Підвищення тарифів ЖКГ обійдеться українській родині у 1700 грн

У 2011 році середні витрати кожної української сім'ї на комунальні послуги зростуть на 1700 гривень. До такого висновку дійшли у Національному форумі профспілок України.


Ці розрахунки були зроблені на підставі офіційної інформації про плани уряду щодо підвищення тарифів на тепло на 35% з 1 січня, на 50% на газ з 1 квітня, на електроенергію - на 100% із квітня і на 39% з 1 серпня.

При цьому, як стверджує голова форуму Мирослав Якибчук, підвищення соціальних виплат в бюджеті поточного року фактично заморожено, а перспектив зростання зарплат та кількості робочих місць в Україні в профспілках також не бачать. Таким чином українці будуть витрачати тільки на комуналку більш швидкими темпами, ніж зростатимуть їхні доходи.

Якибчук також зауважив, що малозабезпеченим українцям не варто розраховувати і на механізм комунальних субсидій, який в уряді називають компенсаційним способом при підвищенні тарифів, оскільки, за даними профспілок, дозвіл на житлові субсидії отримує лише третина від тих, хто за ними звернеться. Згідно з результатами опитування Інституту Горшеніна, більше половини громадян України (56,3%) відчувають труднощі з оплатою послуг ЖКГ. При цьому ще восени в уряді заявили, що підвищення якості комунальних послуг не буде, оскільки на це немає грошей, повідомляє ТСН.

 Share