Важливі новини

Надвірнянське управління ГУ ДПС повідомляє: Платники податків Надвірнянщини сплатили більше 1 млрд. грн. податків і зборів

Впродовж 2019 року платники Надвірнянського району сплатили до бюджетів усіх рівнів 1012,1 млн. грн. Про це проінформував начальник Надвірнянського управління ГУ ДПС Василь Гнатюк.

Із загальної суми до держбюджету надійшло 680,8 млн.грн., до місцевого бюджету – понад 331 млн.грн. У порівнянні з 2018 роком цьогоріч надходження до місцевих скарбниць зросли на 51,3 млн.грн.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом року зібрано 302,4 млн. грн. Порівняно з 2018 роком надходження зросли на 38,4 млн. грн.

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Що слід знати про нову деклараційну кампанію – 2020

 

Що слід знати про нову деклараційну кампанію – 2020

З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація):

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Граничний термін подання декларації за звітний (податковий) 2019 рік – 30.04.2020.

Детальніше...

Кредит онлайн – чи насправді все так просто?

До відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги часто звертаються громадяни із даного питання після того як вже оформили кредит.

На перший погляд все просто: гарна грошова пропозиція, прості умови, підтвердили реєстрацію та швидко отримали кошти на картку. А чи знаєте ви, що не підписуючи власноруч паперовий варіант кредитного договору, ви його підписуєте онлайн за допомогою електронного підпису. Тобто, зайшовши на сайт онлайн-кредитування, створивши особистий кабінет, залишити свої персональні данні, підтвердивши їх за допомогою введення смс-коду, таким чином ви надаєте згоду на використання логіну та паролю особистого кабінету в якості аналога власноручного підпису. Ось це і є ваш електронний підпис. Таким чином, не будучи обізнаним з умовами кредитного договору, який пропонують «швидкі гроші» ви потрапляєте у пастку, не знаючи, що вже заборгували енну кількість коштів. 

Детальніше...

З 1 січня збільшено розмір аліментів на утримання неповнолітніх дітей

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2020 року у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму збільшено розмір аліментів.
Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 1779 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років - 2218 грн.
Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме:
-для дітей віком до 6 років - 889,5 грн;

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУДПС в Івано-Франківській області інформує: З січня 2020 року змінюються реквізити бюджетних рахунків з єдиного внеску

3 січня 2020 року Державною казначейською службою України вводяться в дію нові рахунки для зарахування надходжень з єдиного внеску. Реквізити рахунків змінено у зв’язку із запровадженням з 1 січня 2020 року нового Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями), та на виконання вимог постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні».

Детальніше...

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує: Пільги учасникам АТО та/або ООС щодо сплати податків та зборів

Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформує:  Пільги учасникам АТО та/або ООС щодо сплати податків та зборів

Для забезпечення соціального захисту та допомоги учасникам бойових дій, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції та/або операції Об’єднаних сил (ООС), вітчизняним законодавством передбачено ряд пільг, в тому числі щодо сплати податків і зборів.

Щорічна разова грошова допомога

Відповідно до підпункту «з» пункту 165.1.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), від оподаткування звільняється сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Така щорічна грошова допомога за законом виплачується як учасникам бойових дій, так і інвалідам війни до 5 травня (або 30 вересня, якщо особа не отримала таку допомогу до 5 травня). Розмір грошової допомоги встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України.

Детальніше...

Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю

Кому надається допомога

Допомога по безробіттю надається особам, визнаним у встановленому порядку безробітними.
Безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.                         .

Куди звертатися за допомогою

Детальніше...

Прогул як підстава розірвання трудового договору

Прогул як підстава розірвання трудового договору

Розірвання трудового договору у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин передбачено п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП

Що необхідно враховувати при звільненні працівника за прогул ?

Фіксація відсутності працівника на роботі

– факт відсутності працівника на роботі має бути зафіксовано (наприклад, доповідною запискою одного з працівників, де має бути вказано про те, що працівник відсутній на робочому місці та на підприємстві);

Детальніше...

Євген Настенко – у найближчий час треба розробити відповідне положення про зонування міста Яремча

Про цивілізовані підходи,  щодо облаштування центральної частини міста та зонування території  Яремча своїми міркування з  журналістом газети «Життя Прикарпаття» поділився член Яремчанського міськвиконкому Євген Настенко.

«Місто Яремче є одним з туристичних центрів України, тож комфорт і зручність для туристів та місцевих мешканців повинен бути одним з першочергових питань у порядку денному роботи яремчанської влади.  Враховуючи факт, що в місті Яремче не має належно облаштованих місць для паркування автомобілів та інших зон для комфортного і безпечного перебування громадян в центральній частині міста Яремча, треба впровадити досвід,  який успішно діє в інших містах: Камянець-Подільську, Луцьку, Львові. У цих містах застосовано принципи зонування територій  населених пунктів. Головною метою застосування таких підходів є :

Детальніше...

36 сесія Надвірнянської міської ради

3 жовтня, відбулось засідання чергової 36 сесії міської ради під головуванням в.о. міського голови Тараса Пекарського, під час якого обговорили важливі питання, що стосуються життєзабезпечення міста. Секретарем засідання 36  сесії було обрано депутата міської ради Ірину Кащенко.

Тарас Пекарський розпочав сесію з вшанування пам’яті почесного громадянина міста Надвірна Володимира Луціва, героїв російсько-української війни та всіх Героїв України, які віддали своє життя в боротьбі за свободу та незалежність України.

Детальніше...