Ексклюзивне інтерв’ю з Олександром Кушликом

Бюджет, надходження, витрати, функціонування ради —  в інтерв’ю голови бюджетної комісії Надвірнянської районної ради Олександра Кушлика

Голова постійної депутатської комісії Надвірнянської районної ради  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадами, комунальної власності транспорту та регуляторної політики  , голова фракції «Слуга народу» Олександр Кушлик, помічник-консультант народного депутата Василя Вірастюка  в ексклюзивному інтерв`ю газеті «Життя Прикарпаття» розповів про формування районного бюджету , надходження, витрати, функціонування ради та діяльність новообраного народного депутата у 87 виборчому окрузі.

-      Пане Олександре розкажіть коротко про себе та вашу представницьку місію в Надвірнянщині ?

         Я народився в Івано-Франківську, після завершення навчання у школі вступив в Івано-Франківське медичне училище, далі був призваний на службу в армію. Після служби в Збройних Силах України працював у медичному університеті. Згодом здобув економічну освіту в Прикарпатському університеті імені В.Стефаника. Так, що за фахом медик та економіст. А, що стосується вашого запитання про Надвірнянщину то у 2020 році за поданням Івано-Франківської обласної партійної організації « Слуга народу» був обраний депутатом Надвірнянської районної ради . В раді я очолюю фракцію « Слуга народу» та обраний головою постійної депутатської комісії Надвірнянської районної ради  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадами, комунальної власності транспорту та регуляторної політики. У 2021 році після довиборів народного депутата у 87 виборчому окрузі, призначений помічником-консультантом народного депутата Василя Вірастюка .

 

-      Як ви оцінюєте потенціал цьогорічного бюджету Надвірнянської районної ради?  

Скажу вам відверто, що після впровадження реформи децентралізації повноваження та фінансові можливості перейшли до новоутворених територіальних громад. У районних рад залишились більше представницькі функції, надходження до районного бюджету мінімальні. В минулому році попри ухвалений скромний бюджет Надвірнянська районна рада мала залишкові кошти з 2019 року, і це дало змогу виконувати віднесені до повноважень районної ради функції . У 2022 році ми отримали субвенцію з державного бюджету в сумі 1млн. 297 тис.  гривень, а загальний бюджет району становить 2 млн. 131 тис. Це кошти надзвичайно скромні, щоб забезпечити нормальне функціонування районної ради.

 

-       Тоді виникає запитання на які витрати направлені будуть кошти  бюджету районної ради у 2022 ? 

        В першу чергу, та у відповідності до чинного Законодавства України фінансування буде направлене на захищені статті, а це заробітні плати апарату районної ради та комунальної сфери яка належить до відання нашої районної ради. Безперечно районна рада залучатиме кошти з інших джерел в межах передбачених нормативно-правових актів Законодавства України. Ці кошти будуть направлені на підтримку соціально-економічного розвитку Надвірнянського району та вирішення нагальних питань.

-      Розкажіть про складпостійної депутатської комісії Надвірнянської районної ради  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадами, комунальної власності транспорту та регуляторної політики   ?

Під час формування складу членів постійної депутатської комісії Надвірнянської районної ради  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадами, комунальної власності транспорту та регуляторної політики, ми дотримувались принципу рівного представництва усіх політичних сил, які представлені у Надвірнянській районній раді. Це був найголовніший критерій за яким була створена комісія. Друга і не менш важлива вимога, це фаховий досвід членів комісії. Всі ці критерії витримано, у нас є досвідчений склад комісії.

 

-      Журналістську спільноту Надвірнянщини турбує питання, щодо виділення достатніх коштів на підтримку роботи ТРК «Надвірна» співзасновником якої є районна рада ?

Надвірнянська районна рада є співзасновником телерадіокомпанії    « Надвірна». В минулому році було здійснено фінансування цієї структури в сумі 350 тисяч гривень, при тому що бюджет районної ради був дуже обмежений в коштах. В цьому році ситуація з бюджетом не краща. Наша комісія буде шукати можливості, щоб фінансово підтримати телерадіокомпанію. Слід пам’ятати , що ТРК «Надвірна» є комунальним підприємством і відповідно до свого статуту має право укладати договори з територіальними громадами нашого району для висвітлення їх діяльності. Також може отримувати прибутки надаючи свої послуги іншим суб’єктам господарювання. Цими можливостями слід користуватися. Знаю, що депутати районної ради, члени нашої комісії готові всебічно сприяти цьому.

 

-      Одна з громадських організацій залучила кошти ЄС на  проєкт щодо відновлення так званого «Пнівського замку», чому немає співпраці з районною радою, все схоже на протистояння ?

Я не вважаю, що з даного питання є якийсь конфлікт. Швидше має місце відсутність вичерпної інформації з цього питання. Пнівський замок знаходиться на території Надвірнянського району і власником замку є Надвірнянська районна рада. Тому зрозуміло, що районна рада має бути поінформована про суть реалізації цього проєкту. Треба сідати за круглий стіл, вести діалог та знаходити консенсус.

Пане Олександре, давайте поговоримо про вашу роботу,як помічника-консультанта народного депутата Василя Вірастюка . Чим займаєтесь ?

-      На даний момент часу у місті Надвірна працює громадська приймальня народного депутата Василя Вірастюка. Округ територіально великий . До складу округу входять Надвірнянський район, частини Богородчанського тепер Івано-Франківського району (окрім сіл СаджаваКосмачКричка та всього що на південний захід від них), Коломийського (Отинійська селищна радаСтрупківськаУгорницькаВиноградська та Воронівська сільські ради). Проблеми,  які потрібно вирішувати різнопланові та відносяться до різних сфер, від побутового характеру до глобальних питань, а це : дороги, медицина, освіта, культура, спорт, охорона навколишнього середовища, інфраструктура. Тому поставили собі за мету вивчити гостроту питань у цих сферах та сприяти максимальному їх вирішенню. Є питання,  які накопичувались протягом багатьох років, як наприклад будівництво школи в селі Чорний Потік, яке в цьому році буде завершено. Я вважаю, що за пів року з моменту приведення до присяги народного депутата Василя Вірастюка вже багато зроблено і в тому числі залучені значні кошти для розвитку та фінансової підтримки територіальних громад. В основі нашої роботи стоїть принцип іти до людей, помагати всім незважаючи на політичні вподобання.

З якими питаннями в громадську приймальню звертаються громадяни ?

Спектр звернень дуже широкий. Найчастіше звернення стосуються ремонту доріг місцевого значення, фінансової допомоги, інфраструктури, а ще спорудження спортивних та дитячих майданчиків, ремонти громадських об’єктів та берегоукріплення.

 

Що на даний час вдалося реалізувати  завдяки  роботі  народного депутата Василя Вірастюка  ?

 

У 2021 році за сприяння народного депутата Василя Вірастюка  було виділено субвенції  з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку  окремих територій направлено на:

Надвірнянську територіальну громаду:

 • ·        відновлення берегоукріплення на р.Стримба вздовж вул.Шевченка ( в районі пішохідного мостового переходу) в с.Лісна Тарновиця Надвірнянського району Івано-Франківської області, пошкодженого внаслідок стихії 12-24 червня 2020р. – 401 тис. грн.
 • ·        Відновлення берегоукріплення на р. Стримба в межах  вул. Довбуша в с. Лісна Тарновиця Надвірнянського району Івано-Франківської області, пошкодженого внаслідок стихії 12-24 червня 2020 р. – 596 тис. 769 грн.
 • Відновлення берегоукріплення на р. Стримба вздовж вул. Гонти  в с. Стримба Надвірнянського району Івано-Франківської області, пошкодженого внаслідок стихії 12-24 червня 2020 р. – 628 тис. 84 грн.
 • Придбання наркозно-дихального апарата для КНП “Надвірнянська ЦРЛ” м. Надвірна, вул. Грушевського 12 – 615 тис. грн.
 • Придбання лампи операційної для КНП “Надвірнянська ЦРЛ” м. Надвірна, вул. Грушевского12  -  197 тис. 290 грн.

 

      Пасічнянську територіальну громаду:

 • ·        Відновлення берегоукріплення лівого берега р.Бистриця Надвірнянська уч. Центр в с. Максимець Зеленської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області, пошкодженого внаслідок стихії 12-24 червня 2020 р. – 2 млн. 384 тис. грн.
 • ·        Будівництво клубу з приміщеннями сільської ради по вул. Софії Галечко в селі Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області ДСТУ БД 1.1-1.2013 – 2 млн. грн.

Богородчанську територіальну громаду:

 • Нове будівництво каналізаційних мереж та очисних споруд Заберезької гімназії ім. професора Л.Семковича Богородчанської селищної ради – 971 тис. 610 грн.
 • Капітальний ремонт системи холодного водопостачання Богородчаснького ліцею №2 Богородчаснької селищної ради (вул. Я.Мудрого,14 смт. Богородчани Івано-Франківської області – 709 тис. 248 грн.

Старобогородчанську територіальну громаду:

 • Нове будівництво каналізаційної мережі та каналізаційних очисних споруд ліцею та ЗДО ясла-садок Джерельце в с. Старі Богородчани Старобогородчанської сільської ради Івано-Франківської області – 2млн. 200 тис. грн.

 

 

 Ланчинську територіальну громаду:

 • ·        Відновлення берегоукріплення потічка Урюк біля господарства І.Цимбала в селиші Ланчин Ланчинської селищної ради Надвірнянського району Івано-Франоківської області, пошкодженого внаслідок стихії 12-24 червня 2020 р.(капітальний ремонт) - 2 млн.100 тис. грн.

 

Отинійську територіальну громаду:

 • ·        Коригування робочого проекту «Школа на 280 учнівських місць в с. Угорники Коломийського району Івано-Франківської області» - 350 тис. грн.

 

Ворохтянську територіальну громаду:

 • ·        Капітальний ремонт даху із заміною покриття Татарівського центру культури, дозвілля, молоді та спорту за адресою: вул.Незалежності, 37, с.Татарів Івано-Франківської області – 1млн. 430 тис. грн.

 

Переріслянську територіальну громаду:

 • ·        Переріслянській громаді виділено кошти 200 тис. грн. на реконструкцію спортивного майданчика, 300 тис. грн. на ремонт будинку культури, 1млн.390 тис. грн. на придбання спецтехніки.

 

Також було проведено будівництво доріг, а саме:

 • ·        Делятинській громаді виділено 5млн. 719 тис. 434 грн. на капітальний ремонт автомобільного покриття до військового містечка. – довжина 1км 470м, шириною 4,5м і товщиною 5см, а також було укріплення узбіч щебенево-піщаною сумішшю
 • ·        Капітальний ремонт 4200м автомобільної дороги загального користування місцевого значення Богородчани-Підгір’я.
 • ·        Проведений капітальний ремонт автомобільної дороги Надвірна-Ланчин, (сполучення між с.Красна і м.Надвірна) – 4км

 

Вже в новому 2022 році Василю Вірастюку вдалося включити до попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за кошти ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку), 2 довгобудови - дві школи з 87 округу, а саме:

-      добудова з реконструкцією школи на 480 місць в с.Битків Пасічнянської ТГ

-      реконструкція ЗОШ I—III ступенів, з будівництвом корпусу на 14 класів, котельної та адміністративних приміщень в с.Чорний потік, Делятинської ТГ.

 

   Є ще багато напрацювань, які на даний час в процесі розробки. Ми плануємо про діяльність народного депутата Василя Вірастюка детально відобразити у звіті, який буде оприлюднений виборцям 87 округу в травні 2022 року.

 

  Дякуємо пане Олександре  за розмову, бажаємо вам успіхів, не втрачати запалу та реалізувати все задумане !

Спілкувався

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ,

член Львівської обласної організації НСЖУ

 

 

Share