Важливі новини

Як перевірити себе в списках виборців

Як перевірити себе в списках виборців

Прогрес повільною, але впевненою ходою проникає в усі сфери нашого життя. Дістався й сюди. Щоб перевірити своє ім'я у виборчих списках, не потрібно нікуди ходити. Не потрібно навіть телефонувати і з кимось розмовляти (приємний бонус для інтровертів).

Що необхідно зробити:

В яких випадках сім’ї може бути відмовлено в матеріальній допомозі

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у 2019 році фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. Але є і винятки, де  у призначенні соціальної допомоги по малозабезпеченості може бути відмовлено, якщо:

  1. працездатні члени малозабезпеченої родини не працюють, не служать, не навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації протягом 3 місяців до звернення за допомогою.

    Детальніше...

Обговорено проблемні питання Яремчанщини

За ініціативи ГО «Інститут розвитку Яремчанського краю» на базі готельного комплексу «Карпатські зорі» відбувся круглий стіл на тему: «Стан та перспективи розвитку Яремчанщини на 2019-2021 роки». Участь у його роботі  взяли депутати Яремчанської міської ради, перший заступник Яремчанського міського голови Тарас Клим’юк, селищний голова Микуличина, сільські голови Ворохти, Татарова,Яблуниці, керівники установ та підприємств, представники бізнесу, громадські активісти.

Детальніше...

Сесія Надвірнянської міської ради

21 грудня, відбулось засідання двадцять дев’ятої сесії міської ради під головуванням міського голови Зіновія Андрійовича, під час якого затвердили Генеральний план м.Надвірна, прийняли бюджет міста на 2019 рік, Програму соціально-економічного розвитку м.Надвірна на 2019 рік, ряд цільових програм та обговорили важливі питання, що стосуються життєзабезпечення міста, земельних відносин тощо.

Міський голова розпочав засідання з вшанування пам’яті Героїв України, які віддали своє життя в боротьбі за свободу та незалежність України та оголосив хвилину мовчання за всіма загиблими  героями України.

Впродовж пленарного засідання було розглянуто 67 питань.

Детальніше...

Надвірнянській міській раді вручено диплом переможця ІХ обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

 

5 грудня, напередодні Дня місцевого самоврядування в залі засідань Івано-Франківської обласної ради відбулись заходи за участі керівництва Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської ОДА, міських, селищних, сільських голів області, голів ОТГ, депутатів, представників засобів масової інформації.

Урочистості розпочались з привітального слова голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича та голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука. Кращих представників місцевого самоврядування нагороджено подяками та грамотами. Зокрема, грамоту вручили і Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу за сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, високий професіоналізм, вагомий внесок в соціально-економічний та культурний розвиток громад області та з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування.

Детальніше...

Відкритий лист Президенту України: НСЖУ й видавці вимагають звільнити гендиректора Укрпошти

Національна спілка журналістів України, профільні медіа-об’єднання Українська асоціація медіа бізнесу і Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» та редакції українських газет і журналів звертаються до Президента України з вимогою звільнити керівника ПАТ «Укрпошта» Ігоря Смілянського.

Серед редакцій національних і місцевих газет, які першими підтримали публічну вимогу звільнити Ігоря Смілянського: «Голос України», «Сегодня», «Сільські вісті», «Факты и комментарии», «Вечерняя Одесса», «Эхо» (Житомир), «Селянська газета» (Харків), «Подільські вісті» (Хмельницький), «Приазовский рабочий» (Маріуполь), «Черкаський край», «Діалог» (Кропивницький).

Детальніше...

Відбулась сесія Надвірнянської міської ради

29 листопада, відбулось засідання 28 сесії міської ради під головуванням міського голови Зіновія Андрійовича, під час якого обговорили важливі питання, що стосуються життєзабезпечення міста, земельних відносин тощо.

 Розпочинаючи засідання, міський голова згадав про події листопада 2013 року, коли сотні тисяч українців  масово вийшли на головну площу країни, щоб відстояти свої права. Також у ці листопадові дні минають 97-мі роковини подій біля селища Базар, що на  Житомирщині, коли більшовиками було розстріляно 359  вояків похідної групи Армії УНР. Згадав міський голова і ще одну з найтрагічніших сторінок в історії українського народу – Голодомор, який прокотився трьома потужними хвилями на українських землях, забравши мільйони життів українців. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять Героя російсько-української війни, бійця добровольчої чоти «Карпатська Січ» Василя Книшука, а також жертв подій біля селища Базар; всіх, хто боровся за честь, правду і гідність та віддали своє життя за українську державу, всіх невинно убієнних, які загинули голодною смертю, тих, хто став жертвою політичних репресій тоталітарного режиму. Також міський голова відзначив те, що вже протягом 2-х тижнів в місті завдяки спільним зусиллям Надвірнянських РДА, районної та міської рад, районним та міським депутатам функціонує модульна котельня, яка подає тепло в ЗОШ №1,2, РЦДТНПВМ.

Детальніше...

Нові можливості для ОТГ щодо збільшення надходжень від використання землі

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні звертають увагу органів місцевого самоврядування, що з 2019 року розширюються їх можливості щодо управління земельними ресурсами.
Питання використання земель завжди мали особливу актуальність, оскільки цей ресурс є одним із найцінніших. Експерти зазначають, що незважаючи на спроби максимально врегулювати питання використання землі в Україні, на сьогодні у цій сфері ще існують певні неузгодженості.

Одним із прогресивних законів, що сприяє формуванню ефективного механізму використання земель, розширенню повноважень органів місцевого самоврядування у сфері управління земельними ресурсами та, як наслідок, збільшенню надходжень до місцевих бюджетів, можна вважати прийнятий 10 липня 2018 року за № 2498 Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року, однак уже зараз варто з ним детально ознайомитися для подальшої практичної реалізації його положень.

Детальніше...

Президент стверджує, що виконав конституційний обов'язок

В Україні Рада розглядає законопроект про запровадження воєнного стану. Текстовий онлайн Рада розглядає законопроект про запровадження воєнного стану. Текстовий онлайн запроваджено воєнний стан із 28 листопада цього року.

"Як президент і Верховний Головнокомандувач ЗСУ я виконав свій конституційний обов'язок і кілька годин тому своїм указом запровадив воєнний стан на всій території України з 9:00 28 листопада", - наголосив він у телевізійному зверненні.

Воєнний стан діятиме 30 діб. "Я буду пропонувати парламенту запровадити воєнний стан на 30 діб. Для чого? Щоб воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Щоб ні в кого з тих, хто про свою партію чи свій політичний інтерес печеться більше, ніж про націю, зараз не залишилось жодної підстави для брудних політичних спекуляцій чи інсинуацій. Воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться у середині грудня. Саме на початку грудня я внесу проект рішення парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися відповідно до Конституції 31 березня 2019 року. Крапка", - додав глава держави.

Детальніше...

Події у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

 25 листопада три українські військові кораблі направлялися з Одеси до Маріуполя. Їх попередження про перетин Керченської протоки російські прикордонники начебто не отримали.

Росіяни розцінили це як перетин кордону. Кораблі ВМС РФ спробували заблокувати українців, один з кораблів протаранили.

Росія закрила Керченcьку протоку для проходу будь-яких кораблів. В небо підняли вертольоти та штурмовики.

Ввечері стало відомо про затримання ФСБ трьох українських кораблів. Затримування супроводжувалося вогнем. Поранені шестеро українців, двоє з них – у тяжкому стані.

Президент призначив засідання воєнного кабінету та РНБО. Головне питання екстреного засідання – можливість введення воєнного стану.

Детальніше...