати мобільний застосунок “Дія”.

Детальніше...

Соціальна допомога та виплати в умовах воєнного стану: на що можна розраховувати?

 Державна соціальна допомога виплачуватиметься протягом дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Під час воєнного стану не потрібно звертатись за її перепризначенням або підтвердженням права на її отримання.

 Положення постанови Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 214 «Про деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану» стосується наступних виплат:

 • допомоги малозабезпеченим сім’ям;

 • допомоги на дітей одиноким матерям;

 • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

 • допомоги на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність;

 • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;

 • тимчасової державної допомоги дітям, батьки, яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

 • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

 • тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

  Детальніше...

В умовах воєнного стану ми оперативно працюємо щоб забезпечувати життєдіяльність Надвірнянської громади та безпеку надвірнянців

ЖКГ

 1. Комунальні служби працюють в штатному режимі, здійснюється постачання води, електроенергії та газу. У межах можливостей працюють комунальні служби.

Громадський транспорт працює за розкладом (в умовах воєнного стану).

Місто  працює і  забезпечує роботу критичної інфраструктури.

Доводжу до вашого відома, що Надвірнянською міською радою спільно з відділом Національної поліції та територіальною обороною планується проведення перевірок підвальних приміщень на предмет їх доступності. У випадку виявлення закритих підвальних приміщень міською радою будуть вживатись заходи примусового порядку (зривання замків).

Також в громаді розміщені тематичні Борди подяки ЗСУ та про Божий захист у Надвірнянській громаді на рекламо-носіях.

Я обіцяв громаді, що всі Борди із нецензурною лексикою будуть заклеєні! Вони заклеєні, а деякі просто зірвані!

Наші захисники кажуть, не знають звідки, але у них є якісь незвичайні сили.

Так, сили є, бо з нами Господь, адже наш народ стає на коліна і молиться. Перемога буде зовсім скоро. Ми сильні разом! З нами Бог!

 

Територіальна оборона

 1. Сформовані добровольчі загони самооборони. Цілодобово здійснюється посилене патрулювання по всіх мікрорайонах громади: критичні об’єкти, вулиці, спальні райони міста. Наше завдання – захистити кожного жителя громади! Блок-пости збудовані, протитанкові їжаки готові, координація по гумінатарній допомозі налагоджена!

  Детальніше...

Довідку переселенця видають за новими правилами

Постановою уряду від 20.03.2022 № 332 затверджено новий порядок взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

 Внесеними змінами, зокрема, передбачено: розширення переліку осіб, які мають право на отримання так званої «довідки переселенця».

Відтак отримати такий документ зможуть також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які НЕ були зареєстровані («непрописані) у м. Києві або населених пунктах Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, однак фактично проживали / працювали там та були вимушені покинути своє місце проживання починаючи з 24.02.2022.

Детальніше...

Надвірняська ДПІ інформує: Застосування РРО/ПРРО: Порядок зберігання установами/підприємствами щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів) у електронній формі

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстраторами розрахункових операцій (РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або програмними РРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.

Суб’єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України.

Збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі здійснюється СГ у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.

Детальніше...