Важливі новини

Чи мають право батьки-переселенці оформити допомогу на проживання на новонароджену дитину?

Громадяни України, які перемістилися після 24 лютого 2022 року із населеного пункту, який включений до переліку громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій, мають право оформити аналогічну довідку своїй новонародженій дитині та подати на неї заяву про виплату допомоги на проживання ВПО.

Як зазначається згідно з постановою Кабміну від 20.03.2022 № 332 допомога на проживання ВПО з травня 2022 року надається переселенцям, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи ТА:

 1. з 24 лютого 2022 року перемістилися із Криму або громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), АБО мають зруйноване або непридатне для проживання житло внаслідок пошкодження та при цьому:

  Детальніше...

Студенти окремих категорій будуть переведенні на місця державного замовлення. Кого це стосується?

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив рішення про Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані на навчання до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб.

Даний Порядок поширюється на заклади фахової передвищої та вищої освіти державної та приватної форм власності, які здійснюють підготовку здобувачів освіти за державним замовленням.

До цієї категорії належать:

Детальніше...

З 1 жовтня діє оновлений порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО

Уряд вкотре оновив підходи щодо надання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Так, з 1 жовтня згідно з постановою Кабміну від 30.09.2022 № 1094 запроваджено одразу декілька важливих змін:

Вдвічі збільшено суму компенсації на час опалювального сезону. Компенсація особам, які безоплатно розміщуватимуть у себе ВПО у період з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року, збільшена до 30 грн. на день за кожного переселенця. Відтак за повний місяць проживання однієї внутрішньо переміщеної особи держава відшкодує  900 грн замість 450 грн.

Детальніше...

Як змінилися державні виплати з 01 жовтня

З 1 жовтня відбулося одразу декілька важливих змін, пов’язаних із державними та іншими виплатами.

 1. Зросла мінімальна заробітна плата

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 жовтня 2022 року мінімальна заробітна плата в країні становитиме:

 • у місячному розмірі – 6700 грн замість 6500 грн;

 • у погодинному розмірі – 40,46 грн замість 39,26 грн.

 1. З’явилися додаткові пенсійні гарантії

  Детальніше...

Чи можуть під час воєнного стану арештувати кошти на банківському рахунку

Згідно зі ст. 56 Закону України “Про виконавче провадження” арешт майна (коштів) застосовується для забезпечення реального виконання рішення та накладається у розмірі суми боргу з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

Разом із тим в умовах воєнного стану:

 1. забороняється відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень на території адміністративно-територіальних одиниць, які тимчасово окуповані внаслідок військової агресії рф, у період такої окупації;
 2. припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни росії);

  Детальніше...

Російську літературу – на макулатуру: як на Буковині проводять дерусифікацію бібліотек

В рамках акції «Дерусифікуй свою бібліотеку» 710 кг російської літератури було здано на макулатуру. Водночас 305 видань українською та англійською мовами було зібрано і передано Драчинецькій сільській бібліотеці.

На початку липня волонтери Гончаренко центру у Чернівцях запровадили акцію «Дерусифікуй свою бібліотеку», яка пройшла під девізом «російську літературу – на макулатуру!». В рамках акції усі охочі могли принести до офісу освітньо-культурного простору російські книжки. Під час акції було зібрано та здано 710 кг макулатури, а за виручені кошти куплено 19 нових українських книг. До акції долучились Дитяче арт–видавництво "Чорні вівці" та Видавництво 21, які подарували 71 книгу, а також небайдужі жителі Чернівців. Загалом у Драчинецьку сільську бібліотеку передано 305 видань: 205 книг і 100 різних часописів, журналів та альманахів українською та англійською мовами.

Детальніше...

Як отримати пенсійне посвідчення?

Пенсійне посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. Рішення про видачу пенсійного посвідчення приймають територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі заяви громадянина.

Розглянемо із Вами 3 кроки отримання посвідчення.

Крок 1. Звернутись до Пенсійного фонду України:

Offline: до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України (за принципом екстериторіальності – незалежно від місця перебування на обліку як одержувача пенсії);

Online:

Детальніше...

Відрахування аліментів на дитину за ініціативою платника

Хоча аліменти зазвичай і призначаються за рішенням суду в частці від доходу матері або батька дитини та (або) у твердій грошовій сумі, сплачувати їх можна і цілком добровільно – за домовленістю батьків. Відповідно до статті 187 Сімейного кодексу України один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Такий підхід дозволяє уникнути судової тяганини та зекономити кошти на судових та виконавчих витратах.

Детальніше...

Що дасть Україні статус кандидата до вступу в Євросоюз

Історія євроінтеграційного руху в Україні драматична, й поворотні моменти у новітній історії нашої держави нерозривно пов’язані з боротьбою народу за європейське майбутнє. Варто згадати хоча б Революцію Гідності, яка почалася з відмови Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.  Прагнення більшості українського суспільства стати частиною Євросоюзу кардинально змінило зовнішньополітичний курс країни, викликавши  хвилю обурення у суспільстві і протестні акції  переросли у  Євромайданан. Після 2014 року Україна та Європейський Союз, схваливши Угоду про асоціацію, не поспішали з наступними кроками. У Брюсселя та Києва з’явилося надто багато нових викликів. ЄС пережив міграційну кризу, Брекзіт, пандемію коронавірусу. Україна зіткнулася з анексією Криму, почалася війна з росією, паралельно київська влада постала перед необхідністю складних економічних та політичних реформ. На цьому тлі розмови про членство в Євросоюзі звучали дедалі рідше. Ситуацію змінив лютий 2022 року. Масштабна війна, яку росія почала проти України, знову поставила руба питання про те, до якого ж альянсу належить Україна? Де її майбутнє? Відповідь виявилася очевидною. 28 лютого українська влада подала  заявку на членство України в Європейському Союзі. 1 березня Європейський парламент переважною більшістю голосів затвердив резолюцію, яка рекомендує державам членам ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ. Під час неформального саміту Євросоюзу у Версалі  11 березня лідери країн членів погодилися з тим, що Україна є частиною європейської родини, однак питання стосовно статусу кандидата, на їхню думку, має спочатку опрацювати Європейська комісія.

Детальніше...

Надвірнянська ДПІ повідомляє: Що необхідно знати про застосування РРО на період дії воєнного стану

Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, штрафні санкції за відсутність реєстраторів розрахункових операцій у суб’єктів господарювання, які зобов’язані їх використовувати, не застосовуються. Виняток – реалізація підакцизних товарів, під час продажу яких РРО має використовуватися обов’язково.

Проте, нагадуємо, що РРО та ПРРО мають чимало переваг при їх використанні. Зокрема, використання РРО забезпечує можливість: підключення до вагів; формування звітності за будь-який період; сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних; фіксувати дату, час та деталі розрахункової операції; фіксувати форму оплати; вести підрахунок будь-яких податків і знижок. Крім того, споживач отримує захист своїх прав у разі придбання товару неналежної якості.

Детальніше...