Депутат минулих скликань Яремчанської міської ради Василь Тоненький : « продаж земель – це маніпуляція та земельно-фінансова афера…»

   Нещодавно у місті Яремче Надвірнянського району відбулись громадські слухання щодо схвалення  продажу земельних ділянок комунальної власності , які знаходяться на території Яремчанської ТГ. Але на громадських слуханнях йшлося тільки про одну єдину ділянку , яка розташована  поруч з водоспадом «Пробій»,  і є в користуванні комерційної структури «Черемшина». Варто зазначити, що орендна плата за землю для користувачів цієї структури від однієї торгової локації становить в районі ста гривень, що є надзвичайно мізерною в порівнянні із сплатою оренди  подібними за профілем  діяльності комерційними суб’єктами в Івано-Франківській області. Це один цікавий факт полягає в тому, що одним з очільників комерційної структури «Черемшина» - є депутатка Яремчанської міської ради Віра Галайко.

Вона  наполягає на продажі земельної ділянки не кожному з власників торгових павільйонів чи інших комерційних споруд, а очолюваній нею структурі «Черемшина». Слід розуміти, що у випадку приватизації земельних ділянок окремо кожним з власників комерційних об’єктів, кожен з підприємців отримає право власності на земельну ділянку на якій знаходиться його об’єкт нерухомості і буде мати змогу вільно та на свій розсуд  без різного роду погоджень з керівництвом «Черемшини» розпоряджатись майном та землею. Якщо піти шляхом приватизації земельних ділянок виключно для  комерційної структури «Черемшина» , то підприємці, які мають нерухоме майно на даній території будуть суттєво обмежені  у своїх можливостях розпоряджатися земельними ділянками на яких знаходяться їх  комерційні споруди.

  У заході взяли участь більше двохсот осіб , представники ЗМІ та місцева влада. На громадських слуханнях виступи депутати Яремчанської міської ради Оксана Торованин та Віри Галайко, які озвучили абсолютно різні підходи до вирішення цього питання. Також до присутніх звернулись :  Яремчанський міський голова Андрій Мироняк, заступник міського голови Роман Якубовський, а також жителі міста Яремче:  Юрій Гринюк , який подався в історичний екскурс та пригадав кому ці землі належили приблизно сто років тому на зад, щоправда не уточнив на яких юридичних підставах,  та мешканець мікрорайону Дора , депутат  кількох попередніх скликань Яремчанської міської ради Василь Тоненький, який назвав спробу відчуження земель де знаходиться сувенірний ринок комерційної структури «Черемшина» біля водоспаду «Пробій» -  маніпуляцією та земельно-фінансовою аферою. Також колишній депутат висловив сумній щодо чистих та добрих намірів депутатки Віри Галайко і закликав Яремчанську владу не поспішати з рішенням щодо продажу землі, а натомість збільшити орендну плату , ставка якої не переглядалась ще з 2013 року, і на його думку є на даний час мізерною. Враховуючи, що захід проходив о 10 годині в будній день тижня, то було добре помітно, що залі зібралися в більшості зацікавлені особи у відчужені даної ділянки та прихильники  реалізації задуму депутатки Яремчанської міської ради Віри Галайко, тому учасники слухань переважною більшістю голосів проголосували за продаж земельної ділянки в історичному куточку Яремча.

Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ,

член Львівської обласної організації НСЖУ

Share