Ноняк Михайло. 87 виборчий округ. Передвиборча програма

Багато, хто впевнений, що «передвиборча програма» – документ, який майже ніхто не читає, через те, що там багато красивих обіцянок, зазвичай, відірваних від реальності. І справді, в багатьох кандидатів це – просто перелік загальних фраз про існуючі проблеми.

Моя програма – це програма, що написана жителями округу.

Це відображення актуальних проблем та реальні історії людей, що живуть у нашому регіоні. Саме заради них я йду на вибори та буду захищати їх інтереси на державному рівні.

Перед створенням документу ми провели велику роботу – багато спілкувалися з людьми, провели дослідження соціальних мереж, вивчили успішно реалізовані програми розвитку інших регіонів світу. Моя програма – це конкретний план дій, який я маю намір реалізувати з моєю командою, за підтримки небайдужих мешканців нашого регіону.

 

Тільки об’єднавшись, ми можемо побудувати злагоджену роботу: ініціювати та реалізувати проекти, головним напрямком яких є розвиток нашого краю, інфраструктури громад, покращення побутових умов для мешканців всіх населених пунктів.

Громадам потрібен свій!

З повагою, ваш кандидат,

НОНЯК Михайло

 

 

 

Головні Принципи Моєї Політичної Діяльності

Відкритість

Для якісної роботи депутату Верховної Ради необхідно знаходитись у постійному контакті з мешканцями регіону, знати про актуальні проблеми, вирішувати їх та аналізувати результати своєї діяльності тому, повна відкритість – найважливіше.

Відповідальність

Взяті на себе зобов’язання трансформуватиму в законопроекти, програми, заходи та реальні дії, здатні змінити ваше життя на краще.

 

 

Інноваційність

Світ довкола постійно змінюється. Рішенням, які приймались декілька років тому, сьогодні може бракувати ефективності. Важливо оцінювати ситуацію, враховуючи сучасні тенденції, брати за приклад успішні стратегії розвитку, регіонів за кордоном. Впровадження інновацій дасть шанс регіону на нове дихання.

Звітність

Постійна звітність за результати своєї роботи перед виборцями щодо даних обіцянок, є першочерговою в роботі народного обранця. Беззастережно дотримуватимусь цього принципу.

Людям — Добробут, Затишок та Безпека

Економіка

Проблеми

Низький рівень офіційної зайнятості, нестача робочих місць в сільській та гірській місцевостях.

Вирішення

 • Підтримка підприємництва через податкові канікули для представників бізнесу, що постраждали через карантин.
 • Доступне кредитування для малого та середнього бізнесу за низькими європейськими ставками для стимулювання регіональної економіки.
 • Залучення закордонних інвестицій та створення нових підприємств з робочими місцями.
 • Популяризація брендів харчових продуктів місцевого виробництва, як екологічно чистої продукції для внутрішнього ринку та експорту.

 

Медицина

Проблеми

Застаріла система охорони здоров'я, нестача кваліфікованого персоналу, низька якість медичних послуг в регіоні. Високий рівень смертності.

Вирішення

 • Покращення матеріально-технічного та соціального забезпечення медичних працівників та медзакладів.
 • Розробка доступних форм медичного страхування для всіх верств населення.
 • Залучення ресурсів державного бюджету для відкриття нових пакетів медичних послуг.
 • Сприяння в організації відкриття соціальних аптек з ліками за доступними цінами.
 • Підтримка в створенні державного фонду допомоги онкохворим дітям та дітям з особливими потребами.
 • Соціальний захист та належне забезпечення медичних працівників, що протидіють пандемії COVID19.
 • Забезпечення широкого доступу для населення до якісної вакцини від COVID19.

Освіта та культура

Проблеми

Низька якість освіти, відсутність реальних дій по збереженню та примноженню народних традицій регіону.

Вирішення

Реальне, а не популістське підвищення матеріального та соціального забезпечення педагогів.

Покращення фінансової підтримки студентів з малозабезпечених сімей, сиріт, дітей ветеранів АТО.

Розвиток освіти, перегляд освітніх програм у відповідності із запитами ринку праці. Залучення освітніх стартапів.

Забезпечення закладів освіти сучасним технічним обладнанням. Впровадження сучасних програм дистанційного навчання. Будівництво та відновлення недобудованих шкіл, дитячих садків.

Відновлення системи культурно-просвітницької діяльності в кожному населеному пункті.

Підтримка культурних спільнот, народних колективів, ансамблів та інших організацій, які популяризують самобутню культуру краю.

 

 

 

Інфраструктура

Проблеми

Критичний рівень стану дорожнього покриття. Біля 90% доріг місцевого значення потребують ремонту.

Висока ступінь зносу об'єктів інженерної інфраструктури, житлового сектору.

Численні аварійні ситуації та природні катаклізми. Різке збільшення навантаженості через притік транзитного туристичного потоку.

Вирішення

 • Будівництво, реконструкція та капітальний ремонт автомобільних доріг, 1/3 населення регіону проживає в гірських районах з дуже слабкою логістикою. Прийняття державної програми по відновленню доріг гірських територій, а також лісових шляхів в Карпатах стане суттєвим внеском до вирішення проблеми.
 • Залучення грантів для розвитку сучасного міського середовища дасть можливість посилити безпеку на місцевих дорогах.
 • Модернізація житлово-комунальної інфраструктури через вдосконалення системи керування житлово-комунальним господарством.
 • Вирішення проблем з водопостачанням та водовідведенням в гірських районах для забезпечення чистою питною водою всіх мешканців округу, завдяки залученню цільових коштів на відновлення та побудову очисних споруд і свердловин питної води.
 • Розробка сучасної програми по мінімізації ризиків та наслідків стихійних лих, в тому числі й впровадження ефективної стратегії протипаводкових заходів.

 

 

Регіону - Нові Проекти та Сучасний Розвиток

 

Інновації

Проблеми

Використання застарілих технологій. Недостатній розвиток перспективних невиробничих видів економічної діяльності.

Вирішення

 • Укріпленням відносин між Україною та країнами ЄС домогтися усунення перешкод для зарубіжних інвестицій, забезпечення прозорості та сприятливого бізнес-клімату.
 • Створення сприятливого інвестиційного клімату в регіоні та покращення іміджу, привабливості області через допомогу інвестиційним проектам.
 • Розробка програми по відновленню раніше приватизованих підприємств.
 • Підтримка малих підприємців в розвитку гірського та екотуризму, задля збільшення туристичного потенціалу області.
 • Підвищення фінансової самостійності місцевих бюджетів.

 

Екологія

Проблеми

Застарілі підприємства що негативно впливають на екологічну ситуацію в регіоні.

Проблема утилізації відходів. Системне отруєння водойм каналізаційними стоками.

Вирішення

 • Модернізація застарілих підприємств, через залучення інвестицій та жорсткого контролю за дотриманням екологічних норм.
 • Розробка державної програми по збереженню та відновленню Карпатських лісів.
 • Підтримка екологічних програм, виробництво зеленої енергетики шляхом розвитку об’єктів вітрової та сонячної енергетики.
 • Введення роздільного збору твердих побутових відходів та їх переробки.
 • Будівництво сучасного сміттєпереробного заводу та очисних споруд.

 

Про кандидата

Михайло Ноняк народився 24-го жовтня 1982-го року у селі Манява Богородчанського району. Навчався у Надвірнянському коледжі НТУ. У 2007-му році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, факультет "Буріння". У 2017-му році навчався у Національній академії державного управління при Президентові України. Впродовж 2015-2019 років навчався в Європейському університеті на аспірантурі. У 2020-му році отримав ступінь кандидата економічних наук.

У 2008-му році став головою Надвірнянської ГО "Молода Просвіта Надвірнянщини". З 2009-го року був головою Івано-Франківської обласної організації ГО "Федерація рукопашу Гопак". Протягом 2013-2014 років був головою Надвірнянської міської організації "Просвіта" ім. Тараса Шевченка. У 2013-му році Михайло Ноняк був одним із засновників ГО "Самооборона Майдану", досі є членом цієї організації. З 2014-го року Михайло Ноняк працював головою Комісії з реорганізації Державної податкової служби України. З 2014-го до 2016-го – заступник міністра доходів і зборів України. У 2016-му році також став заступником голови Державної служби України з безпеки на транспорті. З 2016-го до 2019-го був на посаді голови Державної служби України з безпеки на транспорті. З 2019-го року і досі – голова Всеукраїнської профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій.

Під час Євромайдану Михайло Ноняк був сотником другої сотні Самооборони Майдану. У лютому 2014-го року під час акцій протесту отримав легке поранення.

Share