Хто з водіїв звільняється від обов’язку придбання полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності ?

В Україні діє Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», яким забороняється експлуатація транспортних засобів на території України без наявності поліса ОСЦПВ.

Згідно ст. 13 вищезгаданого Закону від обов'язку придбання полісу на території України  звільняється наступна категорія громадян:

ü учасники бойових дій;

ü постраждалі учасники Революції Гідності;

 

ü особи з інвалідністю внаслідок війни;

ü особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами;

ü особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності.

Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом.

50% вартості полісу сплачують:

ü громадянини України - учасники війни;

ü особи з інвалідністю II групи;

ü особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до I або II категорії;

ü пенсіонери

за умови особистого володінням і керуванням транспортним засобом, об'єм двигуна якого до 2 500 сантиметрів кубічних включно.

 

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД